Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13.05.2012 İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Belge ile İlgili Bakanlık Duyurusu

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Muttalip Gök tarafından paylaşıldı.

1. Muttalip Gök

Muttalip Gök CMNet Üyesi

İşyeriHekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında başarılı olanların dikkatine

Bilindiği üzere işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı13 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.

İlan edilen sonuçlara göre sınavda başarılı olan adayların belgetalebi başvurularını eğitim kurumları aracılığıyla değil doğrudan GenelMüdürlüğümüze yapmalarıgerekmektedir.

Eğitim kurumlarınca yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

GenelMüdürlüğümüze gönderilecek belgeler;
    a)AdayınBakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (örneği ekte yer almaktadır.) .
    b)Eğitimkatılım belgesinin aslı.
    c)Nüfuscüzdan fotokopisi.
    d)Diploma veya mezuniyet belgesinin; aslı, noteronaylı sureti veya eğitim aldığı eğitim kurumunun onaylı sureti
    (İSG Önlisans ya da Lisans, Yüksek Lisans belgesi tek başına yeterli değildir)

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Yetkilendirme Daire Başkanlığı

Not: Başvurularınızda süre sınırlaması bulunmamaktadır.

Adres: Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanlığı
    İş Sağlığı veGüvenliği Genel Müdürlüğü
    İnönü Bulvarı No:42Pk: 06520 Emek / ANKARA

Dilekçe Örnekleri örnektedir.

Ekli Dosyalar:

13.05.2012 İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Belge ile İlgili Bakanlık Duyurusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bakanlık danışmanlık belge askıya alma işlemleri

http://www.csb.gov.tr/gm/dosyalar/belgeler/belge551/belgeaski072012.pdf
  2. 21 Ekim İSG Uzmanlık Sınav Duyurusu ve Sınav Konuları

Duyuruda söz edilen konu dağılımı içerisinde -Teknik- adı altında geçen konular hangileridir acaba bu konuda bilgisi, fikri olan arkadaşlar var mıdır ?
  3. Iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışan temsilcisinin nitelikleri ve seçilme usul ve esasları

AMAÇ MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı; 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 20 nci maddesi kapsamındaki çalışan temsilcisinin nitelikleri, seçimi veya atanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Kapsam MADDE 2 – (1) Bu Tebliğ; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 20 nci maddesi kapsamındaki çalışan temsilcisinin nitelikleri, seçimi veya...
  4. Çevre mühendislerini her fırsatta suçlayan bakanlık yetkilileri hakkında suç duyurusu

Çevre mühendislerini ne çevre bakanlığı kadrolarına almak için ne de çevre görevlisi olmak için ehil görmeyen ve forumlarda sorduğumuz sorulardan çoğunlukla hareket ederek kulislerde çevre mühendisleri bu işi bilmiyorki biz onlara emanet edelim diyen, bir yönetmelik çıkarıp sanayicileri zorunlu tutup bu ülkenin üretimi için mücadele eden sanayicileri yine birçoğunu muaf yapmak ya da görmezden...