Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım ileir biyolojik arıtma prosesleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında pixie tarafından paylaşıldı.

1. pixie

pixie CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,atıksuların arıtılması dersi kapsamında hazırlamaya çalıştığım projeyle ilgili olarak ileri biyolojik arıtma ünitesi koymak istiorum,evsel atıksu arıtımı yapıyorum,bardenpho prosesini yada A2O prosesini düşünüyorum ancak tasarımını yapmak için hesaplamalara ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..

2. pixie

pixie CMNet Üyesi

kimsenin bi bilgisi yok mu çok acil lazım arkadaşlar??

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle acil olan hiçbir mesaja yardım etme taraftarı değilim. Nedense sıkışınca yardım istemek geliyor aklına insanların.

Linkte Design Manual Phosphorus Removal adlı döküman var EPA 'nın. Bardenpho prosesiyle ilgili bazı hesaplamalar var ama ne kadar işinize yarar emin değilim. Kontrol edin işinize yaramazsa bakalım tekrar..

http://megaupper.com/files/0MXX4AFX/DMPR.pdf

4. pixie

pixie CMNet Üyesi

bunu açamadım maalesef,ayrıca yardım zaten zor durumlarda istenen bişeydir,
    yine de teşekkürler

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Linke tıklayın dosyayı bilgisayarınıza kaydedin açılır.

6. pixie

pixie CMNet Üyesi

hayır maalesef açılmıyor

Acil yardım ileir biyolojik arıtma prosesleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Acil yardım

sisteme yeni haliyle ilk kez giriş yapıyorudanışman firma olarak giriş yaptığımda tesis kayddı için başka bir linke yönlendiriyor ancak orada tesis kaydını nasıl yapacağımı anlamadım yardımcı olurmusunuz
  3. Biyolojik arıtma

arkadaşlar çalıştığım yerden tuhaf bi istek aldım fabrika kurulurken kanalizasyon sularının arıtılması için biyolojik arıtma tesisi yapılmış geçen fabrikayı gezerken gördüm ufak bi kulube içinde sadece bi kuyu benzeri havuz elektrik panosu ve hava pompası var . bunu devreye alabilirmisin diye sordular bana çok saçma da gelse bakarım dedim :D . sözde tesisi devreye almak için neler gerekli...
  4. Acil yardim

Arkadaşlar çevre yönetim sistemi ve ohsas isg yönetim sistemini kuracağım ve entegre yapim mi diyorum bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Bir de beni bu konuda aydınlatacak örnek olarak gösterebileceğiniz çevre ve isg entegre prosedürler var mı? Mesela bir risk değerlendirme prosedürü ve işletme kontrol prosedürü olabilir. Bu prosedürlerde çevreye ve isg'ye nasıl açıklamalarda yer...
  5. Acil yardım

belediye ile anlaşmalı lisanslı Tat Firmasıyız. bölgemizde toplu konut alanı var ve bu konut alanındaki site yönetimi el altından ambalaj atıklarını toplayıp satıyorlar. bunun için idari para cezası uygulayacağız. hangi kanun maddesi bununla ilgili acaba? çevre kanunu 20. madde bu konu ile doğrudan muhattap alınabilir mi? 20. maddede ambalaj atıklarının satışı vb. bir ifade yer almıyor_