• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

21 aralık isg sınavında karşımıza çıkabilecek değişiklikler

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Borusan Mannesmann Boru San. ve Tic. A.Ş.
Arkadaşlar sınava girmeden önce emin olamadığım bazı bilgiler var.Yardımcı olabilirseniz ve hatta bu şekilde değişikliğe uğrayan maddeler varsa sizlerde paylaşabilirseniz kendim ve birçok arkadaşım için verimli olabileceği kanaatindeyim.Şimdiden herkese teşekkürler...
Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik

Binalarda söndürme ve tahliye tatbikatları hangi aralıklarla yapılır?
a.Yılda en az 1 defa
b.6 ayda bir

Seyyar yangın söndürme tüplerinin montaj edileceği yükselik seviyesi nedir?
a.110 cm
b.90 cm

Seyyar yangın söndürme cihazlarının kontrol edilmesi gereken süre ne olmalıdır?
a.Yılda 1 defa
b.6 ayda bir

Ucu açık sanırım Tuğçe hanım,

Bahsettiğiniz gibi bir bilgi yayınlanmadı fakat hak sahibi oldunuz ne zaman yatırırsanız alırsınız gibi geliyor.. Fakat kesin bir bilgi değil bu yorumum olarak kabul edin lütfen..

@Tuğçe Özcan

Tuğçe Hanım;

Alo 170 hattından aldığım bilgiye göre; sınıf yükseltme sınavına girmeyecek olanlar için belge ücretinin yatırılması konusunda herhangi bir süre kısıtlaması yok. Ne zaman ücreti yatırırsanız o zaman belgenizi alabilirsiniz. Tabii, misal; eğer 1 sene sonra ya da belgeyi kullanacağınız zaman ücreti yatırmayı düşünüyorsanız o zamanki geçerli olan belge ücretine göre bir ödeme yapacaksınız.

Bana verilen bilgi bu şekilde..

@Nihal Ş. Aksoy
Nihalcim bu konu farklı yerlere gider. Elinde belgen olduğu için firmayı SGK'ya şikayet edip, geçmişe dönük yatırılması gerekenleri ayrıca üzerine tazminat da alabilirsin. Ancak bunlar ne getir, ne götürür, zaman aşımı var mı yok mu, değer mi değmez mi, dava açılırsa ne zaman sonuçlanır gibi soruların cevabını vermen veya bulmak lazım. Temmuz-ağustosta da 1 yükseltme daha olacak sanırım. Prim gününü o zaman tamamlayabiliyorsan o alternatifi de düşünüp değerlendirmek sana kalmış gibi görünüyor:) Çok yardımcı oldum dimi:)