Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil saf suya ihtiyacımız var

Konu, 'Öneriler ve Şikayetler' kısmında dilek kaya tarafından paylaşıldı.

 1. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  Bir tesise hidro test yaptırmamız için acil 3-4 tanker saf su yada arıtılmış suya ihtiyacımız var.Nerden temin edebiliriz?
   
 2. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Sadece üstteki yazıyı okuyup size kim, nasıl yardım eder bilmiyorum.. Öncelikle nerdesiniz ? Neyin hidro testi ? Saf su mu arıtılmış su mu ihtiyacınız ? Arıtılmışsa ne kadar arıtılmış ??
   
 3. Hasan Ali EMGİN

  Hasan Ali EMGİN CMNet Üyesi

  Bulunduğuz yerdeki artıma tesisi varsa çıkış suyunu analiz yapın veya yaptırın istediğiniz sonucu veriyorsa oradan talep edebilrisiniz. Dikkat edin sakın şebekeden kullanmayın iyi sonuç vermeye bilir çünkü şebekler eski olduğu için genelde hata verme oranı yüksek olur.
  Kolay gelsin....
   
 4. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Büyük ihtimalle içme suyu tesislerinden bahsediyorsunuz, bunların çıkış suyunu analiz ettirmeye gerek yok zaten çıkış su kaliteleri bellidir, çalışan birine de sorsanız söylerler ayrıca şebekeden çok da büyük farklılık göstermezler. Dilek Hanım büyük ihtimalle hassas bir cihazın hidrolik testini yapacak, bunun için içme suyu tesisi yeterli olmayacaktır. Dilek Hanım nasıl bir cihaz ve ne kadar saflıkda bi su istiyor bilmiyoruz. Eğer bulunduğunuz yer Organize Sanayi Bölgelerine yakın ise çoğu sanayi değişik saflıkta proses suyu temin edip satışını yapıyor.
   
 5. Hasan Ali EMGİN

  Hasan Ali EMGİN CMNet Üyesi

  Arıtma tesisini belediye işletiyorsa dedikleri pek doğru olmuyor. Onun için iyi arıtım yapıryorsa onuda tekrardan bi kontrol ettirmek gerkiyor. Dediğinizi biliyorum ama burası Türkiye biliyorsunuz sistem nasıl işliyor.:)Dilek Hanım nasıl bir arıtılmış su özelliğini yazmadığı için yardımcı olabilmek için ilk aklıma geleni söyledim.
  Kolay gelsin..
   
 6. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Demek istediğinizi anladım Hasan Bey ama şunu söylemek istiyorum, saf su istenildiğine göre cihaz hassas bir suya ihtiyaç duyuyor. Yani su içinde Kireç yada belirli iyonlar istenilmiyor. Dünya üzerinde hiç bi içme suyu tesisi yoktur ki böyle bir arıtıma tabi olsun. Hatta ve hatta keşke bol mineralli olsa daha sağlıklı olsa deriz. Bana kalırsa en azından yazılandan anladığım kadarıyla, bir yumuşatma sisteminden geçmiş yada mümkünse bir RO ürün suyu isteniyor. Hoş gerçi Dilek Hanım başka bi yazı yazmadan bu kadar yazıyorsak demek ki bir de açıklama yapsa dolduracaz forumu :D :D Bu arada Ne kadar arıtılmış sözüm istediği su kalitesini anlamak içindi :)
   
  Hasan Ali EMGİN bunu beğendi.
 7. dilek kaya

  dilek kaya CMNet Üyesi

  Tşk ediyorum yazılarınız için.Genelde büyük fabrikalar bu tür testleri yaptıkları için bünyelerinde bulunuyormuş ya arıtma tesis çıkış suyu yada normal çeşme suyu cihaz yardımıyla arındırabiliniyormuş.Nasıl bir cihaz ne kadar saflıkta isteniyo bende bilmiyorum.Tek bildiğim sitede yazdığım şekilde.
   
Acil saf suya ihtiyacımız var konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı

  hazırlanmış bir acil durum ekipleri ve acil durum hareket tarzı planlama talimatı ve acil durum ekipman listesi örneğidir arkadaşlar.
 2. Deniz suyunu içilebilir suya dönüştüren cankurtaran botu

  Açıkdenizde bir kaza yaşandığında bir numaralı kurtarıcılardır gemilerde bulunan cankurtaran botları. Su üzerinde kalmanızı sağlasalar da okyanuslarda yaşanan kazalarda maalesef kurtarma ekiplerinin sizi bulması bazen çok uzun sürebilir. Bu da açlık ve susuzluk gibi şeylerle baş etmenize neden olur. Açlık çok büyük bir sorun olmasa da susuzluk büyük bir sorundur. Aslında suyun ortasında...
 3. Acil! Zeytinyağ PTD

  Arkadaşlar Zeytinyağ üretimi ile elinde PTD olan var mı ?
 4. Suya düşen telefon nasıl kurtarılır

  Suya düşen cep telefonları garanti kapsamında değil. Bu nedenle cebinizi kurtarmak size düşüyor. Bunun da çok ilginç yolları var. İşte cep telefonunu kurtarma yolları; TATLI SUYA DÜŞERSE: İlk olarak cihazın pilini çıkarın, kısa devre yapmasını önleyin. Daha sonra SIM kartı yuvadan çıkarın. Cep telefonunuzu kaybetseniz dahi SIM kartlar çalışmaya devam ediyor. Pil ve SIM kartı çıkardıktan sonra...
 5. Petrolü bedavaydı şimdi suya muhtaçlar

  Fransa ve ABD’nin başını çektiği NATO müdahalesi sonucu öldürülen Kaddafi sonrası Libya’da istikrarsızlık ve aşiretler arası güç mücadelesi sürüyor. Bundan en çok zarar gören de Libyalılar. Kaddafi döneminde bolluk içinde yaşayan halk şimdi dış yardımlara muhtaç durumda. 17 Şubat 2011’de başlayan ve 20 Ekim 2011’de Kaddafi’nin linç edilerek öldürülmesiyle sonuçlanan Libya isyanı sonrası...