Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aat gereklimi ? görüşünüzü almak istedim

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Kuru Dere yatağından alınan malzemenin Yıkama-Eleme tesisinde yıkanması (Yıkama-Elemeye gelen su doğal kaynak suyu dağdan geliyor) sonucu oluşan atıksu bir kanal vasıtasıyla doğal toprak havuzlarda (3 gözlü ) dinlendirilip dere yatağına deşaj ediliyor . Çıkış suyu gayet iyi ve havuzlarda düzenli aralıklarla temizleniyor( çıkan mil kurutulduktan sonra herhangi bir tehlikeli madde ihtiva etmediği için ruhsatlı alan içerisinde depolanıyor ) .

Yalnız ;
    Çevre Yönetim Planında : Sistemde 10 m3 kapasiteli havuz mevcut olup, yıkama sırasında süzülen sular tekrar havuza döndürülerek geri kazanımı sağlanacaktır denilmiş .

KUM ÇAKIL VE BENZERİ MADDELERİN ALINMASI, İŞLETİLMESİ VE KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Madde 6

h) Kumun yıkanması esnasında kimyasal madde kullanılmış ise oluşan atık sularının bertarafı ilgili mevzuat çerçevesinde yapılacak olup, alıcı ortama deşarjında yıkama işleminden sonra atık suların alıcı ortama deşarj standartları uygulanır.

j) Mevcut su kalitesinin 31/12/2004 tarihli ve 25687 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Su Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliğinin ekinde yer alan Tablo-1’e göre su kalite sınıfının belirlenerek, mevcut kalitenin bozulmaması için gerekli tedbirler alınır.

Bunlara göre nasıl bir yol izlemeliyim .. ÇYP de beyan edileni sağlatatak işin içinden çıkabilirmiyim yoksa o mümkün değilse o toprak hazne uygun olurmu ki olmadığı kesin ne yapabiliriz .. ?

2. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Fikir beyan edecek arkadaş yokmu ?

Aat gereklimi ? görüşünüzü almak istedim konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çed görüşü almak için yeterlilik belgesi şart mı?

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlık firması Çed için yeterlilik belgesi almadan çed görüşü isteyebilirmi?ya da Faaliyette olan bir tesis kendisi çed görüşü için başvuru yapabilirmi?
  2. Sizce Çevre Mühendisliğinde hazırlık sınıfı gerekli mi?

Evet arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsanız düşüncelerinizi yazar mısınız?
  3. Sizinde Bir Görüşünüzü Almak İstedim ...

Şimdi Çöktürme Havuzlarında Hidrolik Bekleme Süresi Hesabı Yapılırken Bir Şey Kafama Takıldı . Her bir havuzun hacmini hesaplarken boyutlar havuz içerisindeki suyun tamamen dolduğunda ulaşabileçeği üst su kotuna göremi alınır (yani suyun bir havuzdan öteki havuza savaklanması için orta perdelerde bırakılan 10-40 cm bandındaki boşluklar) Yoksa Havuzun Projedeki Gerçek Boyutlarına Göremi...
  4. Gfb den sonra faaliyet belgesi almak için ne yapacağız?

Şimdi 12 aralıkta atıksu konulu GFB onayım yapıldı. pek bir zamanda kalmadı. benim izlemem gereken yol nedir? işin kötüsü 84 kişinin altına düşme olasılığımız da var. gfb yi faliyet belgesine çevirmesem nasıl bir yol izleyebilirim?
  5. Tehlikeli atık lisansı almak hakkında

öncelikle herkese merhaba. tat tesisinde çalışmaktayım tesisimiz sadece tehlikesiz atıkları kabul ediyor. tehlikeli atıkları da kabul etmek için tesis te sağlanması gereken şartlar nelerdir. tehlikeli atık toplama ayırma lisansı almak için ne yapmam gerekir öncelikle nereden başlamalıyım.. şimdiden teşekkürler