• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Aat ön çökeltme

yadigar yilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
selçuk universitesi
Türkiye'de dikdörtgen ön çökeltme var mi?varsa bilgi verir misiniz

ben de onu sordum zaten nasıl yardımcı olabiliriz? şehir ya da tesis neden bu kadar önemli? ziyaret mi edeceksiniz? yoksa proje kısmını mı öğrenmek istiyorsunuz? yoksa okulda bir ödev konusu mu? konuyu açarsanız daha iyi olur

Yadigar Hanım Merhabalar,

Dikdörtgen şekilli ön çökeltme olarak çalışan bir çok tesis var, atık alanında çalışmadığım için yer olarak çok fazla örnek veremem ama Adapazarı atıksu arıtma tesisi bunlardan biri. Ayrıca forum içinde bu konu hakkında küçük birde program var belki işinize yarayabilir.

https://www.cevremuhendisleri.net/konu/aritma-tesisi-tasarimi-1-2.191/

İyi Çalışmalar..

Tuzla biyolojik ve ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinde dikdörtgen planlı ön çöktürme havuzları kullanılıyor. Bende burada çalışıyorum. yarımdı olabilirim.

@Murat Erdem
Merhaba,
Adapazarı' nda bulunan aat'ler:
-karaman aat - ön çökeltim havuzu yok
-akyazı aat - ön çökeltim havuzları dairesel
-hendek aat - internet sitesinde dairesel gösteriyor ama kendim görmedim