Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aat bilgi sistemi uygulaması

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında ondesduygu tarafından paylaşıldı.

 1. ondesduygu

  ondesduygu CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,
  Biliyorsunuz ki atıksu üreten tesislerin AAT bilgi sistemini kullanarak sisteme verilerini girmesi gerekmekte.Danışmanlığını yaptığım bir firmanın paket arıtması mevcut ve arıtılan su sistemde devir daim şeklinde dönmekte. Hiçbir şekilde kanala arıtılmış su verilmemektedir. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Sisteme kayıt yapmalı mıyım?
   
 2. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  deşarj iznine tabi olan tesisler aat proje onayı alıp izine başvuracak ve aat bilgi sistemi uygulamasını açtırıp bilgileri giriş yapacak.

  devir daim sistemi tekrar kullanılan su için 2013/4 aat genelgesi gereği üniversite teknik raporu alarak proses suyunu deşarjdan muaf edecek.

  deşarj iznine tabi olmadığınız için aat bilgi sisteminide kulanmanıza gerek yok.
   
  Yusuf Özkır bunu beğendi.
 3. ondesduygu

  ondesduygu CMNet Üyesi

  teşekkür ediyorum.
   
Aat bilgi sistemi uygulaması konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Katı atık deponi alanlarının yer seçiminde coğrafi bilgi sistemleri (cbs) uygulaması

  KATI ATIK DEPONİ ALANLARININ YER SEÇİMİNDE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ (CBS) UYGULAMASI ÖZET Katı atık yönetiminde ana problemlerden biri katı atıkların bertarafı için en uygun yerin seçilmesidir. Son zamanlarda, Coğrafi Bilgi sistemi(CBS) depolama alanlarının seçimini kolaylaştırmada kullanılmaktadır. CBS gerekli ekonomik, çevresel ve politik kısıtlamaları işleme ve taklit etme yeteneğine...
 2. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

  [FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
 3. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

  iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
 4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

  Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

  Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?