Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

A,B,C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesi nedir?

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

A,B,C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesi nedir?

*(A) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi:

- İş sağlığı ve güvenliği alanında en az 3 yıl teftiş yapmış iş müfettişlerin istekleri halinde,

- Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az 8 yıl görev yapmış iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının istekleri halinde,

- (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az 5 yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyerek eğitim kurumları tarafından düzenlenen iş güvenliği uzmanlığı eğitim programlarına katılanlardan Genel Müdürlükçe yaptırılan (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı başarılı olan mühendis veya teknik elemanlara Genel Müdürlükçe verilir.

* (B) Sınıfı İş Güvenliği uzmanlığı Belgesi:

- Genel Müdürlük ve bağlı birimlerde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az 3 yıl görev yapmış iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının istekleri halinde,

- İş sağlığı ve güvenliği alanında doktora yapmış olan mühendis veya teknik elemanlardan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programının pratik bölümünü tamamlayanların istekleri halinde,

- Genel Müdürlük ve bağlı birimlerde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az 5 yıl görev yapmış mühendis veya teknik elemanlardan Genel Müdürlükçe yaptırılan (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınıfında başarılı olanlar,

- (C) Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle an az 2 yıl filen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesiyle belgeleyerek eğitim kurumları tarafından düzenlenen iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılarak, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis veya teknik elemanlara verilir.

*(C) Sınıfı iş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi:

- Eğitim kurumları tarafından düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim kurumlarına katıldıklarını belgeleyen ve Genel Müdürlükçe yaptırılan (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis veya teknik elemanlara,

- İş sağlığı ve güvenliği alanında yüksek lisans yapmış mühendis veya teknik elemanlardan (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programının pratik bölümünü tamamlayanlara istekleri halinde verilir.

http://www.bosgub.com/v1/

A,B,C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesi nedir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı

Arkadaşlar Merhaba, Nasılsınız? :) Her zaman oldugu gibi cevremuhendisleri.net teki arkadaşlarımın bana yardımcı olabileceğini düşündüğümden yine sizinle bir konuyu paylaşmak istedim.:) Biliyorsunuz 13 mayıs 2012 tarihinde C sınıfı İş Güvvenliği Uzmanlığı Sınavı var. Bursa'da Zirve Osgb ye kayıt oldum ve 13 ocak ta uzaktan eğitim programım 28 ocaktada yüzyüze eğitim programım başlıyor......
  2. 13.05.2012 tarihli C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonuçları açıklandı...

Arkadaşlar, sınav sonuçları açıklandı. http://www.meb.gov.tr/sinavlar/ Herkese hayırlı olması dileğiyle...
  3. Iş güvenlik uzmanlıgı c sınıfı

merhaba arkadaslar sizlere bir sorum olacaktı.C sınıfı iş güvenlik uzmanı hangi düşük riskli iş yerlerine bakabilir?bu düşük riskli iş yerleri hangi sektörlerdir bu işler nelerdir?turizm ve eglence sektörüne bakabilrmi ayriyetten kaç iş yerine bakabilir bir sınır varmıdır detaylı bilgisi olan arkadaslar bilgi verirlerse sevinirim.
  4. Iş güvenliği uzmanlığı belgesi

Arkadaşlar Mrb, İş güvenliği uzmanlığı belgesi almak istiyorum. En yakın Sınavın ne zaman olacağı ve İzmir de tavsiye edebileceğiniz bir Eğitim kuruluş var mı? Teşekkürler.
  5. Etiket ve bant arkası yağlı kağıtların atık sınıfı nedir

Arkadaşlar etiket ve bantları korumak için arkalarına yapıştırılan yağlı kağıt atıkları tehlikeli atık mıdır? geri dönüşümcüler kağıdın kalitesini bozduğu için almıyor. Bu atıkların atık kodu nedir ve nereye göndermeliyim? Acil yardım lütfen.