• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ab seveso ii&iii direktifleri, büyük endüstriyel kazalarin önlenmesi ve etkilerinin azaltilmasi

efeakcelik

Kayıtlı Kullanıcı

Eğitimin Adı

AB SEVESO II&III DİREKTİFLERİ, BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN ÖNLENMESİ VE ETKİLERİNİN AZALTILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK - SANAYİCİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ, BİLDİRİM SİSTEMİ (SEVESO ve BEKRA) - KAZA SENARYOLARI, KANTİTATİF RİSK DEĞERLENDİRME METOTLARI​
Eğitimin Verileceği Tarih
09-10 NİSAN 2016 Cumartesi - Pazar
09.30 -17.00 ARASI​
Eğitimin Verileceği Yer

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Eğitim Salonu
İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu​
Katılımcı Sayısı
20 Kişi​
Eğitmen Bilgileri
Coşkun KUMRU - Seveso Eğitmeni (Eski Çevre ve Şehircilik Uzmanı)

Eğitim AMACI

Eğitim sonucunda katılımcıların aşağıdaki konularda bilgi sahibi olması hedeflenmektedir.
· AB Seveso Direktifleri ve Uygulamaları
· Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik ve Yetkili Otoriteler
· Yönetmelik uyarınca yayımlanan Güvenlik Raporu Tebliği ile yayımlanacak diğer Tebliğler
· Seveso Bildirim Sistemi ve yerine uygulamaya geçecek olan BEKRA Bildirim Sistemi
· Kaza Senaryoları
o Yangın
o Patlama
o Toksik Yayılım
· Seveso Terminolojisi
· Risk kavramı ve Risk Değerlendirme Yöntemleri
· ARAMIS Metodolojisi
· Güvenlik Yönetim Sistemi
· Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması
· Eğitim sonunda katılımcıların aşağıdaki konularda beceri sahibi olması beklenmektedir.
· AB Seveso Direktifleri ve Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik uygulamalarına ilişkin farkındalık
· Kapsama dahil olan faaliyetler için Seveso Bildirimlerinin yapılması
· BKÖP ile Güvenlik Raporu hazırlanmasına ilişkin temel yeterlilik
· Büyük Endüstriyel Kaza Senaryolarının Belirlenmesi
· Risk Değerlendirme Metotları ve uygulama örnekleri

EĞİTİMİN KAPSAMI

SEVESO Direktifleri
· Büyük Endüstriyel Kaza Senaryoları
· Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik
· Büyük Endüstriyel Kazalarla İlgili Hazırlanacak Güvenlik Raporu Tebliği
· ARAMİS Metodolojisi
· Yetkili Otorite ve Sanayici Yükümlülükleri
o Bildirim Sistemi
o BKÖP
o Güvenlik Raporu
o Dahili Acil Durum Planları
o Harici Acil Durum Planları
o Etki Alanı ve Domino Etkisi
o Halkın Bilgilendirilmesi
· Güvenlik Yönetim Sistemi
· Tehlike Tanımlama Yöntemleri ve Risk Analizi (FMEA, HAZID, HAZOP vb.)
· Kantitatif Risk Değerlendirme Metotları
o Hata Ağacı,
o Olay Ağacı,
o Papyon Analizi
Eğitim Ücreti
ÇMO Üyeleri : 580 TL ( Aidat Borcu Bulunmayan)
Odamızdan BTB Almış Firmalarda Çalışanlar : 725 TL
Diğer : 870 TL
Eğitim ödemesini eğitim günü makbuz karşılığı elden ödeyebilirsiniz veya Türkiye İş Bankası - Beşiktaş Şubesi 1008 2622162 TR120006400000110082622162 hesaba yatırabilirsiniz
BELGE
Katılım Belgesi

Eğitim Ücretine Dâhil olanlar:

Katılım Belgesi
Eğitim Notları
Ön Kayıt Bilgileri
02 Mart - 08 Nisan 2016
Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, oda üyesiyseniz oda sicil numaranızı ve eğitimin adınıbelirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)
Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri
Ad Soyadı: Tarkan KILIC
Tel: 0212 245 89 150212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73
E-posta: egitimist@cmo.org.tr
[TBODY] [/TBODY]