• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

21 aralık isg sınavında karşımıza çıkabilecek değişiklikler

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Borusan Mannesmann Boru San. ve Tic. A.Ş.
Arkadaşlar sınava girmeden önce emin olamadığım bazı bilgiler var.Yardımcı olabilirseniz ve hatta bu şekilde değişikliğe uğrayan maddeler varsa sizlerde paylaşabilirseniz kendim ve birçok arkadaşım için verimli olabileceği kanaatindeyim.Şimdiden herkese teşekkürler...
Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik

Binalarda söndürme ve tahliye tatbikatları hangi aralıklarla yapılır?
a.Yılda en az 1 defa
b.6 ayda bir

Seyyar yangın söndürme tüplerinin montaj edileceği yükselik seviyesi nedir?
a.110 cm
b.90 cm

Seyyar yangın söndürme cihazlarının kontrol edilmesi gereken süre ne olmalıdır?
a.Yılda 1 defa
b.6 ayda bir

@Mahmut Cimşit
bu memlekette hakkı olmayan işlere hakkıymış gibi yayılan arkadaşlarımız varken, siz sınavı haketmediğinizi mi söylüyorsunuz!!! parasını yatırdınız, sınav sizindir :)

yaaa inanın yarın sınav var. bu süre içinde toplam 5 dakika evet evet yanlış yazmadım 5 dakika bile bakmadım. sertifikam 1 yıllık bu süre içinde 5 dakika bile bu işi yapmadım c sınıfı içimde 5 gün bile çalışmadım 80 aldım geçtim. şimdi 5 para etmez sertifika için tekrar yükseltme sınavına girmek için harcamış olduğum paranın üstüne 5 kuruş daha masraf yapmak istemiyorum.

@Mahmut Cimşit
ben de çıkan yönetmeliğe lanet okuyarak, dört elle sarıldım, bu sınavı geçip çevreyi de bırakırım dedim ama nedense ben de hiç içime sindiremiyorum bu işi o yüzden sınav için heyecan besleyemiyorum.

@Mahmut Cimşit
sınavdan sonra soğuk sular benden o zaman, davetlimsiniz.

Sınavda etkin değer mi, sınır değer mi, aşılmaması gereken değer mi deniliyor dikkat edelim arkadaşlar.Benim bile bile hep hata yaptığım sorulardır.

4kg ila 12kg yangın tüplerinin montaj edileceği yükseklik 110cm, peki yangın tüpünün altından mı üstünden mi zemine doğru olan mesafe bu? Ya da farklı bir yerinden mi?

@Nihal Ş. Aksoy
Tüpün aski noktasindan desek dogru olur sanirim. 110 cm yerine 90 cm diyor cogunluk. Min 90 maks 110 mu yonetmelikte nasil geciyor.

@Nihal Ş. Aksoy
110 cm yüksekliğe asma aparatı yerleştirilir diye biliyorum, bu durumda aşağıya doğru 110 cm kısmı asılma aparatından itibaren tüp de dahil kısım oluyor.