Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30 ağustos zafer bayramı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

30 agustos.jpg

Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu günlerde halkımızın birbirine kenetlenerek zor kazanılan egemenliğimizi koruması ve kimsenin aramıza nifak sokmasına izin vermemesi temennisiyle herkesin zafer bayramını kutluyorum.

30 ağustos zafer bayramı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yıldız Teknik Üniversitesi [ Zafer ÖZER ]

s.a. süper bi forum olmuş yapanların ellerine sağlık. Bu sene başladım ben şu an hazırlıktayım. şimdilik bu kadar ilerleyen zamanlarda güzel şeyler paylaşmak dileğiyle :)
  2. 30 ağustos zafer bayramınız kutlu olsun..

Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ulusal bayramıdır. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha...
  3. 30 ağustos zafer bayramı

23 Ağustos - 12 Eylül; 1921 tarihleri arasında yapılan Sakarya Savaşı'yla Yunan orduları gerilemek zorunda kaldı. Tarihin bu dönüm noktasından sonra Yunan ordusunun ve diğer işgalci güçlerin topraklardan atılma kararı alınır. Sad planı adı verilen tarrruz planı ocak ve nisan aylarında iki kez ertelenir. Tarruzun hazırlıkları tam anlamıyla ağustos ayında tamamlanır. Batı cephesinin kuzeyindeki...
  4. Kurban bayramı

Öncelikle ; Mübarek bayramın âlem-i İslâm’ın huzuru, sükûnu, her türlü fitnelerden uzak kalması ve insanlığın barışı için hayırlara vesîle olmasını niyaz ediyorum. Daha nice bayramlara ulaşabilmek dileğiyle;Bayramınızı tebrik ediyorum. Allah’a yakınlaşmak anlamına gelen “kurban” ibadeti; kurban olarak kesilmesi uygun olan hayvanın, ibadet niyetiyle usulüne uygun şekilde kesilmesidir....