Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2. ve 3. sınıf Gayri Sıhhı Müessese Açma ve Çalışma Ruhsatı verilmesi süreci

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

 1. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  2. ve 3. sınıf Gayri Sıhhı Müessese Açma ve Çalışma Ruhsatı almak isteyen bir tesisin işlemleri acaba kaç günde tamamlanır? 2. ve 3. sınıf Gayri Sıhhı Müessese Açma ve Çalışma Ruhsatı alma aşamasında çed ve emisyon ile ilgili belgeler isteniyor. Şu an danışmanlık yapacağımız bir çamaşırhanenin çed kapsamdışı yazıları alınmamış, ayrıca 2 mw üstü ısıl güce sahip. Bu durumda bu evrakları hazır olmayan bir tesis sizce ne kadar süre GSM ruhsatı için başvurabilir? Teşekkürler...
   
 2. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  2 hafta kadar çed görüşü için beklersiniz. yangın önlem durum raporu yoksa en az 10 gün kadarda o işlem için. kanalizasyon bağlantı izni içinde 10 gün kadar beklersiniz. Çevre düzeni planı için 3-4 gün kadar beklersiniz. kapasite raporuna tabiseniz 1 ay kadar beklersiniz fakat ekspertiz raporuda yeterli olacaktır. zaman alan evraklar bunlardır. hepsinin dosyasını aynı anda teslim ederseniz 1 aydan biraz fazla sürer.
   
 3. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim.
   
 4. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Cevabınız için teşekkürler. Peki Çed görüşü için Çevre İl Müdürlüğü yer görmeye geliyor mu acaba?
   
 5. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

 6. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  evet gelecekler. çed görüşü için hazırlayacağınız dosyada anlattıklarınızı yerinde görmek isteyecekler. hazırlayacağınız dosyanın içeriği elilnizde yok ise gönderebilirim. hatta hazırlanmış örnek bir başvuru dosyasıda yollayabilirim.
   
 7. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Bir dosya hazırlamaya çalıştık ama elinizde bir örnek varsa gönderebilirseniz çok sevinirim. İsterseniz özel mesaj bölümünden mail adresimi verebilirim. Çok teşekkürler...
   
 8. Gürhan Kula

  Gürhan Kula CMNet Üyesi

  Aykut Bey,

  GSM başvuru sürecinde Yangın Önlem Raporu ile ilgili olarak itfaiye işyerine tespite geliyor mu??? Bi de örnek başvuru dosyasını gönderebilir misiniz, elinizde mevcutsa...mail adresimi verebilirim.
   
 9. keops

  keops CMNet Üyesi

  tehlikeli atıklar ile ilgili bir yazı daha almanız gerekiyor gsm de onuda unutmayın
   
 10. Gürhan Kula

  Gürhan Kula CMNet Üyesi

  Tehlikeli atıklarla ilgili nasıl bir yazı ve nerden.....bi de itfaiye konusunda tecrübesi olan yok mu?
   
2. ve 3. sınıf Gayri Sıhhı Müessese Açma ve Çalışma Ruhsatı verilmesi süreci konusuna benzer içeriklerimiz
 1. P.E. (Polietilen) Borular ve sıhhi tesisat sistemleri

  P.E. (POLİETİLEN) BORULAR ve Sıhhi tesisat sistemleri
 2. Gayri sıhhi müessese izni ve sağlık koruma bandı

  Danışmanlığına yeni başladığımız beton santrali için gayri sıhhi müessese izni almalımıyız. Yönetmelik kapsamında mı bulamadım. yardımcı olabilecek arkadaş var mı? buna bağlı olarak da 1. ve 2. sınıf işletmelerin (tabi sanayi bölgesinde bulunanların) sağlık koruma bandı oluşturulması gerekiyormuş.
 3. Çalışma ruhsatı

  ambalaj atığı toplama ayırma tesislerinde yada metal hurda geri kazanım tesislerinde gfb baştabailmek için ruhsat sorunu yaşamaktayız. geçici ruhsat alınabilir diyorlar ama nasıl ? alınan geçici ryhsat 1 yııllık mı olacak ?
 4. Yürürlükte Iş yeri açma ve çalişma ruhsatlarina ilişkin yönetmelik

  İŞ YERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK Karar Sayısı : 2005/9207 Amaç: Bu Yönetmeliğin amacı, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının verilmesinde uygulanacak esas ve usulleri düzenlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi *Karakter değişikliği oluşturması sebebi ile CMNet formatına göre uyarlanamamıştır.