Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012 belgelendirme

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba;
    piyasaya sürenler 2012 belgelendirmnesini ne zaman yapmaya baslayabılırler bılgısı olan varsa acıklayabılır mı tsk ederım

2. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

2012 bildirimlerini şubat sonuna kadar girer ve onaylandıktan sonra bir sonraki yıl şubat ayı sonuna kadar istediği zaman yapabilir.

3. Merve Yeşildağ

yani şubat ayından sonra başar dil mi? tesekkur ederım

4. Merve Yeşildağ

bir kişi yardım etsin:S

5. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

piyasaya sürenler bildirimlerini şubat sonuna kadar yaparlar ve sorumluluk tabloları belli olur. daha sonrasında 2013 yılı şubat ayına kadar 2012 yılı belgelendirme dosyaları hazırlanabilir. tabi 2012 yılı ocak-aralık arasındaki belgeler kullanılarak yapılır. bir önceki yıl yapılan belgelendirme dosyanıza il çevre nezmaan bakıp onaylıcak yada reddedecek buda önemli. belgelendirmesini yapmak için anlaştığım bi firmanın dosyası haziran gibi kontrol etmişlerdi ve geçmiş yıldaki sorumluluklarını o ayda düşmüşlerdi. o yüzden size tavsiyem o aylarda anlaşma yapmanız. daha sağlıklı olabilir.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  6. Merve Yeşildağ

çok tesekkur ederim, şimdiden ısrarla yapın diyorlar daha belli değil sitenizde yok diyorum ınanmıyorlar. tesekkur ederım.

7. Birgül Bakanoğlu

ısrarla istedikleri 2011 yılı belgelendirmesi değildir dimi :)

8. Merve Yeşildağ

hayır yaptık onları bu yuzden diyorum:)

9. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

nedir bu acele anlayamadım.:D ben daha 2011 belgelendirmesini yapmadım :D..
    yukarıda yazdım acık ve net.belgelendirecek firmayı (LİSANSLI TAT) bulduktan sonra sizde bildiriminizi yaptıktan sonra ne kadar belgelendirme yapmanız gerektiğini görürsünüz ve belgelendirmeyi yaparsınız.yani bildirimlerinizi girdiniz suanda diyelim.birde tat buldunuz.eğer 1 ocaktan bu güne kadar sizin istediğiniz miktarlar mevcut ise belgelendirmeyi şu anda bile yapabilirsiniz.ama TAT lar sizin kadar acele etmez buna emin olun.:D

mervedidemaksoy bunu beğendi.
  10. Birgül Bakanoğlu

siz tat firmasındanmısınız?

11. Merve Yeşildağ

evet tat firmasıyız

12. Birgül Bakanoğlu

size tavsiyem piyasaya sürenlerle anlaşma yaparken dosyayı sene sonunda teslim edeceğinizi özellikle belirtinki başınız sonradan ağrımasın. çünkü bazen firmalara acele etmemesini anlatmak zor olabiliyor.

13. Merve Yeşildağ

haklısınız, tesekkur ederım ılgınız için.

Birgül Bakanoğlu bunu beğendi.
  14. Müjdat Öner

Müjdat Öner CMNet Üyesi

sizin 2012 den kastınız eğer 2011 de girdiğiniz ve suana kadar belgelendirilmesi gereken ambalaj atıkları ise bu ayın sonunda bitiyor süre..yanlış anlama ya da karışıklık olmasın.

15. Merve Yeşildağ

hayır acele ben etmıyorum, firmalar acele ediyor sorun o:) bende panık oldum ondan:)

16. Birgül Bakanoğlu

firmalar 2011 bildirimlerini 2012 şubat sonuna kadar yapıyorlar. bu bildirimlere istinaden 2012 şubat sonunda belgelendirme sorumlulukları belli oluyor. 2011 belgelendirme dosyasıda bu şubat sonuna kadar olduğundan firmalar bu durumu birbiriyle karıştırıyor ve benim dosyamı neden hazırlamıosunuz zaman geçio gibi konuşmalar olabiliyor. :)

cemba82 ve Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  17. Merve Yeşildağ

haklısınız:) ohh rahatladım valla:D

Birgül Bakanoğlu bunu beğendi.
  18. Nermin Tuğralı

Nermin Tuğralı CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,

2012 yılı belgelendirme usul ve esasları hakkında tebliğ yayınlandı diye biliyorum. yayınlanma tarihi nedir acaba? bakanlığın sayfasında bulamadım.

19. Merve Yeşildağ

belgeleme usulesasları bende var yuklemeye calısıyorum ınsallah yuklenır ama olmadı herhalde beceremedım:((

yükledim siteye bakabilirsiniz buradan.

Ekli Dosyalar:

20. hatice

hatice CMNet Üyesi

Nermin hanım merhabalar;
    Sizin dediğiniz Antalya il çevre ve şehircilik il müdürlüğünün yayınlamış olduğu usul ve esaslar olmasın ben Antalya il çevre ve şehirciliğin sitesinden aldığın dosyaları ekliyorum. İstediğinizin bu dosyalar olduğundan emin değilim yardımcı olabilmek adına tam bir tarama yapmadan elimdeki dosyaları ekliyorum umarım işinize yarar.

Ekli Dosyalar:

2012 belgelendirme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. belgelendirme

arkadaşlar bir kaç yere yazdım doğru yeri buldum:) ambalaj atığı için belgelendırme yapmak zorunda olan fırmaları nasıl bulabılırım belgelendırme yapmak zorunda olan fırmayı..bılgısı olan var mı?
  2. Belgelendirme

Arkadaşlar yeni çalışmaya başladığım firma ambalaj atıkları ile ilgili belgelendirme işlemi yapmamış . şimdi ben bu belgelendirm işlemi için geç mi kaldım firmamın 2012 yılında belgelendirmesi gereken miktar var 2011 yılından 2012 yılına devir etmiş . 2012 yılına ait belgelendirmelerin bir süresi var mı ne zaman anlaşsam olur lisanslı bir firma ile yardımcı olursanız çok sevinirim. 2012...
  3. Belgelendirme

ambalaj atıkların belgelendirme işlemlerinde ki son durum nasıl yeni sistem nasıl olacak bu konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirse sevinirim
  4. Belgelendirme

Ek 8c üzerinden sistem belgelendirmeye açılmıştır.Atık ambalaj sistemi kullanan arkadaşlara bilginize....
  5. Belgelendirme

Merhaba Arkadaşlar, başka bir ilden bir firmanın belgelendirmesini yapacağız. sormak istediğim İl Çevreye verilmesi gereken dosya bizim bulunduğumuz ildeki İl Çevreye mi verilmesi gerek yoksa firmanın bulunduğu ildeki İl Çevreye mi ? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.