Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

191102 asit katranları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Uğur B. tarafından paylaşıldı.

1. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar. Elimde 19 11 02 nolu atık koduna ait atık bulunmaktadır. Bu atık kodunda alım yapabilen bildiğiniz firmalar var mı? Ben bazılarını biliyorum ama alternatif arayışındayım. Ayrıca asit katranları ile ilgili bilgi sahibi olan, bunların geri kazanı mı mümkün müdür, yoksa illa yakmaya mı gitmek zorundadır, geri kazanı mı mümkünse eğer bunu nereleri kullanmaktadır gibi konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

191102 asit katranları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Asit Yağmurları

2.5 [FONT=Symbol]meq/litre (yaklaşık pH 5.6) den daha yüksek hidrojen yoğunluğuna sahip sulu veya donmuş atmosferik birikim olarak tanımlanan asit yağmurları, fosil yakıtların yanması, kükürt içeren metallerin eritilmesi ve diğer sanayi işlemlerinden kökenlenen önemli bir hava kirlenmesi sorunu olarak kabul edilmektedir. Özellikle endüstriyel faaliyetler esnasında bacalardan...
  2. Fotoelektrokimyasal yöntemle humik asit giderimi

Fotoelektrokimyasal yöntemle humik asit giderimi Hüseyin SELÇUK*, Hasan Z. SARIKAYA İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada fotokatalitik prosesinde hole ve elektron reaksiyonları fotoelektrokatalitik (FEK) prosesi içerisinde ayrılarak hole reaksiyonları ile humik asit (HA) giderimi toplam organik karbon (TOK),UV254 ve Vis400 parametrelerinin ölçülmesi ile incelenmiştir....
  3. Sülfirik Asit Üretimi

Herkese iyi günler...İlimizde kurulacak bir sülfirik asit fabrikası için mihmandarlık yapacağız.İnternet üzerinden birçok araştırma yaptım ama yinede konuya tam hakim olduğumu düşünmüyorum...Bilgisi olanların tecrübelerinden yararlanmak isterim ayrıca konuyla ilgili dökümanı olan varsa ve bizimle paylaşırsa çok sevinirim...
  4. EPA Metot 8 Sülfürik Asit Deneyi

Merhaba, Sülfürik asit deneyini yapmak istiyorum ama bu deneyle ilgili olarak yardımcı olacak yol gösterecek birisi varmı?? EPA method 8 e göre deneyi yapmamız gerekmekte ancak deneyde anlamadığım kısımlar var, yardımcı olur musunuz?