Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

21 Ekim İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Serkan Kala tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Kala

Serkan Kala CMNet Üyesi

21 ekimde yapılacak olan sınava girecek olan arkadaşlar var mıdır? Yeni yasa sınavı nasıl etkiler, sorular geçen sınavdan daha mı zor olur? bu konuyla ilgili herhangi bir bilgisi,görüşü olan yada duyum alan arkadaşlar bizimle paylaşabilirse sevinirim. şimdiden teşekkürler...

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

sınava gireceğim ama sorularının cevaplarını ben de merak ediyorum :D

3. halimusta88

halimusta88 CMNet Üyesi

arkadaşlar almış olduğum eğitimde bana yeni yasadan yani 6331 sayıl iş sağlığıve güvenliği kanundan sorumlu olmadığım söylendi

Serkan Kala bunu beğendi.
  4. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Sınav tarihini öğrendiğim iyi oldu :)

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bende gireceğim sınava nasipse 21 i olması kötü olmuş bana. Peş peşe sınavlar olacak benim için.
    Kolay olur (inşallah) gibi geliyor bana :)

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

çok hazır gördüm seni :)

7. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Bende de öyle bir his var, hazırmışım gibi sanki :)

8. Filiz Bali

Filiz Bali CMNet Üyesi

Ben de sınava gireceklerden biriyim ama çalışkan olamadım daha :)

9. Ezgi Ateş

Ezgi Ateş CMNet Üyesi

yeni yasada değil eski yasadan soruların gelceği söylendi eğitimde.. bende henüz çalışamadım bugün yarın başlarım :suspus:

10. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Bence iş sağlığı ve güvenliği kanunundan soru gelir,ayrıntılı sorulmaz,bir okumakta fayda var.Uzman olmak için mevzuatıda takip etmek gerekir değil mi? :)

Ezgi Ateş bunu beğendi.
  11. Yılmaz Aslan

Yılmaz Aslan CMNet Üyesi

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu çıkacak mı diye ısrarla sormustuk Eğitim kurumumuza ama onlar bu kanundan sorumlu olmadığımızı söylediler. :)

12. Aybike Sarıçiçek

Aybike Sarıçiçek CMNet Üyesi

Ben belgemi aldıktan sonra eğitim kurumumdaki hocalarla görüştüğümde bu sınav için Mayıs sınavından biraz daha zor olacağını ama geçen Aralık sınavı kadar kesinlikle zor olmayacağını düşündüklerini söylemişlerdi.Hepinize başarılar,kazasız günler arkadaşlar;)

Serkan Kala bunu beğendi.
  13. halimusta88

halimusta88 CMNet Üyesi

tuğba hanım özellikle eğitimde bu soru soruldu yeni yasadan soru gelir mi diye ? eğitmenlerin söylediği şey, soruların önceki sınavda sorulan sorularla beraber hazırlandığı ve kesinlikle soru gelmeyeceği söylediler ama dediğiniz gibi bu işi yapacaksak herşeyden haberdar olmak gerekir.

14. halimusta88

halimusta88 CMNet Üyesi

arkadaşlar isg belgesi için belli bir miktar ödüyoruz diye duydum doğrumudur ? doğruysa ne kadar ödüyoruz ?

15. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Açıkçası eğitimciler ne soru çıkacağını bilselerdi net olarak, Temmuz 2011 tarihinden sonra olan sınavda girenlerin %70 i kalmazdı ...

16. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Arkadaşlar öngörüsü olan var mı? Bana da zor sorulacak dediler ama bilmiyorum kanunun çıkmasından dolayı isg uzmanı açığını kapatma amacıyla sorular daha kolay gelir mi diye düşünmüyor değilim...
    Özellikle 24 Aralık'taki sorulara bakıyorum o kadar saçma sorular var ki..

17. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Arkadaşlar sınavınız nasıl geçti?

18. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

sınava girdim ve hiç çalışmadığım için bir mucize bekliyorum :) çalışana çok çok kolaydı bence.. belki yine de yanlışlıkla geçebilirim :p

19. Serkan Kala

Serkan Kala CMNet Üyesi

Yarın cevaplar internetten yayınlandığında herşey belli olacak :D

20. yogunlu86

yogunlu86 CMNet Üyesi

başarılar dilerim..

Brc bunu beğendi.
21 Ekim İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 3. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu (21-23 Ekim 2011)

Sempozyumun Amacı İnşaaat sektörü, birbirinden riskli iş kalemlerini barındıran, risklerin projeden projeye farklılık gösterdiği bir sektör olup, işçi sağlığı ve iş güvenliğinin en fazla önemsenmesi gereken sektörlerin başında yer almaktadır. Yılda resmi rakamlarla yaklaşık 350 işçinin yaşamını yitirdiği inşaat sektörü, toplam istihdamdaki payının neredeyse üç katı oranında toplam ölümlü...
  2. C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı

Arkadaşlar Merhaba, Nasılsınız? :) Her zaman oldugu gibi cevremuhendisleri.net teki arkadaşlarımın bana yardımcı olabileceğini düşündüğümden yine sizinle bir konuyu paylaşmak istedim.:) Biliyorsunuz 13 mayıs 2012 tarihinde C sınıfı İş Güvvenliği Uzmanlığı Sınavı var. Bursa'da Zirve Osgb ye kayıt oldum ve 13 ocak ta uzaktan eğitim programım 28 ocaktada yüzyüze eğitim programım başlıyor......
  3. Iş güvenliği uzmanlığı sınavı

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf Herkese başarılar, İyi Olan Kazansın ;)
  4. Iş güvenliği uzmanlarının görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmelikte 11 ekim 2013

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte 11 Ekim 2013 tarihi itibariyle değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklikler şu şekildedir: - Kanunda yapılan değişiklik sonrasında teknik elemanı tanımlayan "üniversitelerin fen veya fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya bölümleri mezunları" şeklindeki ibare "fizikçi, kimyager veya...