Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3d Max Design

Konu, 'AutoCAD ve AutoCAD Civil 3D' kısmında Murat Akyüz tarafından paylaşıldı.

1. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Arkadaşlar elinde 3d Max Design programı ile ilgili eğitim seti olan var mı?

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Kadriye Yıldız ve Murat Akyüz bunu beğendi.
  3. Temel Atik

Temel Atik CMNet Üyesi

evet internetten indirilen eğitimler çok faydalı olmuyor http://www.sanalogretim.com/ adreste güzel eğitimler var ben buradan almıştım çok faydalı oldu fiyatıda uygun. Fatih beyin verdiği linkte ki sitede zaten sanalöğretim eğitimlerini satıyor.

Kadriye Yıldız ve Murat Akyüz bunu beğendi.
  4. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim. Autocad ile uğraşıyordum ancak bu aralar 3 boyutlu çizimler yapmam gerekiyor. Autocad'de yaptım bir takım çalışmalar, ancak 3d Max ile daha kolay ve daha güzel çizebileceğimi düşünmeye başladım :))

5. Temel Atik

Temel Atik CMNet Üyesi

3 d max ile çok basit oluyor ve programı kullanmaya başlayınca başlayınca tutku haline geliyor tavsiye ederim :harika:

Murat Akyüz bunu beğendi.
3d Max Design konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hydrologic Analysis and Design

[COLOR=Red]Product Description: Real-world in perspective, this book offers an applications-oriented introduction to engineering analysis and design methods that are related to various components of the hydrologic cycle, especially urban hydrology. The book explores the physical processes of the hydrologic cycle, t he computational fundamentals of hydrologic analysis, and the elements of...
  2. Industrial Ventilation Design Guidebook

[COLOR=Red]Industrial Ventilation Design Guidebook Product Details * Hardcover: 1519 pages * Publisher: Academic Press; 1 edition (May 1, 2001) * Language: English * ISBN-10: 0122896769 * ISBN-13: 978-0122896767 * Product Dimensions: 9.9 x 7.6 x 2.4 inches Review "...an excellent reference source and handbook of fundamentals...I would highly recommend it for...
  3. Alternative Energy Systems in Building Design

[SIZE="3"][COLOR="Red"]Alternative Energy Systems in Building Design Author(s): Peter Gevorkian Publisher: McGraw Date : 2009 Pages : 544 Format : PDF OCR : Y Quality : Language : English ISBN-10 : 0071621474 Alternative Energy Systems in Building Design (GreenSource Books) (Mcgraw-Hill's Greensource) By Peter Gevorkian *...
  4. Soil Engineering Testing, Design, and Remediation

Product Details Hardcover: 304 pages Publisher: CRC Press; 1 edition (September 28, 1999) Language: English ISBN-10: 0849322944 ISBN-13: 978-0849322945 Product Dimensions: 9.5 x 6.4 x 0.9 inches [FONT=verdana][COLOR=#cc6600]Book Description Publication Date: September 28, 1999| ISBN-10: 0849322944 | ISBN-13: 978-0849322945| Edition: 1 In the last forty years, at least fifty books have...
  5. Membrane technology, process and system design

Membran teknolojileri, proses ve sistem tasarımı ile ilgili mailime gelen bir eğitim fırsatı ve merakı olanlar için faydası olacağını düşünüyorum.... Other EDS Courses [COLOR=#cc0000][FONT=Helvetica, Arial, sans-serif]Genoa University...