Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adres Farklılığı Çevre İzni Alınması

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Murat Akyüz tarafından paylaşıldı.

1. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım firmalardan biri iki farklı parselde yer almakta olup iki farklı adresi vardır. Firma iki parsel üzerine tek duvarla çevirilmiş yani iki parsel birleştirilerek tek firma olarak kullanılmaktadır.
    1 nolu parsel kapı no: 28
    8 nolu parsel kapı no: 26

Kapasite raporunda 28 nolu adresi yer almaktadır.
    Kanal bağlantı izninde 1-8 parsel için alınmıştır.
    İki parsel için ayrı ayrı Yapı Kullanım İzni mevcuttur.
    ÇED muafiyeti 28 nolu adres için 1-8 parselleri olarak ayrı ayrı alınmıştır.

Vergi No ve Firma adı aynı olan bu tesis için 28 nolu adres için tek çevre izni alınması yeterli midir?

2. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

En doğrusu Çevre Müdürlüğüne görüş sormanız olacaktır..

3. Müberra Kaşkaya

Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

gfb başvurusunda en çok karşılaştığım sorun adres sorunu. belgelerde ki adresler birbirinden farklı dilekçe vererek düzeltmeye çalışıyorum. tesisin yeri aynı olmasına rağmen adres sürekli değişmiş. bununla ilgili dilekçeyle düzeltmek yerine belediyeden adreslerin değişim sürecini gösteren bir belge temin edebilir miyim? konuyla ilgili düşüncesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    iyi çalışmalar.

4. srkdgns

srkdgns CMNet Üyesi

Şirketlerdeki Adres değişikliği beyanlarında Belediyelerden alınan yazılar tekil olarak yeterli görünmüyor Bakanlıkça Özellikle Ticaret Sicil gazetesi ve Vergi levhasında ki adreslerin aynı olması gerekmekte. Bu adresle başvuru yapıldığında sorun olmuyor.

5. Müberra Kaşkaya

ticaret sicil gazetesindeki adresle dıger belgelerdeki adresler farklılık gösteriyor. mesela yapı kullanma izin belgesindeki farklı kapasitedeki farklı vs. birinde cadde ismi var birinde sadece mevkii yazılmış. o zaman sicil gazetesine göre hepsini baştan mı düzenlemem gerekiyor? bir kaç belgede adres değişikliği için başvuru yaptım fakat çok uzun bir süreç gerektiriyor bir aydır cevap bekliyorum.

6. srkdgns

srkdgns CMNet Üyesi

Yapı kullanma belgesindeki adres Farklı olması normal o belgeler genellikle çok eski olabiliyorlar semtin, sokağın ismi değişmiş olabilir. İşletmenin yerini belirten belediyeden alınmış yazı yeterli olabilir. Ama değim gibi ticaret sicil gazatesindeki adresle aynı olması gerekir. Gazatede imalet yapılan yerin adresi açık olarak beyan edilmesi gerekmekte. Eğer vergi levhasıdaki farklılık çok fazla etkilememekte Ticaret Sicil g. adres değişikliği olarak kabul edilmekte.

Müberra Kaşkaya bunu beğendi.
  7. Müberra Kaşkaya

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

8. srkdgns

srkdgns CMNet Üyesi

Umarım Yardımcı olabilmişimdir...

Müberra Kaşkaya bunu beğendi.
Adres Farklılığı Çevre İzni Alınması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre denetimi yönetmeliği ve çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar

ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında YönetmelikKAPSAMINDA ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARINA YETERLİK VERİLMESİ HAKKINDA TEBLİĞ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM, Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu tebliğin amacı, Çevre Denetim Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında çalışacak...
  2. Çevre Denetimi Yönetmeliği yoksa Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetme

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin Ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik yoksa cdy göremi hareket edecez hangisini kabul edecez ıkısındede farklı maddeler var ?
  3. Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin

Danışmanlığını yapmış olduğumuz yarı açık büyükbaş besi çiftliği 7.30.1' e girmektedir. Tesis için ÇKAGİLKY kapsamında atıksudan mı çevre izni alınması gerekir? Bu konuda yardımcı olursanız teşekkür ederim...
  4. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  5. Çevre izinleri adres değişimi

Arkadaşlar çevre izinlerinde izinlisans adresinde tesisin adresi nereden değişiyo yardımcı olabilir misiniz?