Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

15 02 02 kodlu atık ve flouresan atıkları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Levent Yavuz tarafından paylaşıldı.

1. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

bu atıkların beyanı yapılırken adet olarak verilen atıkları kg'a çevirmek için kullanılan standart bir yöntem varmıdır. yoksa tahmini bir kilo mu yazmamız gerekli.

2. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

flüoresan neyse de 150202 nasıl adet olarak verildi anlamadım:/

3. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

15 02 02 , 15 01 10 ve flouresan atıkları kg olarak verilmiyor adet yada uatf formunda kutu çuval olarak geçiyor.

4. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

hee varil içinde falan ise doğrudur. peki gönderdiğiniz firma nasıl fatura kesiyor size

5. Levent Yavuz

Levent Yavuz CMNet Üyesi

uatf aldığım için firmalardan , fatura konusunda bilgim yok. şu açıdan sordum ambalaj beyanı yaparken ahşap paletler için bir standart vardı diye hatırlıyorum.

6. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

istediğiniz kadar adet gönderin firma onun tesise kabulünü kg'dan yapar uatf olarak girerkende

Gülin Ç. ve Tarık Can bunu beğendi.
  7. Batuhan Aşcı

Batuhan Aşcı CMNet Üyesi

Bertarafcı sizden atıklarınızı alır ve tesise götürür. Burada araç kantara çıkar ve sizin göndermiş olduğunuz atıklar tek tek (çuval çuval, varil varil vs.) indirilir. Aradaki fark sizin atığınızın miktarını verir. Eğer atığınız kantarın duyarlılığından daha az miktarda ise daha hassas kantarlar kullanılır. Ben bu şekilde biliyorum. Ben tesisten adet gönderiyorum bana gelen UATF'de kilo olarak yazıyor.

Gülfem Polat ve Gülin Ç. bunu beğendi.
15 02 02 kodlu atık ve flouresan atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
  2. 15.01 Kodlu Plastik Ambalaj GD Tesisinde yapılacak işlemler

Arkadaşlar merhaba; Yakın bir zamanda 15.01 belgesi almış olan bir plastik geri dönüşümü yapan firmaya başlayacağım.Firma 15.01 belgesi aldığını söyledi.Yanılmıyorsam bu belge GFB olması lazım.Firma çeşitli firmalardan kimyasal mavi renkteki plastik bidonları,IBC tankları toplayıp,yıkama ve kırma işlemi gerçekleştirecek.Benim bahsetmiş olduğum firmada neler yapmam lazım?Hangi yönetmelikleri...
  3. Ambalaj atıkları için atık yönetim planı

Merhaba, ambalaj atiklari icin atik yonetim plani hazirlamam gerek. çok kez hazirladim fakat bir dosyam surekli geri geliyor.Formati nasildir nasil bir yol izlemem gerek yeni bir formati mi geldi haberim yok anlamadim. Yardimci olursaniz sevinirm. simdiden tesekkur ederm.
  4. 07 02 15 kodlu cam takviyeli polyester atıkları

Merhabalar; İzmirde danışmalığını yapmış olduğumuz firmalardan 07 02 15 Kodlu Cam Takviyeli Polyester Atıkları oluşmaktadır. Konuyla ilgili Çevre Bakanlığı ile yapmış olduğumuz yazışmalarda atığın Düzenli depolamalarda değil çimento fabrikalarında enerji gerikazanımı amaçlı yakılması gerektiğini belirttiler. Bu konuda benzer sıkıntıları olan İzmir veya diğer illerdeki arkadaşların atık...
  5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim