Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2011 çevre cezaları

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  25 Aralık 2010 CUMARTESİ
  Resmî Gazete
  Sayı : 27796
  TEBLİĞ
  Çevre ve Orman Bakanlığından:
  2872 SAYILI ÇEVRE KANUNU UYARINCA VERİLECEK İDARİ PARA
  CEZALARINA İLİŞKİN TEBLİĞ
  (2011/1)
  2872 Sayılı Çevre Kanununun 20 nci maddesinde, kanuna aykırılık halinde uygulanacak idari para cezaları belirlenmiştir.
  20/2/2005 tarihli ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 17 nci maddesinin yedinci fıkrasında idari para cezalarının her takvim yılı başından geçerli olmak üzere o yıl için 4/1/1961 tarihli ve 213 sayılı Vergi Usul Kanununun mükerrer 298 nci maddesinin (B) fıkrası uyarınca belirlenen yeniden değerleme oranında arttırılmak suretiyle uygulanacağı ve bu şekilde yapılacak hesaplamalarda bir Türk Lirasının küsurunun dikkate alınmayacağı hükmü yer almaktadır.
  Maliye Bakanlığı tarafından 12/11/2010 tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 401 sıra no’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca 2010 yılı yeniden değerleme oranı % 7,7 olarak tespit ve ilan edilmiştir.
  Bu duruma binaen, 2872 sayılı Çevre Kanununun 20 nci maddesinde yer alan para cezaları 1/1/2011 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen miktarlarda uygulanacaktır.
  Tebliğ olunur.


  Ceza miktarlarına ve tebliğin tamamına ve ayrıca Çevre Kanunu Madde 20'ye eklerden ulaşabilirsiniz...
   
2011 çevre cezaları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. İl Çevre Orman Müdürlüğü Denetim Cezaları hakk.

  Merhabalar, İl Çevre ve Orman Müd.'nün denetim sırasında aldığı numunenin analiz sonucu deşarj limitlerinin üzerinde çıktı. Bu durumda ilk yapacakları iş para cezası göndermek midir? Yoksa daha önce böyle bir sorun yaşanmamış diyerek uyarı ile konuyu kapatabilirler mi? Ben bu konuda bir standart bulamadım, yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler..
 2. çevre cezaları

  Çevre İzin lisans kapsamında çevre cezaları gerekiyor. Emisyon, deşarj, gürültü, atık kısaca bütün cezalar. Güncel fiyatları elinde olan varmı
 3. 2012 yılı çevre cezaları

  2012 yılı Çevre Cezaları 10.01.2012 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır.Bilgilerinize...
 4. Çevre cezaları

  merhabalar; çevre kirliliğine neden olan kişi/kuruluşlara uygulanacak cezaları uygulama yetkisi kimdedir,tek başına çevre ve şeh. il müdürlüğü mü yoksa belediye de bunu uygulayabilir mi?? çevre kanununda cezalarla ilgili her yıl yayınlanan bir tarife var,kirlilik şekli ve tutanağı da mevcuttur..uygulayıcı kim ve nasıl uygulanır..
 5. Çevre cezaları cep yakıyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla sanayi tesisleri ve diğer faaliyetlere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürürken, çevreyi kirletenlere kanun kapsamında uygulanan cezalar cep yakıyor. Bakanlık, çevrenin korunarak sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması, haksız rekabetin önlenmesi ve tasarruf sağlanması için çevre denetimlerini sürdürüyor. Kanun ve...