Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013/4 arıtma tesisi/derin deniz deşarjı proje onay genelgesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Selma Akdoğan tarafından paylaşıldı.

1. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

2. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Bu genelge ne zaman çıktı ya anlayamadım :) paylaşım için teşekkürler Selma Hanım

3. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Hakikatten nezaman çıkıtı. hiç forumda da geçmedi!!!!!

4. Fatih Közen bunu beğendi.
  5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Görmeyen & duymayan olabilir, konuyu güncel tutmak adına Pdf dosyasını yüklüyorum arkadaşlar, iyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

6. E.Onur Özçiçekçi

E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

... adet mudurluk veya bakanlik onayi sayisina; osb ve kanalizasyon idareleri de dahil oluyor mu acaba?

7. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Ben dahil değil diye biliyorum.

8. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Çevre ve Orman Bakanlığının onay prosedürü 2005 te uygulanmaya başlamıştı.2005 ten bu yana başka kurumlar tarafından yapılan onaylar kabul edilmediği gibi,daha önceki yıllarda yapılan proje ve uygulamalarda deneyim olarak kabul görmemektedir.

9. ismail yıldırım

ismail yıldırım CMNet Üyesi

2005 den önce demekki Çevre mühendisliği diye bir meslek yokmuş bunlara göre.Yetkiyi kanalizasyon idarelerine ver ama onların proje onaylarını kabul etme.Tam onlara yakışan bir tutum.Çevre müh.odası ne iş yapar anlamıyorum.Yazık çok yazık bunca insanın emeğini,tecrübesini yok ettiler ya helal olsun bu iktidara bu bakanlığa...

10. sümeye

sümeye CMNet Üyesi

Arkadaşlar deşarj izni gürültü izni için üniversitelerden gelip test yapıp onay veriyomuş...bu konuya hakim biri var mı acaba ?

11. Duygu Yaylacı

Duygu Yaylacı CMNet Üyesi

zeynep hanım genelgeye göre arıtma suyunu desarj etmeden tesıs ıcerısınde geri dönüşümlü olarak kullanan firmaların üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden teknik rapor alması gerekiyor.

2013/4 arıtma tesisi/derin deniz deşarjı proje onay genelgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. atıksu arıtma tesisi/derin deniz deşarjı proje onay genelgesi

Merhaba arkadaşlar Atıksu arıtma tesisi ve derin deniz deşarjı proje onyaları ile ilgili 15.03.2012 de yayınlana genelge ilişiktedir.Bilgilerinize..
  2. Derin deniz deşarjı

Arkadaşlar elinde derin deniz deşarjı proje ve çizimleri örneği olan varsa paylaşabilir mi? bu konuyla ilgili bir projem var ancak daha önce derin deniz deşarjı projesi çizmedim.. yardımcı olursanız çok memnun olurum..
  3. Arıtma tesisi proje onay dosyası hak.yardım

arkadaşlar benzin istasyonlarında araç yıkama sularının arıtımı için kurulacak arıtma tesisi için; daha önceden bu konu hakkında çalışmış arkadaşlar var mı dizayn kriterleri,atıksuyun niteliği endüstriyel oluyor haliyle.nasıl bir arıtma uuygulanabilir?elinde döküman olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.
  4. Atık su arıtma tesisi proje onay süresi

Örnek olarak Atık Su Arıtma tesisi proje onayı aldık diyelim bu proje onayı ne kadar süreliğine geçerlidir. Yani biz hemen proje onayı aldık diye hemen arıtma tesisi yapmak zorundamıyız.Bunun süresi nedir.
  5. 2014/7 atıksu arıtma/derin deniz deşarjı genelgesi

07.03.2014 tarihi itibariyle Atıksu Arıtma genelgesinde bir değişiklik oldu. Değişiklik hakkında yorumları olan var mı?