Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2012'de kıyamet kopacak korkusu...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat Kubilay tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Kubilay

  Murat Kubilay CMNet Üyesi

  slide.jpg


  Mayalıların kehaneti çıkacak mı? Mayalılar, 2012 yılında kıyametin kopacağını iddia ediyor. Ama böyle giderse kıyamet yakın. İşte kıyametin alametleri.. Maya'lılar binlerce yıl önce uyardı. 2012'de kıyamet kopacak diye.. Dünyadaki bazı gelişmeler kıyametin çok uzakta olmadığını söylüyor. Bilim adamları, kıyamet habercisi alametleri şöyle sıralıyor: Göktaşı:Uzmanlara göre büyük kütleli bir göktaşı dünyada yaşamı bitirebilir. Ancak bilim insanları bu kadar büyük çaplı göktaşlarının her bir milyon yılda yalnızca iki kez çarptığını söylüyor. Dünyaya son göktaşı 1908 yılında düşmüş, Hiroşima’da patlayan atom bombasından 1000 kat güçlü bir göktaşı patlaması yaşanmıştı.

  Salgınlar: Yüzyıllarca insanlığın korkulu rüyası olan veba,İspanyol gribi ve şimdi de patlak veren domuz gribi nedeniyle, bir salgının insanlığın sonu olması yönündeki endişeler güncelliğini koruyor. Kuş gribi gibi virüslerin mutasyona uğraması halinde insanlık büyük tehlike altına girebilir.

  Nükleer savaş: Dünyada 23 bini aşkın nükleer silah var. 1977 yılında ABD Savunma Bakanlığı, olası bir nükleer savaşı halinde maksimum 265 milyon kişinin öleceğini hesaplamıştı. Bugünkü silahların kapasitesi bilançonun daha da atmasına neden olabilir.

  İklim felaketi: Dünyanın sonuna dair en gerçekçi senaryolardan biri iklim değişikliği... Uluslararası İklim Değişikliği Paneli’ne göre yerkürenin bu yüzyılın sonuna dek 4-5 derece ısınmasıyla birlikte deniz seviyesi yarım metre kadar yükselecek, dünyanın birçok bölgesi su altında kalacak.

  Diğer gerekçeler: Dünyanın sonunu getirebileceği söylenen teoriler arasında yanardağların gezegenin iklimini değiştirmesi, bir yıldızdan yayılan gama ışınlarının atmosfere tehlikeli oranda radyasyon salması, teknolojilerin kazara kontrolden çıkması gibi senaryolar da yer alıyor.
   
 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Hocam bence Mayalar "Yarın devam ederiz aga" diyip bırakmış, ertesi güne de istilayı yemişlerdir. ;)
   
 3. Kadir Ünal

  Kadir Ünal CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla geçtiğimiz ay içerisinde mayaların 2012 den sonrasını gösteren takvimi bulunmuştu :)
   
  Brc bunu beğendi.
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  =)) Mayalar bir çeşit güneş dinine inanıyorlardı. Maya dinine inanlar var mı içinizde bilmem ancak, sitedeki Müslüman kardeşlerime sesleniyorum:

  "Göklerin ve yerin gaybını bilmek Allah'a mahsustur. Bütün işler ona döndürülür. Öyle ise ona kulluk et ve ona tevekkül et. Rabbin yaptıklarınızdan habersiz değildir. " (Hud 123. Ayet)
   
 5. tisg

  tisg CMNet Üyesi

  :) halleyin reklamları iyi dostum kopma olayını ordan takip et. ;)
   
2012'de kıyamet kopacak korkusu... konusuna benzer içeriklerimiz
 1. 2012 belgelendirme

  merhaba; piyasaya sürenler 2012 belgelendirmnesini ne zaman yapmaya baslayabılırler bılgısı olan varsa acıklayabılır mı tsk ederım
 2. Avengers 2012

  Dünyayı yok etmeye çalışan Ultron ve yandaşlarına karşı Avengers grubu büyük yaralar almıştır.Tony Stark Avengers’in yaralarını sarabilmek için kurtulanları gizli bir üsse götürüp süper güç olacak kahramanları yetiştirmeye başlar.Yönetmenliğini Joss Whedon ‘ın yaptığı filmin başrollerinde ise Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson yer almaktadır. YA91hvqoyGo
 3. Tabs Kılavuzu 2012

  Tehlikeli atık beyan formu, atık üreticileri için kullanım klavuzu ektedir.
 4. WIN - World of Industry (2012)

  WIN - World of Industry WIN Fuarlarına hoşgeldiniz! Türkiye ve Avrasya Bölgesi imalat endüstrisinin en önemli fuarı olan WIN - World of Industry, 7 önemli sektörün endüstriyel bazda sergileyeceği ürün ve hizmetleri profesyonel...
 5. 1 Nisan 2012

  Bildiğiniz gibi 1 Nisan 2012 Çevre İzni süresiz olan tesislerin başvurması için son gün. Ancak herkes başvuruları bitirdi mi bilmiyorum. Bu tarihten sonra ne olacak, ne gibi bir yöntem izlenecek bir bilgi paylaşımı yapalım dedim çünkü bir çoğumuzun aklında çeşitli soru işaretleri var. Bugün bir arkadaşımdan duyduğum İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı yoksa bile boş kağıtla da olsa başvuru yapın gibi...