Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

05.11.2013 tarihinde güncellenen yönetmelikler hk soru

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Aylin Günay tarafından paylaşıldı.

1. Aylin Günay

Aylin Günay CMNet Üyesi

Merhabalar Herkese,

5 Kasım 2013 tarihinde güncellenen tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliği, atık yağların kontrolü yönetmeliği ve bitkisel atık yağların kontrolü yönetmeliklerinde bazı maddeler;
    "Madde ...-.... ilişkin hususlar Bakanlıkça diğer düzenleyici işlemler ile belirlenir." ifadesi kullanılarak değiştirilmiştir. Değiştirilen bu maddelerde geçen"Diğer Düzenleyici İşlemler" ifadesi neyi anlatmaktadır? Nereye bakmalıyız veya neyi takip etmeliyiz?

Konu hakkında bilgisi olanların bilgilendirmesi ricası ile...

Aylin Günay

2. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Merhaba Aylin Hanım yönetmelikleri incelediğimde bende sormuştum aynı soruyu.Taşıma için gerekli yönetmelik şu an için Tehlikeli Atıkların Karayolu ile Taşınması Yönetmeliği geçerliymiş.MOTAT denen mobil takip sistemi gelecek deniyor.O yüzden yönetmelik revize olacak deniyor.Ancak hep taşıma ile ilgili konuda değişiklik yaptıkları için bunun için bir tebliği yayınlanır deniyor.Onu bekleyip göreceğiz.

05.11.2013 tarihinde güncellenen yönetmelikler hk soru konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 17.01.2013 tarihinde açılacak 365 tesis

Arkadaşlar 365 tesis açılacak diye 1 aydır reklam yapılıyor acaba kaç tane çevre mühendisi alacaklar yoksa buralar torpilli arkadaşlarca mı doldurulacak ? :kötü:
  2. 18 mayıs 2013 tarihinde yapılacak isg uzmanlık sınavı hakk.

Şimdi kurstan mail geldi. Sınav tarihi ve hangi yönetmelikten sorumlu oldugumuz yazıyor. 21 Ekim 2012 sınavının yapıldığı yönetmeliklerden sorumluymuşuz.. Yani eski yönetmeliklerden. Ancak bunlar hangileri bilmiyorum. Kursa yeni başladım. Nelerden sorumluyuz şimdi biz ?
  3. 18 mayıs isg sınav sonuçları 12 haziran 2013 tarihinde açıklanacak..

Adayların sınav sonuçları 12 Haziran 2013 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne teslim edilecek, http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde aynı anda yayımlanacaktır.
  4. 18.08.2013 iş yeri hekimi ve isg uzmanı sınav soru ve cevapları

18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları sınav soruları ve cevapları
  5. Çmo ankara'da 26.11.2013 tarihinde yapılan toplantı hakkında değerlendirme

Arkadaşlar, Hepinizin bildiği üzere 26.11.2013 tarihinde Çevre Mühendisleri Odası, Ankara Şube'de Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik (21.11.2013 tarih ve 28828 sayılı Resmi Gazete) hakkında bir toplantı düzenlenmiştir (toplantıya ilişkin detaylar ÇMO Ankara Şube web sayfasında yer almaktadır). Bu toplantıya toplamda 100 küsür kişi ile...