Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adres değişikliği

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında İdris Kaval tarafından paylaşıldı.

1. İdris Kaval

İdris Kaval CMNet Üyesi

arkadaşlar; danışmanlığını yaptığım tesis başka bir yere taşındı. Yeni yerin adresini içeren bir dilekçeyi çevre ve şehircilik il müdürlüğüne teslim ettim. Sistemde bu tesisle ile ilgili bir değişklik yapmam gerekiyormu?

2. celalettin türkmen

celalettin türkmen CMNet Üyesi

bu konuda bende bilgi almak istiyorum? Bilen birileri yokmudur?

3. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

online.cevre.gov.tr adresinden tesis adresini günceller iseniz izinlisans.cevre.gov.tr 'de aktarılıyor.

4. celalettin türkmen

Şimdi şöyle bir sıkıntı var. Tesis çevre görevlisi olarak görünen mühendis 1 yıl önce işten ayrılmış ve iletişim bilgisi yok kendisinin. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne adres değişikliği ile ilgili dilekçe verildi fakat hala adres hala eski adres olarak görünüyor. Bunu düzeltmek için ne yapmak gerekmekte ve ileride bi sıkıntı yaratabilir mi bize?

5. yıldırım mustafa

yıldırım mustafa CMNet Üyesi

adres değişikliği yapan firma ne iş yapıyor çevre izin ve lisans yönetmenliğin MADDE 11 VE 2. bendinin a fıtratında şöyle diyor işletmenin faaliyet yerinin değişmesinde yeniden lisans yenilemesi gerek diyor

6. celalettin türkmen

Tehlikeli atık taşımacılığı yapmaktaydı.

7. Emine Erdem

adres değişkliğinde izin/lisans belgesi değişikliğine gerek yok doprudur. Hatta sistemde belge yenileme işlemine tıkladığınızda hangi konularda değişiklik olduğunu gösteriyor.

siz bu firmada tam zamanlı çalışan mısınız yoksa çevre danışman firma olarak mı faaliyet yapıyorsunuz?

8. celalettin türkmen

Şimdi şöyle bir konu var. Aynı adreste 2 farklı isimde firma var. Ben bir tanesinde tam zamanlı çevre mühendisi olarak çalışmaktayım ama çevre görevlisi değilim. Danışmanlık firmasından hizmet alıyoruz. Diğer farklı isimdeki tehlikeli atık taşımacılığı yapan firmanın ise çevre görevlisi 1 yıl kadar önce işten ayrılmış ama hala o görünüyor. Elimizde şirketin online çevreye giriş bilgileri yok. Adres değişikliği olduğundan dolayı il çevreye adres değiştiğine dair dilekçe ile bildirim yapıldı fakat hala sistemde adres eski adres olarak görünmekte. Bunun ileride sıkıntı çıkarmasından çekiniyorum. Verdiğimiz dilekçe yeterli olur mu il çevreye yoksa ne yapmam lazım bu konuda daha başka?

9. yıldırım mustafa

emine hanım şimdi tat lisanlı bir firma başka bir adreste faaliyet gösterirse lisanssız duruma düşmuyor mu

emine hanım şimdi adres değişikliği yapan bir tat lisanslı firma lisanssız duruma düşmüyor mu

10. Emine Erdem

adres değişikliğinden dolayı izin/lisans belgesinin güncellenmesine gerek yoktur. İzin /lisans yenileme başlıkları aşağıdaki fotoğrafta belirtildiği gibidir.
    upload_2015-1-17_10-24-16.png

11. yıldırım mustafa

anlıyorum sizi emine hanım ama bu söylediğim çevre izin yönetmenliği yeni 10 eylül 2014 29115 çevre izi ve lisans yönetmenliğinde

farklı sanki lianssız duruma düşer buna göre

(2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim günü içerisinde yeniden başlatılır.

a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,

b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,

c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,

ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin veya toplam yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması veya artış miktarının bu Yönetmeliğin Ek-1 Listesi kapsamında yer alması.

12. Emine Erdem

Şuanda mevcut olan sistemde adres değişikliği kısmı yok.. kendi sayfanızdan da bakabilirsiniz. böyle bir durumda il müdürlüğüne dilekçe ile bildirim yapmak gerekir, zaten değişiklik olacak ise de onlarda yazılı cevap olarak bildirirler. şuan mevcut sistem bu.

13. yıldırım mustafa

firma sisteminde böyle bir şey yok biliyorum şimdi sizin bitişik a ve b odanız var a odasını iptal edip b okadına geçeçeksiniz ve b odasını da baştan sona kadar yeniliyor sunuz yanı kısacası her şeyi baştan sona kadar yeniliyor sunuz mantıken ve kanunen bildirmeniz gerek miyor mu ve bun u il çevre ye bildirmediğiniz taktirde ve bunu dene time gelen çevre anlarsa ne olur sizce

14. Emine Erdem

bildirim yapmaz iseniz zaten sorun olur. her zaman her türlü değişiklikte bilgi ve beyanda bulunacağımızı taahhüt ediyoruz. Şu an sistemde olmasa da, il müdürlüğüne bildirilmesi gerekir. hatta taşınma işlemi yapılmadan önce bildirilmesi en sağlıklısı olası bir durum için önceden yazışma yapıyorsunuz. .......adresinde faaliyette iken ....../2015 tarihi itibari ile .....adresinde taşınılacak ve faaliyetimize orada devam edilecektir. bu değişikliğin çevre izin ve lisans hakkında yönetmelik ile çed yönetneliği kapsamında değerlendirilmesi hususunda diyerek bir dilekçeyle başvurulması sağlıklı olur. sadece çevre izini değil birde çed yönetmeliği var.

15. metin dursun

metin dursun CMNet Üyesi

arkadaşlar konuyla ilgisi yok ama, belgelendirme hakkında sorum olacak ?
    belgelendirme dosyasında olması gerekenleri okudum nasıl yapılıyor az cok bilgi sahibi oldum ama sıkıntı evrakları birleştirmede. adım adım yapılacak işlemlerin uygulamasıyla anlatır mısınız ?

16. celalettin türkmen

İl Çevreye zaten dilekçe ile başvuruldu. online çevre den yeni kayıt diyorum vergi numarası ile sorguladığımda yeni adres çıkıyor fakat bilgilerim doğru diyerek ilerlediğimde onaylı tesisler diye çıkan sayfada eski adres görünmekte başka bi ilde.

17. yıldırım mustafa

şimdi oldu emine hanım celalettin kardeş il çevreye dilekçe ile bunu bildirmiş seniz herhangi bir sıkıntı olmaz sonuçta sorumluluk sizden çıkmış il çevreye sorumluluk yüklenmiş zaten onbeş gün içerisinde (gün sayısı tam net değil ama) dilekçenize resmi olarak cevap vermek zorunluluğu var

18. csungur

csungur CMNet Üyesi

Arkadaşlar adresi değişen şirketin çevre izni ve lisansı iptal olur.
    Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği
    (2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim günü içerisinde yeniden başlatılır.
    a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
    (7) İkinci fıkranın (a) bendinde belirtilen değişikliğin olması durumunda çevre izin ve lisans belgesi yenileme işlemi GFB alma sürecinden itibaren başlatılır. İkinci fıkranın diğer bentlerinde belirtilen değişikliklerde çevre izni belgesi için her durumda, çevre izni ve lisansı belgesi için ise mevcut lisans konuları ile ilgili prosesinde ve çalışma koşullarında herhangi bir değişiklik olmaması durumunda GFB başvuru süreci uygulanmaksızın bu Yönetmeliğin 9 uncu maddesi kapsamında çevre izin ve lisans süreci yeniden başlatılır.

19. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Peki firmanın adresi ve ünvanı değiştiğinde eski yerin lisansı devam ederken, yeni taşındığı yeri şube olarak gösterebilir mi?

20. csungur

csungur CMNet Üyesi

çevre izin ve lisansı adres de ki faaliyete verilir. Adres değişikliğinde yeni açılan şube dahi olsa izin ve lisans süreci yeniden başlatılır. Yani açılan şube izin ve lisans yönetmeliği Ek-1 veya Ek-2 sine dahil ise ora içinde izin ve lisans işlemi tekrarlanır

Adres değişikliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Adres Farklılığı Çevre İzni Alınması

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım firmalardan biri iki farklı parselde yer almakta olup iki farklı adresi vardır. Firma iki parsel üzerine tek duvarla çevirilmiş yani iki parsel birleştirilerek tek firma olarak kullanılmaktadır. 1 nolu parsel kapı no: 28 8 nolu parsel kapı no: 26 Kapasite raporunda 28 nolu adresi yer almaktadır. Kanal bağlantı izninde 1-8 parsel için alınmıştır. İki parsel...
  2. Çevre izinleri adres değişimi

Arkadaşlar çevre izinlerinde izinlisans adresinde tesisin adresi nereden değişiyo yardımcı olabilir misiniz?
  3. Şirket adres değişikliğinde yapılması gerekenler

Merhaba Arkadaşlar, Şirketimizin adres bilgileri değişmiştir. Çevre Şehircilik il müdürlüğüne yapmamız gereken bildirimler nelerdir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
  4. Adres değişikliği

Merhaba arkadaşlar, Emisyon konusunda çevre izni alan bir firmamız adres değişikliğine gitti. Çevre izni konusunda işlerime tekrardan başladım. Fakat bu adres değişikliği ile ilgili bir bildirim yapmalı mıyım? Yapılması gerekli ise, bildirim bağlı bulunduğumuz il çevreye mi olmalı yoksa bakanlığa mı yapılmalıdır? Şimdiden teşekkürler.
  5. Adres uyuşmazlığı konulu dilekçe örneği

Osb'ye adres uyuşmazlığı ile yazı yazmam gerekiyor. İl Müdürlüğü Muafiyet yazısının ek'ine eklediğim Gayri Sıhhı Müesseseler... deki adres ile firmanın güncel adresi uyuşmuyor. bununla ilgili nasıl bir dilekçe yazmam gerekir.