Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Muratlı Karton Kağıt Sanayi Ve Ticaret Aş

Ortalama Üye Değerlendirisi:
3.85714/5,
 • Tekirdağ ili Muratlı İlçesinde 1995 yılında temeli atılarak 1997 yılının sonunda faaliyete giren fabrikamızda, 225-400 gr/m2 arasında değişen gramajlarda kuşeli karton üretimi gerçekleştirilmektedir.Yüksek basılabilirlik özelliği isteyen her türlü ambalaj ve grafik baskı işlerinde kullanılmak üzere Alfaprint tescilli marka ile kuşe dubleks kartonlar , ilaç, kozmetik, yiyecek maddelerinin lüx ambalajlarında ve kartpostal baskılarında kullanılmak üzere Alfatriplex tescilli marka ile kuşe triplex kartonların üretimi yapılmaktadır.

  Üretim esnasındaki on-line proses kontrol sistemi ile standart değerlerden sapmalar kabul edilebilir minumum sınırlar içinde tutulabilmekte ve kalitenin sürekli izlenmesi ile de piyasada rekabet edilebilir karton üretimi yapılabilmektedir. En modern teknolojiyle donatılan laboratuarımızda da tüm girdilerin ve nihai ürünün kontrolleri yapılarak standartlara uygun mamülün pazara verilmesi sağlanmaktadır. Kuruluşumuzun çevre konusundaki hassasiyeti nedeniyle üretim esnasında ortaya çıkan zararlı atıkların çevreye vereceği zararın bilincinde olarak kurulan ve bölgedeki en büyük fiziksel ve biyolojik arıtma tesisine sahip olan işletmemiz üretimde kullanılan tüm suyu arıtarak deşarj kriterlerinin çok daha altındaki deşarj değerleri elde edilmektedir.

  Ürünlerimizde % 100 atık kağıt kullanılmakta böylece çevremizin ve yerel kaynaklarımızın korunmasına önemli bir katkı sağlamaktır. Ürünlerimiz geri dönüşebilirlik özelliği taşımaktadır. Ayrıca doğal gaz ile elektrik ve buhar üretebilen enerji santrali yatırımımız ile kesintisiz ve temiz bir elektrik elde edilerek üretimde verimlilik arttırılmıştır.
  Yapılan yatırımlara paralel olarak personelin eğitimi ve motivasyonu, üretimin her aşamasında optimizasyon ve verimlilik çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülerek her yıl bir önceki yıla göre üretim artışları sağlanarak 100 ton/gün anma kapasiteli olarak üretimi planlanmış olan karton makinesinde, 2007 yılında 86.000 ton/yıl teorik kapasiteye ulaşmıştır.

  Hurda Kağıt Sahası

  Hurda kağıt sahası, karton imalatının ilk adımıdır. Yurtiçinden çeşitli firmalardan tedarik edilen iade gazete, oluklu, kroma, 1 ve 3. hamur tipi hurda kağıtlar balya veya dökme halde bu alanda istiflenir.

  Hamur Hazırlama
  Hamur hazırlama kısmı, karton üretiminde kullanılacak alt, orta ve üst kat tabakaları için gerekli olan hamurun temizlendiği kısımdır. Hamur Hazırlama sisteminin tümü DCS üzerinden kontrol edilmektedir.

  Yaş kısım
  Karton makinemizde 8 yuvarlak elek bulunmaktadır. Karton bu bölümde oluşturulmaktadır. Elekler üzerinde oluşturulan karton pres partisinde suyu alınarak % 50 kurulukta kurutmaya girer. Yaş kısım bölümünün tümü DCS (Distributed Control Sysytem) üzerinden kontrol edilmekte olup kalite yönünden ise de QCS (Quality control system) ölçülmekte ve ayarlanmaktadır.

  Kurutma
  Kurutma bölümü, safiha içerisindeki suyun alındığı bölümdür. Üç kısımdan oluşur. Ön kurutma, perdah (Yankee) silindiri, son kurutma bölümüdür.

  Kuşe Bölümü
  Kuşe istasyonu Air-Knife, Blade ve Bar olmak üzere üç istasyondan oluşmaktadır. Air-knife ve Blade istasyonları üst kata, Bar ise alt kata kuşe tatbiki için kullanılmaktadır.

  Kalenderleme ve Sarım
  Kuşe sonrası kurutulmaya devam edilen karton daha iyi bir yüzey ve kalınlık için kalender valslerinden geçirilerek tampona sarılır. Bu noktada gramaj, rutubet, kalınlık değerleri on-line olarak ölçülerek karton takip edilir. Ortalama 10 ton ağırlığında çıkan tamponlar müşterilerin bobin veya ebat isteklerine göre kesilmeli, ambalajlanmalı ve sevk zamanı gelene kadar depolanmalıdır. Tüm bu işlemler fabrikamızın kendi bünyesinde geliştirdiği Üretim İzleme Otomasyonu yazılımı ile takip edilmektedir.

  Bobin Kesme Makinası
  Bobin kesme makinesinde yapılan işlem müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda bobinler oluşturmaktır. Makinenin kesebildiği gramajlar 225-450 gram arasında değişmektedir. Maksimum kesim genişliği 261 cm olan makinenin çalışma hızı maksimum 650 m/dak dır. Bobin kesme makinesi maksimum 150 cm çapında bobinler oluşturabilmektedir.

  Bobin Strech Makinesi
  Müşterinin talebi doğrultusunda kesilen bobinlerin, gerek mamul ambarında gerekse müşteriye sevkedildikten sonra son kullanımda kullanılana kadar dış etkenlerden korunması sağlamak için strech filmlerle sarılmaktadır.

  Ebat Makası
  Müşterilerimizn Ebati ihtiyaçları için, 2005 senesinde Apollo firmasından yeni bir makas satın alınmıştır.

  Bu makas;
  Maksimum 1450mmx1500mm
  Minimum 300mmx400mm
  ölçülerinde tabakalar kesebilmektedir.

  Shrink Hattı
  Ebatların PE film ile paketlendiği hattır. Alman MSK firmasının üretimi olan bu hat 2005 yılında kurulmuştur.

  Mamul Ambarı
  Gerek bobin streç hattından gerekse shrink hattından gelen nihai ürünler burada son kullanıcıya ulaşana kadar beklemektedir. Ambarda yerleşim belli bir düzen içerisinde olup, aynı anda 4 adet kamyon yükleyebilecek rampaları bulunmaktadır.

  YARDIMCI BİRİMLER
  Enerji ve Yardımcı Tesisler

  2003 senesinde yapılan kojenerasyon yatırımıyla fabrikamız kendi elektriğini kendi üretmeye başlamıştır. Ayrıca fabrikamız, kurmuş olduğu arıtma tesisi ile de çevreye karşı olan sorumluluklarını unutmayarak, her zaman bu bilinç çerçevesinde hareket edecektir.

  Bakım Birimleri
  Elektronik ve Otomasyon Bakım şefliği ile Mekanik Bakım şeflikleri sayesinde tüm fabrika genelinde meydana gelebilecek arızalara müdahale tam zamanında yapılmakta olup hem zaman hem de işgücü kaybına mahal verilmemektedir.

  KYS şefliği
  şeflik, karton üretiminde kullanılan hammaddelerin girdi kontrollerinin yapılması, üretim süreçlerini takip ederek ürünün kullanımına kadar izlenilmesi, spesifikasyon dışı ürünlerin belirlenerek tasnif edilmesi ve kalite yönetim sistemi ile ilgilenmektedir.
 • ÜRÜNLER
  ALFAPRINT

  İyi baskı özelliği isteyen kutu ve ambalaj üretimi için dizayn edilmiş olup, yüzeyde airknife & Blade uygulamalarıyla iki kat kuşe uygulaması bulunmaktadır. Arka yüzey gri renkli olup tek kat kuşe uygulanmıştır.Alfaprint kartonlarımız, gıda ambalajları, temizlik malzemesi ambalajları, takvim, broşür, kozmetik, elektrik- elektronik malzeme ambalajlarında kullanılmaktadır.

  ALFATRIPLEX
  Arka yüzü ve ön yüzü beyaz ve kuşeli olup, ön yüzeyde airknife & blade uygulamalarıyla iki kat kuşe uygulaması bulunmaktadır. Arka yüzeyde tek kat pigment kuşe tatbik edilmiştir. Alfatriplex kartonlarımız, gıda ambalajları, kozmetik ambalajları, kitap defter kapakları, takvim broşür baskıları ilaç kutuları uygulamalarında kullanılmaktadır.

  BETAPRINT
  Önyüzeyde airknife uygulamasıyla tek kat kuşe uygulanmıştır. Betaprint kartolarımız, iyi baskı sonucu istenmeyen şeker kutuları, ambalaj kutuları gibi yerlerde kullanılmaktadır.
 • E-Mail : info@muratlikarton.com.tr
  Fabrika :İstanbul şubesi
  Kurtpınar Mah. Atatürk Cad. No:183 59700 Muratlı / TEKİRDAĞÇobançeşme Mah. Sanayi Cad. No:44 A Blok Kat 5 35/36 Nish İstanbul Yenibosna / İSTANBUL
  Tel : +90 282 361 63 02Tel : +90 212 603 62 77
  Faks : +90 282 361 62 66Faks : +90 212 603 62 40

Bu ilanı paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yazmak için üye olmanız gerekmektedir.