• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

13 ağustos çevre görevlisi sınav soru ve cevapları

S

seezgn

çevre görevlisi sınav soru ve cevapları açıklandı arkadaşlar

Ekli dosyalar

• CEVREGOREVLISI-A.sflb.pdf
    234.3 KB · Görüntüleme: 312
  • CEVREGOREVLISI_B.sflb.pdf
    233.9 KB · Görüntüleme: 134
Cevap: 13 ağustos çevre görevlisi sınav soru ve cevapları

evet yeni yönetmeliğe göre MALESEF öyle olduğu için ben de sınava girdim..Ercan Bey,
nihayet anlaşabildik..

yetkimiz yeni yönetmeliğe göre YOKOLDU çünkü:)

şimdi işime dönmek zorundayım sanırım herşeyi son derece net açıklayabildim..
herkese kolay gelsin

@safayokus
ateş düştüğü yeri yakarmış misali ya da bekara avrat boşamak kolay(atasözü) diyerekten sziin de mesleğinizle ilgili böyle bir saçmalıkla karşılaşmış olsaydınız emin olun kendinizde bu saçma bulduğunuz tavır ve tepki de olacaktınız ki bu durumda biz size hak verirdik..düşünsenize kimya görevlisi...(ama zirat mühendisi veya fizikçi veya biyolog, .vs..)
ayrıca işsiz çevre görevlisi diye birşey yok.çünkü çevre görevlisi meslek literatürnü heniz girmiş bir durum.işsizğin kaynağı çevre mühendislerinden kaynaklı değil ülkemizin çevre sorun ve gelişmelerine bakış açısıdır.
96 dan beri çalışıyormuşsunuz ne güzel işte.sizi neyin tatmin etmediğini anlayamadım..bu sitedeki yelrin %80 i hemen hemen 0-5 yıl deneyimde .kendiniz bu şekilde kıyaslama yapmanız ayrı bir eziklik diye düşünüyorum.aldığınız belgelere sahip üye sayısı da sanırım %50 üzerindedir.bizden 10 yıl fazla nefes almışsınızdır ona saygımız sonsuzdur; paha biçilemez.bence emekliliğiniz yaklaşıyor ve buradaki %80 üye yaklaşık 5000 kişi sizden daha dinamik ve yeni şeyler öğrenmeye bir o kadar da aç ki; deneyim kazanıkça diğer mesleklere saygısı da aynı derece artacaktır.
LÜTFEN SAKIN VE SAKIN HAKLI MÜCADALEMİZE BİR DAHA VE KESİNLİKLE SAÇMA DİYE İBARE KOYMAYINIZ.RİCA EDİYORUM!

Eğer yeni mezunları yada tecrübesizleri düşünüyorsanız "benim kadar tecrübesi olmayan bir çevre görevlisini sadece ve sadece bakanlık işsiz çevre görevlileri çok olduğu için iş sahası yaratmak üzere geliştirdiğini düşündüğüm bu sistem sebebiyle İSTİHDAM edeyim ki " bu söz sizin değil sanırım.
ve ben yönetmeliği gayet iyi biliyorum merak etmeyin. kime yetki verildiğinide biliyorum. ben sadece o kadar yıl tecrübeniz varken neden böyle SİSTEM KUSURU olan bir şeye girme gereği duyuyorsunuz. Yapın işinizi işte. ama yukarıdada dediğim gibi çevre izinleri için çevre görevlisi ve çevre mühendislerine şuanlık muhtaçsınız. Herkes muhtaç Ne kadar tecrübesiz yada yeni mezun olsada...

SAygılarımla...

Yönetmelikler değişiyor,artık çevre mühendislerinin bulunması gereken yerlerde çevre görevlileri bulunma zorunluluğu doğuyor.Yani artık ve maalesef çevre mühendisi diye birşey kalmayacak olup görevli sıfatı ile mesleğimizle alakalı işlerde çalıştırılacağız.
Bir fiil çalıştığınız firmanın fabrika olup olmadığını bilmiyoruz,genelleme yapıyoruz haliyle yorumlarınızda,işverenler çevre görevlisi istihdam edecekse çevre müh. tercih eder diye avunuyoruz,başta yeni mezun meslektaşlarımız için..Farklı alanlarda zorunlu veya isteyerek çalışmış uğraşmış olabilirsiniz.Zaten hemen herkes ilgili olmadığı konularda da uğraşmak durumunda oluyor,istese de istemese de.
Sistem(?) dahilinde işi yapması gereken kişi çevre görevlisi dir der.TECRÜBELİ çevre görevlisi demez(henüz) istihdam edip etmemek size kalmış..

Bakın bir tezat daha söyliieyim. Hem yeni mezun yada tecrübezlere söz söylenmiyor deniyor. Hem çevre ile ilgili işlemler için çevre görevlisi yada çevre mühendisi almak yerine kusura bakılmasın ama bencillik yapılıp sınava giriliyor.

Alın işte bir yada birkaç tane çevre görevlisi / çevre mühendisi. Hem kendilerini geliştirmiş olurlar sizin sayenizde. Hemde sizin yıllar olan tecürübelerinizden faydalanırlar. neden bencillik yapılıyorki...

Arkadaşlar orman su işleri bakanlığının sitesinde yayınlanan bir duyuruya göre sınav sorularında değişiklikler ve iptaller söz konusudur...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

bu sınavı damı ösym hazırladı ne:D:D

13 AĞUSTOS 2011 TARİHLİ ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAV SORULARI DEĞİŞİKLİK TABLOSU

A KİTAPÇIĞI
B KİTAPÇIĞI
DEĞİŞİKLİK DURUMU
Soru Kitapçığındaki Soru Numarası
114
73
D
14
93
İPTAL
56
15
İPTAL
107
66
İPTAL
68
27
İPTAL

Haklı davamız sürecek ve ben bundan sonra yazacağım bir dilekçe ile bakanlıklardan jeoloji görevlisi, maden görevlisi vs belgesi alınması talebinde bulunacağım