Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13/5/2006 öncesi kurulan tesisler için çed

Konu, 'ARŞİV' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

  1. WalkMan

    WalkMan CMNet Üyesi

    ÇED konusunda bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak.
    Bilindiğim üzere ÇED raporu hazırlatmakla yükümlü tesisler eğer bu raporu hazırlatmadan tesis kurarsa proje bedelinin %2 si + faaliyeti durdurma kararı alınıyor.
    Ancak 26/4/2006 tarihinde Çevre Kanunu'nda yapılan değişiklikle birlikte bu tarihten önce kurulan tesislerin %2 lik ceza kapsamına girmediği ile ilgili bir şey biliyor musunuz ? Varsa böy ebir şey tam olarak dayanağı nedir ? Madde 10 ve Madde 20 ile Geçici Madde 3 bu konuyla ilgili ancak bilgisi olan arkadaşların paylaşımını bekliyorum.