Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil!!! alüminyum hidroksit tuzu ( arıtma uzmanları buraya)

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

galvaniz kaplama yapan bir tesiste alüminyum hidroksit tuzu oluşmakta ve bu tuz zamanlar borularda tıkanıklığa yol açmaktadır. alümüyum hidroksit tuzunu çözecek bir kimyasal veya kimyasal arıtma prosesi aranmaktadır.

işin ehli insanlar. konu hakkında bilgi döküman sahibi olan hepinizin görüşleri benim için değerlidir.

2. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Ben Arıtmamın Boruları Tıkandığı Zaman Sodyum Hdiroksit Kullanıyorum Ama Senin Borulardada Etkili Olurmu Bilemem Çok Dikkatli Olmak Lazım Birde Borular Plastikmi?

3. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

SODYUM HİDROKSİT su ile çözümmesi ile bir ısı açıga çıkarıyor ve açıyor bu alüminyum hidroksit tuzu borularu kaplıyor ve çözünmüyor kanal açma araçları bile çok ama çok ugraşıyor.
    bu arada borular plastiktir.

Acil!!! alüminyum hidroksit tuzu ( arıtma uzmanları buraya) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tüm sınav soruları buraya

Evet arkadaşlar derslerde sorulan vize, final tüm sınav sorularını bu başlık altında paylaşalım. Paylaşım şekli Üniversite : Dersin Adı : Dersin Hocası : Sınavın Tarihi : Sınav Soruları : Bu şekli bozmazsak güzel bir arşiv yaparız. Hadi herkesi Bekliyorum. Üniversite : Süleyman Demirel Üniversitesi Dersin Adı : Katı Atıklar Dersin Hocası : Yrd.Doç.Dr. İsmail Tosun Sınavın Yılı : 2007 Güz...
  2. Alüminyum folyodan alüminyum eldesi ?

Merhabalar. Sigara fabrikasından gelen tonlarca elimde alüminyum folyo bulunmaktadır. Ben bunlardan nasıl alüminyum elde edebilirim ? Elimdeki alüminyum folyoları değerlendirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Acil yardım ileir biyolojik arıtma prosesleri

Arkadaşlar merhaba,atıksuların arıtılması dersi kapsamında hazırlamaya çalıştığım projeyle ilgili olarak ileri biyolojik arıtma ünitesi koymak istiorum,evsel atıksu arıtımı yapıyorum,bardenpho prosesini yada A2O prosesini düşünüyorum ancak tasarımını yapmak için hesaplamalara ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..
  4. Atıksu arıtma bakteri sorunu acil..

1)Atık su arıtma proseslerinde varolan bakteriler hangi durumlarda şoka girerler.? 2)Şoka giren bakteriler ölürmü yoksa yaşar mı ? Neden ?