Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2013 çevre görevlisi sınavı müfredatı ?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında A.Kimyager tarafından paylaşıldı.

 1. A.Kimyager

  A.Kimyager CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba ;
  Öncelikle sorum şu olacak bu sınav için belirli bir müfredat var mı? Yani Başlıklar altında.
  Tabi ki çevre mevzuatı bir müfredat diyebilirsiniz ama nette bu konu hakkında farklı kaynaklara rastladım onun için soruyorum. Sınava heves edenler nelere çalışacaklarını az çok biliyor ve bunun hakkında forumda da olmak üzere kaynaklar mevcut olmakla beraber devamlı değişen yönetmelikler ilga-mülgalar mevcut . Tam olarak resmi bi kaynaktan bunu öğrenme durumumuz var mı müfredat olarak? Nette bu olayı ticari ranta dönüştürenlere inat güzel bi çalışma yapmak istiyorum eğer tam bilgilere ulaşırsam herkesin doğrudan faydalanması için güzel bir kaynak hazırlayabilirim.
  Şimdiden Teşekkürler ...
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  2013 yılı çevre görevlisi sınav tarihi belirlendi mi? Bu sene sınav olmayacak gibi ya da ben tarihe ulaşamadım. Bilgisi olan arkadaşlardan tarih konusunda yardımlarını rica ediyorum. Teşekkürler.
   
 3. Bora Yerlikaya

  Bora Yerlikaya CMNet Üyesi

  Bu sınav için eğitim kurumlarından aldığım bilgiye dayanarak söylüyorum.Bu sene sınav olmayacakmıs sanırım.Sınav tarihi 3 ay önceden bakanlığın sitesinden duyurulacakmış.
   
  CMNet Okuru bunu beğendi.
2013 çevre görevlisi sınavı müfredatı ? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre bakanlığı, "çevre görevlisi sinavi" için yürütmeyi durdurma kararı alındı

  7 Mart 2010 tarihinde yapılan Çevre Görevlisi Sınavında sorulan sorulardan 8 iptal 4 şık değişimi haricinde 10 soru iptali için mahkemeye verilmiştir.Şu an için gelinen aşamada mahkeme itiraz edilen soruların incelenmesi için yürütmeyi durdurarak bakanlığa 30 gün süre vermiştir.Süre mayıs ayı sonu itibariyle sona ermektedir.Süre sonuna kadar bakanlık soru kitaplarını ve cevap anahtarlarını...
 2. çevre görevlisi sınavı

  Merhabalar, çevre görevlisi sınavına katılmak istiyorum fakat sınav ücreti ve çevre görevlisi belgesi ücreti hakkında hiç bir bilgi bulamadım. Sadece sınav ücretimi ödüyoruz, belge içinde ayrı birücret ödeniyor mu acil bilgilendirirseniz sevinirim..
 3. Çevre görevlisi sınavı

  Arkadaşlar çevre görevlisi sınavı 2013 yılında hangi zamanlarda yapılacağı hakkında bilgisi olan arkadaşlarım bilgilerini paylaşabilirler mi? Bakanlığın sayfasında bulamadım veya göremedim.
 4. 21.11.2013 çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

  Madde 5 (8) ÇKAGİLHY’nin EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almasına rağmen yetkili makam tarafından çevre izninden muaf olduğuna ilişkin görüş verilen işletmelerin çevre görevlisi bulundurmaları zorunlu değildir. Peki izne tabi olmayan ama lisans alan firmalar ne olacak bu durumda?
 5. Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik 21.11.2013

  Arkadaşlar diğer konularda bir yönetici arkadaşımızın maddi hatasından dolayı mesajlar birbirine karışmıştır. Lütfen yönetmelik ile ilgili tartışmalarınızı bu başlık altından yürütünüz. [COLOR=#ff4d4d]Yönetmeliğin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131121-1.htm