Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil Müdahale Planı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sedatbilgin54 tarafından paylaşıldı.

1. sedatbilgin54

sedatbilgin54 Misafir

Arkadaşlar acil müdahale planını hangi tesisler hazırlamak zorunda . ek1 ve ek2 ye giren bütün tesisler acil durum planı hazırlamak zorundamı.

2. NEGATOSKOP

NEGATOSKOP CMNet Üyesi

Çevre Kanununca Alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmeliğin eklerine bakabilirsin. (3B ve 3C)

3. Ezgi Karabulut

Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

iyi günler
    toplama ve ayırma tesisinde göreve başladım. ben yeni mezun olduğum için bu konularda cok bilgim yok. geçici faaliyet belgesi için acil durum / müdahele planı hazırlanması gerekiyor. itfaiye raporunu haftaya alıcaz. onun haricinde benımde bole bı plan hazırlamam gerekiyomu yoksa sadece ıtfaıye raporu yeterlı olurmu bilgisi olan varsa bana yardımcı olabılırmı.tesiste tek çevre görevlısı benım o yuzden yardımlarınıza ıhtıyacım var sımdıden tesekkur edrım

4. Bence hazırlamanız gerekli, eklediğim dosyalardan yaralanabilirsiniz

Ekli Dosyalar:

Seval BAYRAKTAR, Nap ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  5. Ezgi Karabulut

tesekkur edrım cok bugun bana cok yardımcı oldunuz:)

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  6. Ezgi Karabulut

bide bizim tesiste kımyasal yok ambalaj toplama ve ayırma tesisi oldugu için. bu verdiğiniz belgeden kımyasal madde dokulmesı kısmını cıkarmam gerekır herhalde demı

7. Ezgi Karabulut

8. Rica ederim ne demek. Kolay gelsin İyi Çalışmalr

Ahmet Yıldırım ve Ezgi Karabulut bunu beğendi.
  9. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

ambalaj atıkları geri dönüşümü için acil durum / müdahele planının bir formatı var mı yukarıda paylaşılan el kitabı belirli bir formata göre mi hazırlanmış ?

10. bir formatı yok sanırım.

11. Ezgi Karabulut

belirli bir formatı yok sadece yangın ekibidir ilk yardım ekibidir falan onlarda kimleri görevlendireceğinizi planınız da belirtin yeterli olur.

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çalışmalarınızda fikir vermesi amacıyla bakabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

13. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

teşekkür ederim

14. Burçin Birinç

Burçin Birinç CMNet Üyesi

Tehlikeli atık taşıma aracı için acil durum planı hazırlamam gerekiyor. Elinde örnek olan var mıdır?

15. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Gerçi yazalı 2 yıla yaklaşmış ama çıkarılmamalıydı..Hangi tesis veya sanayi işletmesi olursa olsun kimyasallarla karşılaşılır ve çalışılır..Mesela makina yağı, motor yağı vs bir kimyasaldır ve mutlaka sizde de vardır. Ben de tat'tayım ve mesajınızı forumda bilgi edinmek için kurcalarken okudum başkalarıda mutlaka okur ve okumuştur bunun için yazayım dedim..Sizde zaten arada bir revize ediyorsunuzdur planınızı.. Hayırlı akşamlar.

Acil Müdahale Planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Acil durum müdahale planı

çevre izin ve lisansları ile ilgili acil durum müdahale planı örneği olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim..
  2. Sanayi için afet ve acil müdahale planı

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu tarafından hazırlanan sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Deniz kirliliğine acil müdahale

Türkiye'nin ilk Deniz Kirliliğine Karşı Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkezi Antalya'da yaptırılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı tarafından denizlerde meydana gelebilecek kazalara anında müdahale, deniz ya da kıyı kirliliğiyle mücadele için Türkiye'nin ilk Deniz Kirliliğine Karşı Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkezi...