Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aksu Arıtma Zemin Arş. Inş. Tic. Ltd. şti.

Ortalama Üye Değerlendirisi:
3.66667/5,
 • 1 .) SU ARITMA
  REVERSE OSMOSİS(RO):

  Diğer su arıtma sistemlerinin yetersiz kaldığı( deniz suyu, iletkenliği yüksek olan kuyu suları nehirsuları vb.) sulara uygulanan, suyun içindeki istenmeyen tüm mineralleri sudan ayıran saf su eldesine yönelik membran filtrasyon işlemine TERS OZMOZ denilmektedir.

  Ters ozmoz sisteminin çalışması cihaz üzerinde bulunan membranlar sayesindedir.Su membranlar üzerinde bulunan gözeneklerden yüksek basınç altında geçmeye zorlanır.
  Bu işlem esnasında su molekülleri ve bazı inorganik moleküller bu gözeneklerden geçebilirken suyun içindeki maddelerin çoğu bu gözeneklerden geçemez ve konsantre su olarak dışarı atılır.
  AKTİF KARBON FİLTRELERİ

  Aktif karbon filtreleri, amacına ve kullanılan karbon cinsine bağlı olarak sudaki bakiye kloru,organik maddeleri ve renk, koku giderimi amacı ile kullanılır.
  SU YUMUşATMA ÜNİTELERİ

  Sudaki toplam sertliğin( Kalsiyum-Cu ve Magnezyum-Mg)alınarak yumuşak su üretilmesi amacı ile kullanılır.

  2.) PAKET ARITMA

  Evsel atıksu tesisinin anahtar teslim kurulumunu ve işletmeye alınmasını gerçekleştirip,arıtılmış suyla bahçe sulaması ve/veya ileri arıtmada uygulanarak kullanma suyu etmenizi sağlar.Böylece suyun geri kazanımıda sağlanmış olur.

  Aksu arıtma " biyolojik arıtma ünitelerinin kullanıldığı yerler "
  Belediyeler ve köylerde
  Sanayi sitelerinde
  Endüstriyel tesisler ve fabrikalar
  Turistlik tesisler
  Tatil kampları
  Siteler
  Toplu konutlar
  şantiyeler
  Restaurantlar
  Askeri birlikler
  Hastahaneler
  Mezbahaneler


  3.) ARITMA EKİPMANLARI
  MEKANİK IZGARALAR

  Mekanik ızgaralar doğrusal ve dairesel ızgaralar olarak tasarlanıp imal edilmektedir. mekanik ızgaraların görevi arıtma tesisine gelen katı maddelerin fiziksel giderimle sistemden uzaklaştırılmasını sağlayarak ön arıtım yapmasıdır.
  DÖNER KÖPRÜLÜ SIYIRICILAR

  Bu tip sıyırıcılar, havuzun merkezinde yer alan taşıyıcı konstrüksiyon , döner köprü ve havuz dış duvarı üzerinde hareket eden yürüyüş düzeninden oluşur.
  KUM TUTUCULAR

  Kum, çakıl gibi anorganik maddeleri atık sudan ayırmak ,hem arıtma tesislerindeki pompa ve benzeri teçhizatın aşınmasına hemde kanallar,borular,çökelme havuzları ve çamur çürütme tanklarındaki tıkanmalara engel olabilmek için kullanılan arıtma sistemi birimleridir.
  KANAL KAPAKLARI

  Kanala veya duvara monte edilebilen kanal kapaklarında manuel ve elektrik motorlu modellerin çeşitleri mevcuttur.
  ÇAMUR SUSUZLAşTIRMA

  Filtrepres ve beltpres , en etkili katı-sıvı ayrıştırma sistemi ve her çeşit uygulamada en çok kullanılan filtreleme yöntemidir.


  4.) NEHİR KOMPAKT ÜNİTELERİ

  Aksu arıtma nehir suyundan kullanma ve içme suyu elde edilmesi içim kompakt arıtma sistemleri imal etmektedir .Bu tesisler suyun özelliğine ve istenilen çıkış suyu değerlerine göre tasarlanır. Nehir kompakt ünitelerde kimyasal çökeltme ardından basınçlı filtrasyon sistemleri kullanılmaktadır. Tesisler tam olarak otomatik ve manuel olarak kumanda edilebilmektedir. Nehir kompakt üniteleri aşağıdaki kapasitelerde tasarlanmaktadır:
  25m3/h,50m3/h,100m3/h,200m3/h,400m3/h ve 500 m3/h


  5.) KİMYASAL ARITMA

  Endüstri kuruluşlarından kaynaklanan ve biyolojik olarak parçalanamayacak madde parametrelerinin giderimini sağlamak amacıyla kimyasal arıtmaları kullanılır.Her çeşit endüstriyel atıksu için ekonomik ve etkili çözümler sunar bu sistem kompakt bir ünite olarak tasarlandığı için konulacak yere göre imal edilebilir
  AKSU KİMYASAL ARITMA TESİSLERİ

  -Hızlı karıştırma
  -Yavaş karıştırma
  -Çökeltme
  -Filtrasyon

  ünitelerinden oluşmaktadır.
  kimyasal madde hazırlama sistemleri kimyasal arıtma bünyesinde yer almaktadır.

Bu ilanı paylaş

Emre Efe ve Fatih Özcan bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yazmak için üye olmanız gerekmektedir.