Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil katı atıklarla ilgili tez konusu..

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında ebrunur tarafından paylaşıldı.

1. ebrunur

ebrunur CMNet Üyesi

Mrb arkadaşlar,
    çok acil katı atıklarla ilgili ilginç bi ödev konusu arıyorum.. yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı??

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evsel atıkların içerisinde bulunan ambalaj atıkları miktarlarının sebep olduğu zararı inceleyebilirsin. Özellikle yeni ambalaj atıkları yönetmeliğinin devreye girmesi ile evlerden ambalaj atıklarının toplanma oranı ve miktarı düştü, dolayısı ile yerel belediyelerin oluşan evsel atıkların toplanması ve nakliyesi için yapmış oldukları temizlik ihaleleri sonucunda ödedikleri ücretler yükseliyor.Oysa ambalaj atıkları evlerden göstermelik olarak değil de gerçekten çöpten ayrı toplanabilse hem belediyelerin temizlik maliyeti düşecek(ödediğimiz vergiler boşa saçılmayacak) hemde ayrı toplanan ambalaj atığı ekonomiye geri kazandırılabilecek. Yani çift taraflı bir yarar söz konusu. Bunu inceleyebilirsin bence :)

3. Mehmet Çakmak

Mehmet Çakmak CMNet Üyesi

öncelikle katı atılar ile ilgili ne yapmak istiyorsun?

Acil katı atıklarla ilgili tez konusu.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. PRİNA TESİSİ ile ilgili acil yardım

Merhaba arkadaşlar,sizden bir konuda acil yardım bekliyorum, elinde aşağıda anlattığım tesise benzer bi dökümanı olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.(bi tane 600ton/gün exraksiyon kapasiteli 400 ton/gün kurutma kapasiteli bir prina tesisi kurulması planlanıyor, bu prina tesisine ait iş akım şeması, şemanın detaylı anlatımı , makine akipmanları, ne kadar hekzan kullanılacak ne kadar...
  2. Katı atık düzenli depoloma acil eylem planı

merhaba arkadaşlar elinde katı atık düzenli depolama tesisi acil eylem planı formatı varsa paylaşabilri mi?...iyi çalışmalar
  3. katı atık proje örneği acil

iyi günler katı atık düzenli depolama tesisi proje örneği acil lazım. özellikle s.d.ü den mezun arkdaşlar elinizde daha önce yaptığınız örnek proje varsa lütfen paylaşırmısnız.iyi günler
  4. Yüksek lisans tez konusu bulmam lazim acil..

ben çevre mühendisliğinde yüksek lisans yapıyorum...acele tez konusu bulmam lazım...kimyasal arıtım istiyorum aslında ama daha güzel fikrim var diyen varsa fikrini almak istiyorum...yardımlarınızı bekliyorum meslektaşlarım...şimdiden teşekkürler...
  5. Tıbbi atıklarla ilgili yardım lütfen.

Arkadaşlar, Firmamızın sadece deri altına temas eden iğneler (şırıngalar) ve kanlı pamuklar tıbbi atık olarak görülmektedir ve bu atıklar pek fazla birikim yapmamaktadır. Yeni çıkan Tıbbi atık yönetmeliğine göre bu atıkları Belediyeler veya belediyeler tarafından görevlendirilmiş şirketler bakmaktadır ve bunların bertaraf edilme işlemi için belediyeler belirli bir ücret almaktadır. Bu bertaraf...