Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil yardım lütfen...çevre tatbikatı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Enise A. tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Enise A.

Enise A. CMNet Üyesi

Arkadaşlar acil olarak sizden bir konu hakkında yardım isteyecektim ?
    Bir tesis için Çevre tatbikatı yapılması ve Senaryolu tatbikat raporu hazırlanması hakkında bilgisi olan var mı ? Ne yapılabilir ,örneği elinde olan var mı?

2. ebru öztürk

ebru öztürk CMNet Üyesi

evet biz yapmıştık. iş güvenliği biriminin acil yardımı ile birlikte yaptık. senaryoyu ayrı yazdık. yangın tatbikatıydı. bizde yangın atıklarının nasıl toplanacağını ve atık sahaya nasıl götürüleceğini yaptık. tabiki bu ekip çevre koruma ekibinden oluştu. öncesinden hazırladık bu ekibi.

Enise A. bunu beğendi.
  3. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

1-İşletme üretim alanında çalışan personel dikkatsizliği ile kimyasal kovasını devirmiştir.
    2-olayı görenler derhal dahili numaradan çevre birimine haber vermiştir.
    3-çevre birimi gelene kadar kimyasalın yayılmaması ve ateş vb için önlemler alınmaya başlanılmıştır(yangın tüpü, personelin kayıp düşmemesi için ayaklı uyarı levhası vb.)
    4- Çevre biriminden gelen personeller emici malzemelerle atıkları varil içine atarak temizlik yapılmıştır.
    5- zemin beton olduğu için toprağa sızıntı olmamıştır.
    6- toplanan atık malzemeler uygun atık kodu ile lisanslı bertaraf firmalarına gönderilmek üzere işletme atık alanına gönderilmiştir.(eğer bez ise 150202 vb.)
    7- tatbikatta herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır.

Bu süreçleri resimli, saat dakika vb daha ayrıntılı olacak şekilde genişletirseniz işinizi görecektir.