Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürsoy Izabelik Geri Dönüşüm Metal Nakliyat Inşaat Tic. Ltd. şti.

Ortalama Üye Değerlendirisi:
3.5/5,
 • 1991 yılında kurulan Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm temiz çevre ile sağlıklı toplum ilkesi doğrultusunda Çevre ve şehircilik Bakanlığı`ndan gerekli izin ve lisansları alarak; tehlikesiz atık toplama-ayırma, hurda metallerin yerinde alımı-kesimi ve satışı, hurda metallerin işlenmesi, nakliye, tehlikesiz atık geri kazanımı ve ara depolanması ile bina/tesis yıkım ve demontajı hizmetleri sunmaktadır.
  Mevcut iş gücü kapasitesini 9000 m2 açık, 3000 m2 kapalı alana taşıyarak gelişimini sürdüren Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak ve geri kazanılabilir her türlü atık için gerekli izin/lisansları alarak çalışma sahasını genişletmek amacındadır.
  DAHA TEMİZ VE KAYNAKLARI TÜKENMEYEN BİR DÜNYA İÇİN‚
  Çevreyle dost teknolojilerin kullanılmasıyla hazırlanan atık yönetim planımız kapsamında; atığın kaynağında azaltılması, geri kazanılabilir atıkların ekonomiye geri kazandırılması ve böylece endüstriyel hammadde ihtiyacının azaltılması için hizmet vermekte ve bunu yaşanılabilir bir çevre için sosyal sorumluluk olarak benimsemekteyiz.
  Ayrıca tesis içi ve dışında işçi sağlığı ve iş güvenliğine önem vermekte, bunun için mevcut sağlık ve güvenlik şartlarını iyileştirilmesi için sorumluluklarımızdan kaçınmamaktayız. Güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak her zaman önceliğimiz olacaktır.
  Sektöründe birçok başarıya imza atan Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm firması olarak misyonumuz, gelecek nesillere daha temiz ve kaynakları tükenmeyen bir dünya bırakmaktır. Bu konudaki yatırımlarımızla sektörü desteklerken, yemyeşil bir dünya için kararlılıkla çalışmaktan ve bunun yanı sıra çevresel faaliyetleri destekleyen, halkın bu konuda bilinçlenmesini sağlayan bir kuruluş olmaktan gurur duyuyoruz!
  Bizlerin de sektörel geçmişini oluşturan hurdacılık sektörü çevre ve atık yönetiminin uygulanabilirliği açısından büyük önem taşımaktadır. Kulanım amacı özelliği bozulmuş ya da kullanılamayacak hale gelmiş materyaller olarak tanımlanan hurda malzemeler geri kazanımda işleme sokulacak materyalleri oluşturmaktadır. Hurdacılık, geri kazanım sisteminin ilk basamağı olarak değerlendirilmelidir.
  Hurdacılık sektörünü modernize etmek için tüketiciye yönelik faaliyetlerden, büyük çaplı tesislere kadar çok çeşitli teknolojiler ve programlar geliştirilmektedir. Bu programlarda tüketici bilinç düzeyinin geliştirilmesi önemli bir hedef olarak ele alınmalıdır.
  Hurda geri kazanım programı veya hurdacılık sektörü, genel olarak malzemenin ayrılısını (gerek kaynağında, gerekse toplama atık içinden), malzemelerin işlemden geçirilmesini geri kazanılabilir maddelerin pazarlanmasını, satışını ve bu malzemelerin yeniden ikincil malzemelerden yapılan ürünler haline dönüştürülmesini kapsamaktadır. Bu işlemler zinciri uzun ve meşguliyet isteyen, aynı zamanda malzemelerin doğru teşhisi için bilgi donanımı gerektirmektedir.
  Sektörel tecrübesi uzun yıllara dayanan Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm, geleneksel hurdacılık zihniyetinden sıyrılarak atık yönetiminde güncel yasal düzenlemeler çerçevesinde ve modern yöntemlerle işleyişini sürdürmektedir.

  Hızla gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği hızla eskiyen ve hurda durumuna düşen ürün miktarındaki artış ile tabii kaynakların sınırsız olmadığı ve dikkatli kullanılmadığı takdirde bir gün bu kaynakların tükeneceği göz önüne alındığında hurda ve atık kontrolünün öneminin anlaşılabileceğini ümit ederek, bu bilinci tüm insanlara aşılamak amacıyla yolumuza devam ediyoruz‚
 • TEHLİKESİZ ATIK TOPLAMA-AYIRMA
  [​IMG]
  DÜNÜN ATIK YÜKÜNÜ TEMİZ YARINLAR İÇİN HAFİFLETİYORUZ!

  Mevcut materyalden en yüksek verimde faydalanılması gerekliliğinin bilincinde olarak, İl Çevre ve şehircilik Müdürlüğü`nden almış olduğumuz `Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Belgemiz‚Äù kapsamında mevzuat yükümlülüklerine uygun şekilde tasarlanmış 3000 m¬≤ lik alanda toplama-ayırma faaliyetimizi sürdürmekteyiz.
  Tehlikesiz nitelikteki atıkları üretim tesislerindeki biriktirmeler hariç olmak üzere, kaynağında ayrı toplama önceliğiyle atık üreticilerinden alıyor, tesisimizde cins ve özelliklerine göre tasnifini yaparak satışa sunmak üzere stoklama sahamızda depoluyoruz. Böylece üretimde yeni hammadde alınmasına yönelik gerekliliği minimize ediyoruz.
  İznimiz kapsamındaki söz konusu tehlikesiz atıklar, sanayi tesislerinde büyük hacimde oluşan; atık çelik ve paslanmaz çeşitleri, atık demir ve çeşitleri, saç hurdası ve çeşitleri, alüminyum malzeme ve çeşitleri, bakır-bronz-pirinç atıkları, krom atığı, nikel atığı, çinko atığı ve diğer metal çeşitleri ile kablo, ahşap ve plastik atıklarıdır.
  ATIK DEMİR;
  İlgili tüm sanayi kuruluşlarına hizmet veren Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm firması olarak fabrikaların metal ve hurda atıklarının toplanması ve ayrılması konusunda Türkiye`de yetkili firmalar arasında önemli bir yere sahip olmaktan gurur duyuyoruz!

  DEMİR;
  Demir parçaları dünyada en çok geri dönüşümü yapılan materyallerden biridir ve dünya çeliğinin %50 den fazlası demirden üretilmektedir. Demir metal parçaları demir ve çelikten oluşur. Demir metal parçacıkları genellikle otomobillerde, çelik tabanlı ekipmanlarda, gemilerde, demiryolu vagonlarında, yemek paketlerinde ve konteynırlarda kullanılır

  BAKIR;
  Bakır, yüksek Elektrik iletkenliği ile elektrik ve Elektronik sektöründe, ısı iletkenliği ile soğutma sistemlerinde, paslanmaz özelliğinden dolayı kaplama malzemesi olarak kullanılan bir Maddedir. Bakırın kaynak işlerinde, metalürjide ve bronz üretiminde de önemli yeri vardır.
  [​IMG]ATIK ALÜMİNYUM;
  Doğada genellikle boksit cevheri halinde bulunur ve oksidasyona karşı üstün direnci ile tanınır. Bu direncin temelinde pasivasyon özelliği yatar. Endüstrinin pek çok kolunda milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır. Alüminyumdan üretilmiş yapısal bileşenler uzay ve havacılık sanayii için vazgeçilmezdir. Hafiflik ve yüksek dayanım özellikleri gerektiren taşımacılık ve inşaat sanayiinde geniş kullanım alanı bulur.
  [​IMG]PİRİNÇ-BRONZ;
  Pirinç diğer isimleriyle tunç ya da bronz bakır ve çinkonun oluşturduğu bir alaşımdır. Pirinçte bulunan diğer elementler alüminyum, kurşun ve demirdir. Bu maddelerin oranlarına göre pirincin kırılganlığı belirlenir. Pirincin rengi altına çok benzediği için sanat eserlerinde, armatürlerde çok kullanılır.
  [​IMG]ÇİNKO;
  Çinko, dünyada yıllık kullanım miktarı açısından demir, alüminyum ve bakırdan sonra gelir. Çinko galvanizleme, pil üretimi, kozmetik ve ilaç sanayi, otomotiv endüstrisi gibi pek çok alanda kullanıma sahiptir.
  [​IMG]KROM;
  Tabiatta bulunuşu: Krom, yerkabuğundaki volkanik kayaların yaklaşık % 0,037`sini teşkil eder. Aktif bir metal olduğundan tabiatta serbest halde bulunmaz. Düşük sıcaklıkta kırılgan olduğu halde korozyona dayanıklıdır.
  [​IMG]KURşUN;

  Kurşunun kolay işlenebilen, yaygın bir metal olması ve ergime derecesinin düşüklüğü nedeniyle iş yaşamında çok yaygın olarak kullanılır. Akü imali, kablo izolasyonu, kimyasal madde üretiminde kullanılmaktadır.
  [​IMG]ATIK KALAY;
  Kalay, teneke yapımında, kaplamacılıkta, çeşitli alaşımlar, lehim ve kimyasal madde yapımında kullanılır. Otomotiv endüstrisinde de motor yataklarında, kaporta, radyatör, yağ ve hava filtrelerinde kullanılır. Uçak ve gemi endüstrisi ile elektronik ve elektrik sanayinde geniş bir kullanım alanı vardır. Kimya sanayisinde boya, parfüm, sabun, poliüretan üretiminden diş macunu yapımına kadar geniş bir alanda tüketilir. Bunların yanında, matbaacılıkta, mutfak malzemeleri ve cam endüstrisinde de kullanılmaktadır.
  [​IMG]NİKEL;
  Nikel gümüş-beyaz bir metaldir. Oldukça sert olup, ısıtıldığında kırılmadan uzayabilir. Doğada tek başına bulunmaz. Diğer madenlerle karışık haldedir. Kolay oksitlenmediği için genelde bozuk para üretiminde, kimyasal araç ve gereçlerin üretiminde, ev aletlerinin yapımında ve otomobil uç
  HURDA METALLERİN YERİNDE ALIMI-KESİMİ ve SATIşI
  HURDALARINIZ BİZİMLE DEĞER KAZANSIN!

  Atıklarınızın profesyonel ekibimiz tarafından yerinde incelenerek değerinde alımı için size bir telefon kadar yakınız!
  Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm olarak, atık yönetim planının ilk basamağı olan atığın kaynağında ayrıştırılması ile başlamakta ve azalan birincil kaynaklar yerine ikincil kaynaklarla hammadde ihtiyacını karşılamak üzere satış hizmetiyle devam etmektedir.
  Güncel fiyat takibi ile hurdalarınızın değerinden alımı ile gerektiğinde parçaların yerinde demontajı-kesimi ekibimiz tarafından siz el sürmeden, zahmetsizce gerçekleştirilmekte hizmet sonrası satışta güvenilirlik ilkesiyle hareket edilmektedir.
  [​IMG] [​IMG]  LOJİSTİK
  [​IMG]GÜVENLİ TAşIMACILIK İÇİN..

  Tehlikeli ve tehlikesiz atıkların taşınması için gerekli lisanslara, araç donanımına ve eğitimli sürücülere sahip olan firmamız yollarda güvenli taşıma amacıyla hareket etmektedir.
  Araçlarımızın tümü Uluslararası Standartlara uygun, emniyet ve güvenlik donanımlarına sahiptir. Uluslararası kriterlere göre seçilen araç sürücülerine işbaşı öncesi gerekli eğitimler verilmekte ve bu eğitimler belirli aralıklarla yenilenmektedir.
  Firmamız bünyesinde çok sayıda tır, ,kamyon, damperli ve kasalı araç bulundurmakta ve taşımacılık hizmetini yönetmelik esaslarına uygun olarak, çevre ve insan sağlığına zara vermeyecek şekilde vermektedir.
  Tehlikesiz atık, Tehlikeli atık ve Atık Akümülatör taşımacılığına ilişkin lojistik desteğimiz ile belirli miktara ulaşan atıklarınız için hizmetinizdeyiz.
  Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm atık taşıma ve geri kazanım hizmetlerini bütünlük içinde sunarak müşterilerimize zaman ve maliyet açısından avantajlar sağlıyoruz.
  Sahip olduğumuz deneyim ve geniş ulaşım ağı ile atık taşıma konusunda çözüm ortağınız olmaya hazırız!

  TEHLİKELİ ATIK GERİ KAZANIMI
  [​IMG]
  GERİ KAZANDIKLARIMIZ SAYESİNDE İLERİYE YÖNELİK KAZANCIMIZ ÇOK BÜYÜK!


  Tabii kaynakların sınırsız olmadığı, dikkatlice kullanılmadığı takdirde bir gün kaynakların tükeneceği düşünüldüğünde geri kazanımın önemi daha iyi anlaşılacaktır.
  Dünyada her türlü metalin birincil kaynaklardan yani cevherden kazanımı oldukça zorlaşmış ve bu doğrultuda maliyeti de büyük ölçüde artmıştır. Büyüyen dünya ve artan ihtiyaçları düşünürsek, cevherden metal kazanmanın zorlaştığı bu dönemlerde ikincil kaynaklardan yani hurda/atıklardan geri dönüşüm yapılmaya başlanmıştır. Böylece kullanım ömrünü tamamlamış her atık yeniden kullanım olanağı kazanmıştır.
  Sahip olduğumuz lisans kapsamında tehlikeli atıkların, çevre dostu teknolojiler ve bir takım özel işlemlerle tehlikelilik özelliklerini yok ederek geri kazanımını sağlıyoruz. Böylece ekonomik bir şekilde elde edilen hammaddelerin üretimi için gerekli enerjiden tasarruf sağlıyor, depolama ya da nihai bertarafa gidecek olan atık hacmini minimize ediyoruz.
  Doğal kaynaklardan daha uzun süre faydalanabilmek için atık israfına son vermek, ekonomik değeri olan maddeleri geri kazanıma veya tekrar kullanıma sunabilmek için hizmetinizdeyiz!
  Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini daha iyi karşılayabilmek ve hizmet kalitesini bu beklentiler sayesinde tutma çabası ile sektörde hızla ilerlemeye devam ediyoruz!


  TEHLİKELİ ATIK ARA DEPOLAMA
  [​IMG]
  SEKTÖRE ÖNCÜLÜK ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ..

  Ülkemizde meydana gelen tehlikeli atıklar için geri kazanım/nihai bertaraf tesisleri henüz yeteli sayı ve kapasitede
  olmadığı için ciddi boyutlarda çevresel sorunlarla karşılaşılmaktadır.

  Nihai bertaraf veya geri kazanım için uygun yer bulunamaması durumunda ya da bertaraf/geri kazanım tesislerine
  ulaştırılmadan önce atık miktarının yeterli kapasiteye ulaşması amacıyla atıklar en fazla 1 yıl süreyle tehlikeli atık ara
  depolama tesislerinde depolanabilir.Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm; tesislerde oluşan tehlikeli atıkların tesis içersindeki
  geçici depolama alanında SINIRLI bekletme süresi aşılmaması gerektiğinden ve ülkemizde mevcut atık bertaraf/geri
  kazanım tesislerinin yetersiz kapasitede olmasından dolayı yaşanan problemlere alternatif çözüm sunuyor!

  Gerekli olan işletim, personel ve donanıma sahip Tehlikeli Atık Ara Depolama tesisimiz ile tehlikeli atıkların geri kazanım
  ya da bertaraf tesisine ulaştırılmadan önce, taşımayı ekonomik kılmak ve atıkların belirli miktarlara göre güvenli bir
  şekilde biriktirilmesi ve depolanmasını sağlayarak hizmet ağımızı artırıyoruz.

  Bölgede bulunan tüm sanayi tesislerinin tehlikeli atıklarına ara depolama hizmeti vererek ülkemizde sayıca az olan ara
  depolama tesislerinin ön sıralarında yer almaktan gurur duyuyoruz!

  [​IMG]
  YIKIMDAN DOĞAN TECRÜBE‚Ķ

  Kentsel dönüşüm ile geri dönüşüme başka bir koldan destek vermek üzere, uzman ekibimiz tarafından keşif hizmeti öncülüğünde kullanımı sonlandırılmış fabrika-bina ve tesis yıkım faaliyeti gösteriliyor. Keşif sonrasında çok sayıda ve çeşitte mevcut olan makine ve ekipman ile hizmet süresi kısalıyor.

  Sektörel alanda birçok sanayi tesisi ve projelerin yıkım işleri ile geri dönüşüm çalışmalarını sürdüren Gürsoy İzabelik Geri Dönüşüm bu konuda da ciddi referanslara sahiptir.

  Bu tür hizmet ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan ve çevreye verilen rahatsızlığı en aza indirecek olan etkin donanımımız (makine-ekipman ve iş gücü) ile eski bina/tesis yıkım ve söküm işlerini güvenli ve etkin bir şekilde sağlamaktayız!
  [​IMG] [​IMG]


  ATIK AKUMULATOR GEÇİCİ DEPOLAMA
  [​IMG]
  Endüstri ve araçlarda elektrik enerjisi kaynağı olarak kullanılan aküler, kullanım ömürleri dolduğunda atık haline gelir ve içeriğindeki asidik maddeden dolayı çevreye ciddi tehdit oluşturur. Diğer yandan içeriğindeki kıymetli metalden dolayı büyük önem arzetmektedir.
  Kurşunun cevherden üretilmesinde kullanılan enerjiye nazaran atık akümülatörden kurşun elde edilmesi sırasında daha az enerji harcanması ekonomiye katkıyı daha da arttırmaktadır.
  Çevreye duyduğumuz saygıdan dolayı hizmet yelpazemize bir yenisiniz daha ekliyoratık akümülatörleriniz için geçici depolama alanımızı hizmetinize sunuyoruz. Gerekli taşıma lisanlarımızla akülerinizi yerinden alıyor ve tesisimizde 90 güne kadar depolamak üzere izinli atık akümülatör geçici depolama alanımızda daha sonradan geri kazanım / bertaraf tesislerine göndermek üzere depoluyoruz.
  Unutmayınız; Atık kümülatörlerin geri kazanımına katkı sağlıyor olmak, aynı zamanda enerji tasarrufuna katkı sağlamaktır...


  KANTAR
  [​IMG]
  KANTAR
  Bulunduğu çevredeki firmaların taşımacılık faaliyetlerine destek olmak ve mevcut ihtiyaçlara cevap oluşturmak adına kantarımız hizmetinizdedir.

  Uzun dorseli araçların da rahatlıkla girebildiği kantarımızla ağır tonajlı araçların tartımı artık çok daha kolay!
 • Referanslar
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

Bu ilanı paylaş

Emre Efe ve (silinmiş hesap) bunu beğendi.

Yeni Kullanıcı İncelemeleri

 1. Mahmut Cimşit
  1/5,
  "yetersiz"
  Artıları - yok
  Eksileri - sadece hurdacı
  tesis geri dönüşüm tesisinden çok hurdacı tesisinden farkı yok.
  biraz daha profesyonel olması gerekiyor diye düşünüyorum.
  piyasada bu gibi tesisler bu kadar çokken neden ilerleyemiyoruz diye düşünmüyorum artık.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yazmak için üye olmanız gerekmektedir.