Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

13/5/2006 öncesi kurulan tesisler için çed

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında WalkMan tarafından paylaşıldı.

1. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

ÇED konusunda bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak.
    Bilindiğim üzere ÇED raporu hazırlatmakla yükümlü tesisler eğer bu raporu hazırlatmadan tesis kurarsa proje bedelinin %2 si + faaliyeti durdurma kararı alınıyor.
    Ancak 26/4/2006 tarihinde Çevre Kanunu'nda yapılan değişiklikle birlikte bu tarihten önce kurulan tesislerin %2 lik ceza kapsamına girmediği ile ilgili bir şey biliyor musunuz ? Varsa böy ebir şey tam olarak dayanağı nedir ? Madde 10 ve Madde 20 ile Geçici Madde 3 bu konuyla ilgili ancak bilgisi olan arkadaşların paylaşımını bekliyorum.

13/5/2006 öncesi kurulan tesisler için çed konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeni kurulan danışmanlık firmaları hk. bir sitem...

Merhaba arkadaşlar, aşağıda bir mail grubunda yazılmış sitemi aynen yayınlıyorum (yazan kişinin ismini vermiyorum). Açıkçası ben yazılanlara katıldığımı belirtmek isterim. --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Çevre mühendisleri sınavsız belge alsın görüşünü savunmuştum, yönetmelik değişmeden önce. ancak şuan hata...
  2. Ters osmoz öncesi su şartlandırma

Ters Ozmoz günümüzde artık her sanayi kuruluşunda küçük veya büyük kapasiteli Ters Ozmoz cihazına rastlıyoruz. Ancak çoğu işletmede T.O. cihazından işletmeci şikayetçidir. Aslında bu şikayetin bir kısmı eksik işletme eğitimi sebebiyle yanlış işletilmeden kaynaklanıyorsa da şikayetin bir kısmı, T.O. cihazının “ÖN ŞARTLANDIRMASI”nın eksik tasarlanmasından kaynaklanır. Bugünkü piyasa anlayışına...
  3. Çevre görevlisinin vereceği eğitimler (tat lisanslı tesisler için)

İyi günler kolay gelsin herkese. Arkadaşlar aşağıdaki konulara yönelik elinde dökümanı olan arkadaşların bizimlede paylaşmalarını canı gönülden istiyorum.:) Meslektaş Dayanışmasını bekliyorum.#KamuyaÇevreMühendisiLazım 1-Çevrenin önemi ve çevre kirliliğinin sonuçları 2-Çevre kirliliğine neden olan atıklar ve çeşitleri (İşletmeden kaynaklanan atık ve çeşitleri) 3-Çevre mevzuatı gereği...
  4. Deşarj öncesi atiksu aritimi

Arkadaşlar "deniz deşarjı öncesi atıksu arıtımı"konusuyla ilgili elinde slayt,pdf,video vs...doküman olan varsa paylaşabilir mi acil ?