Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adsorpsiyon ve aktif karbon

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Sadık Güven tarafından paylaşıldı.

 1. Sadık Güven

  Sadık Güven CMNet Üyesi

  Çevre mühendisliğinde Adsorpsiyon ve Aktif karbon
   

  Ekli Dosyalar:

  envexpert06, benkimya ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 2. ramazan duman

  ramazan duman CMNet Üyesi

  langmuir izoterminde piston akımlı veya tam karışımlı reaktör kullanımı neyi değiştirir. denklem olarak bilginiz varmı ?
   
Adsorpsiyon ve aktif karbon konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Adsorpsiyon Prosesi

  merhaba. adsorpsiyon prosesleri ile ilgili proje hazırlıyorum. yardım ederseniz çok sevinirim =)
 2. Adsorpsiyon

  Arkadaşlar hava kirliliği atık gaz kontrolü çerçevesinde adsorpsiyonla alakalı elinde bilgi olan varmı ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
 3. Nikel(II) Iyonunun Sulu Ortamdan Granül Aktif Karbon (GAK) ile Giderilmesi

  ÖZET Bu çalışmada, Ni (II) iyonunun sulu ortamdan Granül Aktif Karbon (GAK) ile giderilmesi, olaya etki eden bazı parametreler ve adsorpsiyon izotermi incelenmiştir. Nikelin GAK adsorpsiyonu Freundlich izotermine daha çok uyduğu görülmektedir. GAK ile nikel adsopsiyon olayında; metal giriş konsantrasyonu, pH, temas süresi ve ligantlar önemli parametrelerdir. İlk 6 saat temas süresinin önemli...
 4. Granül halde aktif karbon

  arkadaşlar merhaba, Bir tesisim için bacalara granül aktif karbon filtre istendi. internetten firma buldum ancak Kocaeli de veya İstanbulda bildiğiniz, önereceğiniz firma var mıdır? Birde granül halde aktif karbon filtre kullananınz varmıdır??
 5. Aktif karbon adsorbsiyonu

  Tez projem için endüstriyel atıksu arıtımında konvensiyonel arıtmanın ardına ekleyecegimiz aktif karbon adsorbsiyonu için birim m3 su basına yaklaşık olarak bir maliyete ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim