Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Açık alan ve kentsel dönüşümde toz ile mücadele

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Jetsis Cevre tarafından paylaşıldı.

?

Açık Alanda Oluşan Tozla Mücadelede bu sistemin etkinliğinden haberiniz varmıydı?

 1. Evet

  66,7%
 2. Hayır

  33,3%
 1. Jetsis Cevre

  Jetsis Cevre Misafir

  Pulverize toz kontrol sistemleri, Avrupa Birliği Ülkelerinde ve diğer gelişmiş ülkelerde toz ile mücadele de en yaygın ve en iyi teknoloji olarak gösterilmektedir. Ülkemizde IPPC ve AB direktifleri çerçevesinde ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan Pulverize toz kontrol sistemleri en etkin çözüm olarak ilgili kurumlar tarafından yönetmelikler çerçevesinde önerilmektedir.

  Pulverize toz kontrol sistemleri, maden ocakları, yol çalışmaları, tünel kazıları, taş ve kum ocakları, limanlar, kömür depolama sahaları, hafriyat alanları, demir çelik tesisleri, çöp depolama sahaları,kensel dönüşüm de bina yıkımları ve ağaç işleme tesislerinde toz oluşabilecek alanlarda tozları önlemede kullanılmaktadır.

  Jetsis Pulverize Toz kontrol Sistemleri multidisipliner mühendislik branşlarından mühendislerimizce ilk yerli pulverize toz kontrol sistemini IPPC ve AB standartlarında üreterek piyasaya sürmüştür.

  Klasik ve ilkel toz ile mücadele tozlar etkin olarak önlenememesinin yanında aşırı su tüketimi ve çevrenin fazla su tüketimine maruz kalarak çamur oluşmasına neden olmaktadır. Klasik toz ile mücadelede yaklaşık 500-1000 L / dk su tüketimi ve ilkel görüntü oluşturmaktadır. Gün geçtikçe suyun öneminin artması daha az su tüketen ve etkin çözümler sunabilen pulverize toz kontrol sistemlerinin önemini gün geçtikçe arttırmaktadır.

  JETSİS pulverize toz kontrol sistemleri marka ve patent haklarını almış 4 farklı model ile tozun özelliğine ve yoğunluğuna göre özel olarak tasarlanmış nozzları vasıtasıyla oluşturduğu su zerreciği 25 mikron ile 100 mikron arasında olup farklı modellerde 30 - 200 L/dk arası su tüketimiyle toz ile mücadelede etkin olarak kullanılmaktadır.
   

  Ekli Dosyalar:

Açık alan ve kentsel dönüşümde toz ile mücadele konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Açık ocaklarda gürültü

  Açık ocaklarda gürültü yayılımının geliştirilen bir model ile icelenmesi hakkında makale
 2. Yangın ve Mücadele

  Kaynağını bilmediğim bir sunum. Kaynağını bilenler iletirse gerekli düzenlemeyi yapabiliriz.
 3. Geri Dönüşümde Büyük Kazanım

  Küçükçekmece Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü 5 yıldan beri başarıyla yürüttüğü kağıt-karton, cam, plastik ve metal ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı olarak toplanması çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 35 bin 700 konuttan toplam 1200 ton ambalaj atığı toplayan ekipler ekonomiye büyük katkı sağlıyor Son yıllarda evsel atıkların geri dönüşüme kazandırılması için kamu ve...
 4. Kireç ile mücadele

  Su Sistemlerinde Oluşan Kireç ile Mücadele Yöntemleri Su sisteminde KİREÇ MÜCADELESİ şarttır. Çünkü KİREÇ, evlerde, turistik ve sanayi tesislerinde enerji giderini artırır, bakımları çoğaltır ve ekonomik zarara sebep olur. Tabii sularda bulunan ve SERTLİK tabir edilen Kalsiyum (Ca) ve Magnezyum (Mg) mineralleri insan sağlığı için zararlı değil, fakat bu minerallerin su sistemlerinde...
 5. Tozla mücadele yönetmeliği

  TOZLA MÜCADELE YÖNETMELİĞİ Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 05.11.2013/28812 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, işyerlerinde tozdan kaynaklı ortaya çıkabilecek risklerin önlenebilmesi amacıyla iş sağlığı ve güvenliği yönünden tozla mücadele etmek ve bu işlerde çalışanların tozun etkilerinden korunmalarını sağlamak için alınması...