Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2011/1 Ataması Kadro Sayıları

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cevremuhendisi tarafından paylaşıldı.

1. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

2011/1 Atamasına ilişkin bazı mühendisliklerin kadro sayıları:

İnşaat Mühendisliği 545
    Elektrik – Elektronik Mühendisliği 340
    Makine veya Makine Mühendisliği 240
    Bilgisayar Mühendisliği 152
    Orman Mühendisliği 110
    Jeoloji Mühendisliği 108
    Maden Mühendisliği 58
    Meteoroloji Mühendisliği 41
    Çevre Mühendisliği 40

Kaynak: osym.gov.tr

Ben fazla yorum yapmak istemiyorum. Bizi bu hale düşürenler birgün hesap verirler inşallah.

2. Serkan Kala

Serkan Kala CMNet Üyesi

çıkıp biri diyecek mi acaba hala çevre mühendisliği geleceğin mesleği diye çok merak ediyorum...

3. Melih Ünal

Melih Ünal CMNet Üyesi

çok ağır konuşurdum da neyse allah devletimize zeval vermesin

4. Ercan Koca

Ercan Koca CMNet Üyesi

40 kişi yine iyi vermişler. Bazı önemli organdan yoksun insanlar hala bu mesleğin varlığından bile habersiz. Hala inşaata dahil olduğumuzu düşünüyorlar. Ne diyelim Vatan Sağolsun ...
    Geleceğin mesleği maşallah...
    Bence şundan dolayı geleceğin mesleği diyorlar. Birşey az olduğu zaman çok değerli olur ya. Örneğin bir araba yaparlar az sayıda yaparlar. Arabanın değeri çok yüksek olur ya. Bizimkide o hesap az kişi alıyorlarki geleceğin mesleğine leke sürülmesin. Binlerce kişi alırlarsa nasıl farklı olacağız değiil mi ama ???

5. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

yukarıdaki bilgiler 7 temmuz 2011 tarihinde açıklanan 2011/ 1 yerleştirme sonuçlarıdır.
    2011/ 2 başvuruları henüz başlamadı kitapçık açıklanmadı kurumlara gelen listede çevre mühendisi olarak bizzat belirtilmemiş mühendis adı altında alım yapılacak sanırım. sayı hakkında bir fikrim yok.

Fatih Közen bunu beğendi.
  6. Fatih Közen

Fatih Közen CMNet Üyesi

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.
    Kılavuz 21 Kasım 2011 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

7. Mücahit Topdaş

Mücahit Topdaş CMNet Üyesi

Daha çok özel sektör bize ihtiyaç duyuyor gibi..

8. Gül Erşahince

Gül Erşahince CMNet Üyesi

bu alımlarda alınmıyoruz malesef özel sektörde ihtiyaç duyuyor tamam ama durumumuzda belli 90-95 almadan atama haram bize eğer 2012 kpssden sonrada atanamazsam 4001 olarak atanacağım birçok meslektaşımızın da yaptığı gibi. Meslekten soğuttular.

2011/1 Ataması Kadro Sayıları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kadro yapmadan işçileri kiralama dönemi başlıyor

Kadro yapmadan işçileri kiralama dönemi başlıyor Hükümetin işsizliğe karşı hayata geçireceği Özel İstihdam Büroları tartışma yarattı... Yeni yasa ile bürolar işçilerle geçici iş sözleşmesi yapıp onu rızası olmadan istediği şirkete kiralayacak... İşçi kiralayan işveren, işçiye karşı hiçbir sorumluluk taşımayacak. Muhalefet, Özel İstihdam...
  2. Başbakanlık Müsteşarlığı: Belediye sözleşmelilerine kadro yok

Sabah yazarı Nazlı Ilıcak bugünkü köşesinde, daha önce memur olmak isteyen adayların sorunlarını Başbakanlığa ilettiğini belirtmişti. Başbakan Müsteşar yardımcısı makamınca Sayın Ilıcak'a bir cevap verilmiştir. cevaplarda birden fazla konuya cevap verilmiş ancak en net açıklama belediye sözleşmeli personeli için söylenmiştir. Başbakanlık, belediye sözleşmeli personelinin sınavla alınmadığı...
  3. 2011/2 Ataması Tercih Klavuzu Yayımlandı!

Bugün itibarı ile tercih klavuzu yayımlanmıştır arkadaşlar. OSYM'nin sitesinden klavuzu indirerek kadro ve pozisyonlara bakabilirsiniz. Bazı mühendisliklere ait kadro sayıları; Elektrik-Elektronik Mühendisliği kadro sayısı =240 İnşaat Mühendisliği= 170 Makine veya Makina Mühendisliği = 110 Çevre Mühendisliği =11 Jeoloji Mühendisliği =11
  4. Çevre Mühendisi kadro sıkıntısı.

Arkadaşlar merhaba, http://guncelsinav.amirler.net/kadro-savaslari---iibfliler-makale,6.html yazısında bölümlerin sıkıntılarını dile getirdiklerini söylüyorlar. Bizde Çevre mühendisliği kadrosu konusunda sosyal medyada sesimizi duyursak.. Şimdiye kadar kaç kere duyurduk bir bilseniz diyeceksiniz belki ama yine yeniden olması gerektiğini düşünüyorum.. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 119 kişilik...
  5. Çevre görevlisi ataması

merhaba arkadaşlar, İşletme protokolü üzerinden çevre görevlisi ataması yaptım ve firma sorumlusu olarak patronumuzun çbs ve eletronik imzasını kullandım ve protokolü imzalayabildim.Sonra da öğrendimki bu imzayı patronumuz başka bir tesis adına almış ve elekronik imza tedarik eden firma ile görüştüğümde, sistem elektronik imza işlemini kişinin TC nosundan çekiyor ise problem yoktur...