Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

[29/09/2013] mühendislerin çalışma hayatındaki sorunlar ve riskler

Konu, 'Etkinlik Duyuruları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  aa.jpg

  29 Eylül Pazar günü Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası Ülkemizdeki son günlerdeki ekonomik sorunlardan başlayarak, Mühendislerin Çalışma Hayatınında yaşadığı sorunları Mühendislerin Çalışma Hayatındaki Sorunlar ve Riskler konulu panel forumda mercek altına alıyor.

  Son süreçte yaşadığımız bir gece de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle, Torba yasalar ile yok sayılan mühendislik mesleğinden, sınavlarla dağıtılan belge ve tamamlamalarla mühendislik bilimin içinin boşaltılmasından başlayarak,Ücretli mühendislerin yaşadığı hak gaspları, SGK ile TMMOB arasında yapılan asgari ücret anlaşmasını ve sonrasını, fazla mesai, kıdem tazminatı ve iş hayatımızda yaşadığımız sorunlarına kadar, Yaşadığımız iş kazaları, Maruz kaldığımız mesleki riskler ve meslek hastalıkları, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile çalışma hayatımıza giren sorumluluklar, Mühendis İşveren arasındaki etkileşimi ve Mühendislerin iş hayatına yansımalarını da kapsam geniş bir açıdan çalışma hayatımıza yansıyan sorunları masaya yatırıyor.

  Geniş bir bakış açısı ile yaşadığımız çalışma yaşamında karşılaşacağımız tüm sorunlarının asıl sebebini ortaya çıkartıp, tüm bunların çözümü için ortak akılın yaratığı birikimi paylaşacağız. Ve çözümüm örgütlenmeden geçtiğini, örgütlü bir birey, örgütlü oda örgütlü birlik şiarı ile geleceğin ellerimizde olduğunun ortaya koyacak.

  29 Eylül Pazar Günü Saat 13:00 - 18:00 de Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi Konferans Salonunda Aşağıdaki panelistlerimizin katılacağı panel formu gerçekleştireceğiz. (Panelistlerimizin katkılarında sonra form kısmına geçerek bu konuda yaşadığımız soru ve sorunları masaya yatırıp çözüm için panelistlerimizle kafamızdaki soru işaretlerini aydınlatacağız.)

  Etkinliğe hiç kuşkusuz değerli katılımlarınız, heyecan taşıyacak, çözüm için kuracağımız yolda fikirlerinizle bu sürece bir tuğlada siz koymuş olacaksınız. Bunu yanında ekonomik gelişmelerden tutun iş yaşamını kuşatan bir dizi kanun ve benzeri düzenleme konusunda uzman panelistler tarafından aydınlatılmış olacaksınız.

  PANEL _ FORUM: Mühendislerin Çalışma Hayatındaki Sorunlar ve Riskler


  TARİH: 29 Eylül 2013
  YER: Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi
  SAAT: 13:00 - 18:00


  PANELİSTLER;
  • Prof. Dr. Aziz Konukman Ekonomist
  • Ertuğurul Bilir İstanbul İş Sağlığı ve İşçiGüvenliği Meclisi
  • Av. Fatma Arda Bicaz Umut- Sen Avukatı
  • İsmail Macit A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
  • Hakkı Uysal İşyeri Hekimi İş Sağlığı ve Güvenliği Bilim Uzmanı
  Program:
  13:00 - 16:00 Panel
  16:15 - 18:00 Forum

  Saygılarımızla
  TMMOB ÇMO Kocaeli Bölge Temsilciliği
  Yönetim Kurulu
   
  Uğur B., hazeldogan ve Seda Yılmaz bunu beğendi.
 2. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Katılmak isterdim ancak mümkün olmayacağını üzülerek belirtmek isterim. Uygulanabilir olumlu sonuçlar almanızı dilerim.
   
[29/09/2013] mühendislerin çalışma hayatındaki sorunlar ve riskler konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Özel sektörde mühendislerin asgari maaşları belli oldu

  TMMOB şirketimize gönderdiği yazıda mühendis ve mimarların asgari maaş ödemelerinin T.C. Sosyal güvenlik kurumu başkanlığıyla yapmış olduğu protokol ile belirlenmiş olup 01/01/2013 tarihinden itibaren 2,700 TL olarak duyurmuştur.
 2. Türk mühendislerin büyük başarısı

  ODTÜ'de, dokunmatik ekranlardan antibakteriyel ürünlere kadar birçok alanda kullanılabilecek gümüş nanoteller üretildi. Gümüş nanotellerin elektronik cihazlarda kullanılmasıyla esnek ve şeffaf cihazların üretimine bir adım daha yaklaşılacak. ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. H. Emrah Ünalan ile aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışan Şahin Coşkun,...
 3. Isag 19 - 22 eylül 2013 tarihlerinde isaf-safety and health 2013 iş güvenliği ve iş sağlığı fuarında

  İSAG ( İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği ) 19 Eylül - 22 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan ISAF-Safety and Health 2013-İş Güvenliği ve İş Sağlığı Fuarına Türkiye'nin en Büyük İş Sağlığı ve Güvenliği Bilim Topluluğu olarak katılımda bulunacağız. İSAG olarak Türkiye yaşanan iş kazalarına ve meslek hastalıklarına dur demek için bir araya gelen İş Sağlığı ve Güvenliği...
 4. Mühendislerin çalışma hayatındaki sorunlar ve riskler konulu panel

  Ülkemizdeki son günlerdeki ekonomik sorunlardan başlayarak, Mühendislerin Çalışma Hayatınında yaşadığı sorunları mercek altına alıyoruz. Son süreçte yaşadığımız bir gece de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle, Torba yasalar ile yok sayılan mesleğimizi tartışıyoruz. Ücretli mühendislerin yaşadığı hak gaspları, SGK ile TMMOB arasında yapılan asgari ücret anlaşmasını ve sonrasını, fazla...
 5. [07/12/2013] "genç" çevre mühendisleri 07.12.2013 cumartesi istanbul'da bir araya...

  Çağrımız Mesleğimize, Çağrımız Odamıza, Çağrımız İSTANBUL’a… 2010 yılından beri Odamızın birçok organında çalışma yapmış olan “genç” Çevre Mühendisleri olarak Mesleğimize, Odamıza, Ülkemize sahip çıkmak üzere İstanbul’da bir araya geliyoruz. Hızla büyüyen şehirlerimiz çevre sorunlarını geçmişten bugüne beraberinde taşımaktadır. Sanayileşen şehirlerimiz ile çevre sorunlarının çözümünde bilim...