Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

A-2 tipi mühendislik akustigi sertifika programı

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

A-2 Tipi Muhendislik Akustigi Sertifika Programi 12-16 Eylul 2009
    tarihleri arasinda gerceklestirilecektir.

Egitim ile ilgili detayli bilgi asagida yer almaktadir:

Sure: 26 Saat

Son Basvuru Tarihi: 9 Eylul 2009

Egitim Tarihi: 12-16 Eylul 2009

Egitim Programi:

Cumartesi : 09.30 - 16.30 / Pazar : 09.30 - 16.30 / Pazartesi : 09.30
    - 16.30 / Salı : 09.30 - 16.30 / Çarşamba : 09.30 - 10.30

Ucret (KDV Dahil): 590 TL

Yer: ODTU Surekli Egitim Merkezi

Katilimci Sayisi: 25 Kisi

Kimler Katilabilir: Cevresel Gurultunun Degerlendirilmesi ve Yonetimi
    Yonetmeligi'nin uygulanmasindan sorumlu kurum ve kuruluslardan (Cevre ve
    Orman Bakanlıgi, yetki devri yapilan belediye ve Il Cevre ve Orman
    Mudurlugu) saha olcum calismalarini yuruten, denetim, sikayetlerin
    degerlendirilmesi ve izin/onay kapsaminda raporlari inceleyip
    degerlendirilmesinde calisacak universitelerin 4 yillik fakultelerinden
    mezun olanlar bu programa katilabilir.

Sertifika programina kesin kayit yaptirmak icin, oncelikle egitim
    programinda yeterli kontenjan olup olmadigini telefonla teyid etmeniz
    gerekmektedir.

Her 2 grup icinde, kontenjanlar dolduktan sonra kayit kabul edilmeyecektir.

M. Arzu ARUNTAS
    ODTU Surekli Egitim Merkezi
    www.sem.metu.edu.tr
    Tel: 90 312 210 35 46
    Faks: 90 312 210 79 61

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Önümüzdeki aylarda A-2 tipi mühendislik akustiği eğitimi verecek yerler hakkında bir bilgisi olan var mı ? Gelecek yıl içerisindeki en kısa zamanda bu eğitimi verecek yerler hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Selamlar.

3. hinay

hinay CMNet Üyesi

Fatih Bey; A-2 Tipi Mühendislik Akustiği Eğitimi Çevre Mühendisleri Odası Birimlerinde düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. 30 Kasım- 3 Aralık Tarihlerinde Antalya Temsilciliği , 4-7 Aralık Tarihlerinde Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve tarafından A-2 Eğitimi gerçekleştirilecektir. İzmir Şubesinde talepler doğrultusunda Ocak-Şubat Ayı içerisinde planlanmaktadır.

E. Helil İNAY KINAY

Fatih Çoban bunu beğendi.
  4. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

Ben bir gıda fabrikasında çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Gürültü konusununda da belli yerlerde sınırı aşan bir yer burası.

Merak ettiğim şey, bu sertifikaya sadece gürültü ölçümü yapan lab.da çalışanlar mı ihtiyaç duyuyor? Yani demek istediğim ben de alsam, firmamın ölçümlerini vs. yapabilir miyim?

Teşekkürler

5. diienayzed

diienayzed CMNet Üyesi

siz kendi içinizdeki denetimi android yada ios tabanlı telefonunuza indiriceğiniz bir gürültü ölçer ile yapabilirsiniz ve gerekli bölgelerde zaman zaman kkd kullanı için karar alabilirsiniz ancak her sene düzenli olarak isgümden ortam ölçümlerini yapıp kayıt altında bulundurmanız gerekmektedir ve sizin yararınızadır.

6. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Teşekkürler , takip edeceğim.

7. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Arkadaşlar belge hakkında tam bilgi verebilecek olan var mı ?

8. Sevinç

Sevinç CMNet Üyesi

Kısaca şöyle, eğer bir laboratuvarda gürültü ölçümü, rapor hazırlama birimlerinde çalışacaksanız yada Çevre Şehircilik Bakanlığı birimleri ile yetki devri yapılmış Belediyelerde çalışacaksanız bu belge işinize yarayacaktır.
    Eğitim süresi 4 gün olmakla beraber Çevre Mühendisleri Odası birimleri eğitim düzenlemektedir.
    Daha fazlası için Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğine bakabilirsiniz.

Enise A. bunu beğendi.
  9. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Peki çok teşekkür ederim, belgeyi almak işimize yarayacak gibi o zaman

10. Sevinç

Sevinç CMNet Üyesi

Bencede işinize yarar, ayrıca eğer Gürültü Haritası hazırlama gibi bir projede çalışacaksanız B-1 belgesine ihtiyac duyacaksınız. A2 belgesini almadan b1 e katılamıyorsunuz.

11. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

A2 ne demek oluyo peki var mı bi açıklaması ,ilk aşama o mu oluyo ?

A-2 tipi mühendislik akustigi sertifika programı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. B Tipi Sertifikaya Yönelik Eğitim Programı

ÇEVRESEL GÜRÜLTÜ DÜZEYİNİN HESAPLANMASI, DOZ-ETKİ ANALİZLERİ İLE ETKİLENME DÜZEYİNİN TESPİTİ VE GÜRÜLTÜ HARİTALARININ HAZIRLANMASI B TİPİ SERTİFİKA PROGRAMI KATILIM KOŞULU: Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nin 38 inci maddesi gereği çalışmaları ve yapıları uyarınca gürültü kirliliğine neden olan ve Ek-VII Liste A ve B’de yer alan işletmelerin Gürültü Kontrol İzin...
  2. A-1 Tipi Temel Egitim ve Saha Olcumleri Sertifika Programi

A-1 Tipi Temel Egitim ve Saha Olcumleri Sertifika Programi 3-4-5 Eylul 2009 tarihlerinde gerceklestirilecektir. Egitim ile ilgili detayli bilgi asagida yer almaktadir: Sure: 14 Saat Son Basvuru Tarihi: 31 Ağustos 2009 Egitim Tarihi: 3-4-5 Eylul 2009 Egitim Programi: Persembe : 09.30 - 16.30 / Cuma : 09.30 - 16.30 / Cumartesi : 09.30 - 10.30 Ucret (KDV Dahil): 320 TL...
  3. bilgi teknoloji sertifika programı

kişisel mailime geldi paylaşmak istedim sizlerle. ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ “BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SERTİFİKA PROGRAMI” UZAKTAN EĞİTİM Eğitim Süresi - 9 Ay [COLOR=black]Sayın İlgili [COLOR=black]İş dünyamızda sektörün ihtiyacını karşılamak üzere her yıl düzenli olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa açmakta olduğumuz “Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı”...
  4. İklim Stratejileri ve karbon piyasaları sertifika programı

İklim değişikliği sorunu dünya için olduğu kadar firmalar için de riskler oluşturmaktadır. Bununla birlikte, bu sorunla mücadele etmek amacıyla alınacak önlemler aynı zamanda şirketler için fırsatlar da içermektedir. Düşük karbon içeren ekonomik bir modeli benimsemiş, karbon ayak izini ölçmüş ve azaltma girişimlerinde bulunmuş firmalar, piyasalarda önümüzdeki yılların lider firmaları olmaya...
  5. A2 mühendislik akustiği eğitimi

Arkadaşlar, çalıştığım belediyede Gürültü ölçümleri için yetki devri alabilmek için A2 eğitimi almamız gerekiyor. İstanbul genelinde eğitim veren kurumlara başvurdum ama henüz yeterli sayıya ulaşamadıkları için kurs açamıyorlar. Başvurmak isteyen arkadaşlarım varsa buradan irtibata geçip toplu bir başvuru yapalım. şuan başvuru yapacak 3 kişiyiz.