Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat
girayirkin

Argate Yazılım Bilişim Ltd.

Etiketler:
 • Argate Yazılım 2010 yılında %100 Türk sermayesiyle kurulmuş ve kuruluşundan bu yana Ankara'da faaliyetlerini sürdüren yenilikçi ve dinamik bir yazılım ve mühendislik firmasıdır.
  Argate Yazılım'ın ana faaliyet konusu; veri toplama sistemleri, modelleme ve yüksek katma değerli projeler üretmektir. Argate Yazılım, 2010 senesinden bu yana kurulan veri toplama sistemleri ile 350’den fazla farklı noktada anlık ölçüm hizmeti sunmakla birlikte milyonlarca kullanıcı tarafından doğrudan kullanılan yazılım projelerine imza atmıştır.
  Veri Toplama Sistemleri

  Argate, sunduğu veri toplama sistemi ürünleri ile hava kalitesi, su kalitesi ve emisyon ölçümü alanlarında anahtar teslim çözümler sunmaktadır.
  Su Kalitesi İzleme Sistemi

  Su kalitesi ve atıksu izleme sistemi çözümlerimiz ile ilgili bilgiler aşağıda sunulmuştur.
  Ulusal Gerçek Zamanlı Su İzleme Sistemi

  Gerçek zamanlı su izleme sistemi çözümümüzde Envidas Ultimate ve Envista ARM ikilisi ile geniş alan ağı üzerinden veri aktarımı mümkün olmaktadır. Sahada kurulan istasyonlarda ölçülen parametrelerin istasyonda toplanması, raporlanması ve merkez bilgisayara veri aktarılması Envidas Ultimate yazılımı ile gerçekleştirilirken, Envista ARM yazılımı ile sunucu tarafında kaydedilen çoklu istasyon verilerinin limitsiz sayıda kullanıcı tarafından raporlanması gerçekleştirilebilmektedir. Bu ağ yapısı ile sınırsız sayıda saha istasyonu tek bir merkeze bağlanabilmektedir.
  Sürekli Atıksu İzleme Sistemi (SAİS)

  10.10.2009 tarihli ve 27372 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği Numune Alma ve Analiz Metodları Tebliğinin 4’üncü maddesinin üçüncü fıkrasında (13.11.2010 tarihli ve 27758 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Tebliğ ile değişik) yer alan hüküm uyarınca, debisi 10000 m3/gün ve üzerinde olan arıtma tesislerinin çıkışlarına gerçek zamanlı uzaktan atıksu izleme istasyonlarının kurulması gerekmektedir.
  Bu çerçevede firmamızın kurmuş olduğu istasyonlar Türkiye genelinde anlık ölçümler yaparak bu verileri yine anlık olarak Bakanlık sunucularına göndermektedir.
  Yapılan anlık ölçümlerde; 05.03.2002 tarihli ve TS ISO 5667-10 sayılı “Atıksulardan Numune Alma Kılavuzu”nda verilen numune alma yerine ilişkin genel tarifler doğrultusunda örnekleme yapılmaktadır.
  Argate, bu kapsamda Envidas Ultimate Yazılımı ile istasyon için veri toplama, uzak bilgisayara veri aktarma ve gerekli tüm raporlama işlemlerini ilgili tebliğe uygun olarak yapmaktadır. Argate, ilgili yasal gereksinimleri yakinen takip etmekte ve yazılım üzerindeki gerekli güncellemeleri en hızlı şekilde gerçekleştirmektedir.
  Ölçülen parametreler genel olarak aşağıdaki gibidir;
  · pH
  · İletkenlik
  · Çözünmüş Oksijen
  · Debi
  · Sıcaklık
  Bakanlığın taslak çalışması uyarınca bu parametrelere;
  · Askıda Katı Madde (AKM) ve,
  · Kimyasal Oksijen İhtiyacı (KOİ) eklenecektir.
  Emisyon Ölçüm Sistemi

  12 Ekim 2011 yılında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri (SEÖS) Tebliği’nde belirtilen kriterlere uygun olarak güvenilir ve geçerli veri toplama sistemlerinin kurulumu, bakımı ve teknik desteğini vermekteyiz. Bu sistemlerde kullanılan Envidas Ultimate yazılımı 24 Nisan 2014 tarih ve 2014/12 sayılı Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri Çevrimiçi (on-line) İzleme Genelgesi’nin de her bir maddesini karşılamaktadır. Bunların yanı sıra yine 12 Ekim 2011 yılında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri (SEÖS) Tebliği’nde belirtilen KGS3 sistemlerinin kurulumunu ve yazılım tarafından otomatik olarak KGS3 işleminin yapılarak raporlanmasını da sağlamaktayız. Bütün bu raporlamalar ve ölçülen anlık veriler için ise Yazılım Mühendislerimiz tarafından hazırlanan özelleştirilmiş arayüzler kullanılarak, internet bağlantısı bulunan her noktadan sisteme erişim sağlanmaktadır.
  Hava Kalitesi Ölçüm Sistemi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye’nin 81 ilinde toplam 117 Hava Kalitesi izleme istasyonunda bulunan ölçüm cihaz ve ekipmanları, Meteorolojik Sensörler (Rüzgar Hızı, Rüzgar Yönü, Basınç, Sıcaklık ve Nem), kabin, UPS, klima, yazılım, bilgisayar, modem, trifaze voltaj regülatörleri ve kabindeki her bir bileşen için aylık periyotlarla bakım, onarım, temizlik, kontrol ve ayarlarının yapılması ve arızalarının giderilmesi işi kapsamında firmamız çalışmalar yapmaktadır. Bu istasyonların hepsinde bulunan Envidas Ultimate yazılımı sorunsuz bir şekilde veri toplanmasını sağlayarak yine Bakanlık sunucularına anlık olarak aktarmaktadır.
  Yazılım Çözümleri

  Argate, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda optimum maliyet ile anahtar teslim yazılım çözümleri sunmaktadır.
  Büyük ölçekli yazılım ürünlerinin geliştirilmesinde uzmanlık ve deneyime sahip olan ekibimiz, sistem analizinden başlayan ve son kullanıcı eğitimine kadar devam eden yazılım geliştirme süreçlerini anahtar teslim olarak sunmaktadır.
  Siber Güvenlik Çözümleri

  Argate, kurum ve kuruluşların özel ihtiyaçlarına göre şekillendirilen kapsamlı siber güvenlik testleri ile saldırganların kullandığı standart yöntemlerin ötesinde güvenlik analizleri gerçekleştirmektedir.
  Kurumunuz/kuruluşunuz bünyesinde çalışan uygulamalar hakkında bilgi toplayarak kullanılan teknolojiler, kullanıcı rolleri, uygulama giriş noktaları ve client-side kod’ların tespiti yapılmaktadır.
  Kurumunuz/kuruluşunuz için özel geliştirilmiş uygulamaların güvenlik analizlerinde mekanik penetrasyon test’leri yetersiz kalabileceği için uygulamanın yapısına ve iş akışına göre özel olarak tasarlanan güvenlik analizleri ve test’ler yapılarak uygulamanızın dışarıdan gelebilecek standart dışı saldırılara karşı da korunması sağlanır.
  Araştırma & Geliştirme odaklı analiz ve test yürüten ekibimiz gerçekleşebilecek güvenlik ihlallerini önleme ve incident response konularında 5 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürmektedir. Ekibimiz, entegre güvenlik teknolojileri ve istihbarat kaynaklarını kullanarak siber tehdit durumlarını anlık olarak tespit edip ve değerlendirip kurum ve kuruluşları bilgilendirmektedir.
  Araştırma & Geliştirme

  Yaratıcılığın ve yeniliğin sürdürülebilmenin temeli olduğuna inanan Argate, iş hayatında karşılaşılan zorlukların çözülmesi ve çevresel faktörlerin iyileştirilebilmesi ve mevcut süreçleri iyileştirebilme amacıyla araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürdürerek çözümler üretmektedir.
  Argate, araştırma ve geliştirme çalışmaları ile aşağıda yer alan çözümleri sunmaktadır:
  · Analiz ve ölçüm donanımları
  · Şartlandırma üniteleri
  · Haberleşme donanımları
  · Süreç iyileştirme altyapıları
 • Envista Air Resource Manager

  Envista ARM, çevre, meteorolojik ve hidrolojik izleme ağlarının denetimi, yönetimi ve veri analizi için bir istemci-sunucu uygulamasıdır.
  Envista ARM kullanıcılara, çevre kalite kontrol verilerini görüntüleme, çözümleme, rapor ve herhangi bir medya ortamında eksiksiz olarak dağıtabilme olanağı sağlar.
  Yazılım, veri toplama ve kumanda için çevre ve proses izleme uygulamaları gerçekleştirmek için tasarlanmış yazılım programları içerir. Hava izleme verilerinin gösterildiği yerel raporlama ve grafik ekran bulunur.
  Özellikler
  · Microsoft Windows Server 2000/2003/2008/2008 R2/2012/2012 R2 desteği
  · İstemci-sunucu altyapısı
  · SQL Server ve Oracle (9i/10g/11g) desteği
  · Yerel ve geniş alan ağ desteği
  · Açık sistem yapısı
  · Çoklu belge arabirimi
  · Uzak istasyonlardan verileri belli bir istek ve plana göre toplar
  · 999 uzak istasyon (isteğe bağlı 9999 uzak istasyon) desteği
  · Dinamik görüntüler
  · CBS/harita Viewer
  · Otomatik veri yedekleme
  · Veri Çözümleme ve raporlama
  · Opsiyonel donanım envanter ve bakım sistemi
  · İsteğe bağlı özel raporlar
  · İsteğe bağlı bir Intranet veya Internet web sitesi
  · İsteğe bağlı sesli bilgi sistemi

  Envidas Ultimate

  Envidas Ultimate, akıllı, çok fonksiyonlu, her türlü saha koşullarına uygun, yüksek performanslı bir sürekli izleme ve veri toplama sistemidir. Uygun maliyet ve çok yönlülük düşünülerek tasarlanmıştır.
  Envidas Ultimate, özel masaüstü veya endüstriyel PC bilgisayar bileşenleri esnek, çevresel veri yönetimi yazılımı çalıştırmak için kullandığı CEM/AQM bir state-of-art sistemdir. Çok çeşitli veri toplama kartları ve veri kaydediciler SCADA yüklenebilir ve haberleşebilir.
  Yazılım, veri toplama ve kumanda için çevre ve proses izleme uygulamaları gerçekleştirmek için tasarlanmış yazılım programları içerir. Hava izleme verilerinin gösterildiği yerel raporlama ve grafik ekran bulunur.
  24 Nisan 2014 tarih ve 2014/12 sayılı Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri Çevrimiçi (on-line) İzleme Genelgesi’nin de her bir maddesini karşılamakta olan Envidas Ultimate yazılımı, çok fonksiyonlu, yüksek performanslı veri iletimi ve raporlama sistemidir. Etkili ve akılda kalabilir şekilde çalışması için dizayn edilmiştir. Yazılım birçok veri aktarım modülünü ve analizör haberleşme protokollerini destekler yapıdadır.
  Envidas Ultimate yazılımı hataları algılama ve uyarı durumlarını görüntüleme özelliğine sahip olup, gelen veriler filtrelenebilir ve kullanıcı ayarlarına göre görüntülenebilir. Ayrıca ölçülen veriler ve daha önceden ayarlanmış uyarı durumları e-posta veya SMS olarak gönderilebilir.
  Yazılım, 2560 adet analog giriş, 2560 dijital giriş ve 2560 adet dijital çıkış kanallarının tanıtımına imkan vermekle birlikte, röle kontrollerini, kalibratörleri ve analizör uzaktan kontrollerini de desteklemektedir.
  Yazılım, gelen verileri, tebliğlere göre, anlık, 1 dakikalık, 5 dakikalık, 15 dakikalık, 30 dakikalık ve 60 dakikalık zaman ortalamalarında göstermekte; istenilen zaman ortalamasının eklenmesine ve raporlanmasına da imkan vermektedir.
  Özellikler
  · Remote access özelliği ile uzak noktadan direk analizör bağlantısı
  · RS232C, TCP/IP ve Dijital Çıkışlar ile kalibrasyon kontrolü
  · Billboard desteği
  · Envidas Ultimate, 200'den fazla cihazı destekler
  · Sürekli emisyon, hava kalitesi, meteoroloji, su kalitesi, zehirli gaz, radyasyon ve gürültü izleme desteği.
  Envidas FW

  Windows için Envidas yazılımı, bir PC’yi bir akıllı veri alma AQM/CEM sistemine döndürür. Esnek, kullanımı kolay, anahtar teslim uygulama yazılımıdır. Yazılım, veri toplama ve kumanda için çevre ve proses izleme uygulamaları gerçekleştirmek için tasarlanmış yazılım programları içerir. Yerel raporlama ve grafik ekran dahil, hava ölçüm verilerini istenilen şekilde kullanma imkanı sağlar.
  Envidas FW, veri toplama ve kumanda alanlarında destekleyici olarak kullanılır:
  · Ortam hava kalitesi izleme.
  · Sürekli emisyon kontrolü.
  · Meteorolojik izleme.
  · Su kalitesi izleme.
  · Zehirli gaz kontrolü.
  · Radyasyon kontrolü.
  · Gürültü kontrolü.
  Özellikler
  · 64 adet kanal desteği
  · 16 adet dijital giriş
  · 16 adet dijital çıkış
  · 16 adet RS232C desteği
  · 1 Hz sampling rate
  · Dinamik görünümler
  · Matematiksel ve meteorolojik istatistik hesaplama
  · Kalibrasyon yönetimi, anlık ölçüm gösterimi ve uzaktan yönetim için uzak erişim desteği
  · Otomatik kalibrasyon düzeltme desteği
  · 46 markaya ait 120 modele protokol desteği

  Triple-D

  Triple-D dinamik billboard genel bilgi yazılım paketi, çevresel izleme bilgilerini ve verilerini halka sunmak için kullanılır. Bu bilgiler büyük billboardlar üzerinde, TV ekranlarında ve kiosklarda görüntülenir. Triple-D programı, hangi hava izleme veri ağ yapılandırma özellikleri görüntülenecekse ona göre değişkenlik gösteren bir yazılımdır.
  .NET framework ve WPF teknolojileri üzerine kurulu olan Triple-D, verilerin görüntüleneceği ekran veya kioskun bağlı olduğu yerel PC’ye yüklenir. Genellikle bu PC küçük sanayi bilgisayarı veya dizüstü bilgisayar olur. Örneğin bu ünite kioskla gelir veya geniş LED ekranı bir duvara monte ederek de kullanılabilir.
  Ekranlarda gösterilen veriler merkezi yönetim sisteminden alınır. Eğer Triple-D, bir WAN bağlantısına bağlıysa, doğrudan merkez veritabanı üzerinden veri alabilirsiniz. Bu veri aktarımı CommCenter yazılımını kullanarak bir modem bağlantısı üzerinden yapılabilir.
  Özellikler
  · Obje bazlı arayüz tasarımı
  · Zaman paneli
  · Geçiş efektleri
 • Lütfen güncel Referans Listemiz için bizimle irtibata geçiniz.

Bu ilanı paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yazmak için üye olmanız gerekmektedir.