Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aat çalışanları ve meslek hastalıkları

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Fatih D. tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih D.

  Fatih D. CMNet Üyesi

  Merhaba,

  AAT'ler de karşılaşılan / karşılaşılacak olan, meslek hastalıkları hakkında kısa / uzun vade de yapılması gerekenler ve engelleyici / önleyici tedbirler konularında herhangi bir çalışması olan arkadaşım var mı?

  OSGB'lerin bu konuda ki yönlendirmelerinin yetersiz olduğunu düşünen, benim gibi arkadaşların çözüm önerileri nedir acaba?
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 2. veysel

  veysel CMNet Üyesi

  Özellikle endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde sektörel olarak düşünmekde fayda var diye düşünüyorum; örneğin süt endüstrisi atıksularının arıtıldığı bir tesiste Hepatit ve Tetanozun yanında salmonella ve brusella hastalıklarına kapılma riskide bulunmaktadır. Tesise işe giriş muayenelerinde tüm riskler göz önünde bulundurularak işe giriş muayeneleri yaptırılmalı, aşı kartları takip edilmeli ve kişisel koruyucu donanım kullanımı sağlanmalıdır.
   
 3. cm.mervan

  cm.mervan CMNet Üyesi

  Artıma tesislerinde genellikle Hepatit B aşısı 6 ayda bir yapılmaktadır. (Van iskele atık su arıtma tesisi ). Bu aşıyı sağlık ocakları yapıyor . İlk adımda kan veriliyor ilk aşıdan sonra 6 aylık süreçlerle devam ediyor. Zaten tesisinde bir "risk analizi " yaptırırsan iş güveliği hekimi bu konuda sana yardımcı olacaktır.
   
  Suat siyer bunu beğendi.
 4. Fatih D.

  Fatih D. CMNet Üyesi