• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

[25/03/2014] çevre görevlisi eğitim ve sinavini protesto

• Konuyu başlatan Doğan Şahin
  • Başlangıç tarihi
D

Doğan Şahin

Değerli meslektaşlarım,
21 Kasım 2013 tarih ve 28828 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK ile Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, çevre mühendislerinin bütün haklarını adeta diğer mesleklere peşkeş çekmiş ve zaten düşük ücretlerle çalışan meslektaşlarımızın daha da iş bulamaz hale gelmelerine neden olmuştur. Bu yönetmelik ile bizlerin 5 yılda gecemizi gündüzümüze katarak zor şartlar altında okuyup, aldığımız diplomalarımız hiçe sayılmış ve uyduruk bir kaç günlük bir eğitim ile diğer meslek grubu mühendislere iş alanımız parsellenmiştir. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de Çevre Mühendislerinin eğitim alıp, mevzuat sınavına girmeleri zorunlu hale getirilmiştir. Oysa ki avukatlar dahi mesleklerini icra etmek için herhangi bir mevzuat sınavına tabi tutulmamaktadır.

Bütün bu haksızlıklara dur demek için,
Mesleğimizin elimizden gitmemesi için,
Yarının işsizleri olmamak için,
Alın terimizle aldığımız diplomalarımıza sahip çıkmak için,
Uyduruk bir kaç günlük laylaylom eğitimlerle ÇEVRE MÜHENDİSİ olunmayacağını anlatmak için,
Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı bu yönetmeliği protesto etmek ve yürülüğünü durdurmak için,

ANKARA'da ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI önünde buluşalım.

NOT: katılımcı sayısının durumuna göre buluşma gün ve saati belirlenecektir.

odamız mesleğimize sahip çıkmak gibi bir şeyi düşünmediği için gelin kendi mesleğimize kendimiz sahip çıkalım

inceldiği yerden kopsun deyip dalmak lazım.

bazen ne kadar tevazu gösterirseniz o kadar ters tepiyor. Meslek problemlerinden bir cacık anlamayan kamu kuruluşlarında çalışan memurlar muhattap alınırsa olacağı bu.

her işi sistem içinde kepaze ettiler. önce bal şekerle kandırdılar sonra ardından acı biberi ağzımıza çaldılar.

bu iş mecliste kopar çünkü çevre tek başına çevre değil 30 tane kurum görüş bildiriyor.

Geçen gün kimya mühendisleri odası başkanı ankarada pm10 değerlerinin yüksek olduğundan bahsediyor sanane be kardeşim bu çevre mühendislerinin işi diyemiyoruz.

vesselam bu iş çevre mühendisinin işi mi dese cevap veremeyeceğiz.

Bugün ayın 25'i ve saat 16:30. Protestodan ne haber var gençler? Giden oldu mu? Fotoğraf falan çektiniz mi? Sonuç nedir?