Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adsorpsiyonla Renk Giderimi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Nur Palak tarafından paylaşıldı.

1. Nur Palak

Nur Palak CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba.Adsorpsiyonla renk giderimi konusunda bitirme hazırlıyorum,elinde dökümanı olan,üzerinde çalışmış olan,tez hazırlamış olan varsa eğer paylaşarak yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

2. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba, renk giderimine yönelik örnek birkaç makale gönderiyorum. Takıldığınız, sormak istediğiniz bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım. Konu ile ilgili İngilizce daha çok kaynak mevcut, incelemek isterseniz o makaleleri de eklerim.
    İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. Nur Palak

Nur Palak CMNet Üyesi

Yardımınız için sağolun.. bunlardan yardım aldıkdan sonra yetersiz kalması durumunda sizden ingilizce kaynaklarıda talep edebilirim.. şimdiden teşekkür ederim.

Adsorpsiyonla Renk Giderimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Renk Tayini

1. DENEYİN AMACI Amaç; öğrencilere su ve atık sularda renk ölçüm yöntemlerinin öğretilmesi ve sonuçların yorumlanması becerisinin kazandırılmasıdır. 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Suyun rengi, doğal metal iyonları (demir ve manganez gibi), humus ve turba maddeleri, plankton, bitkiler ve endüstriyel atıklardan dolayı oluşabilmektedir. Her hangi bir kaynaktan temin edilecek suyun, kullanım amacına...
  2. Atık su renk parametresi

SU KİRLİLİĞİ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK MADDE 1 – 31/12/2004 tarihli ve 25687 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinin 38 inci maddesinin beşinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır. MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir. “GEÇİCİ MADDE 8 – Bu maddenin yürürlüğe giriş tarihinden önce çevre izni...
  3. tekstil end. renk giderimi için fenton prosesi kullanan ?

Merhaba, Tekstil end. için bir teklif hazırlıcam fakat proseste koagülasyon, fenton prosesi, ozon sistemleri arasında seçim yapıcam. ozonla beraber örneğin H2O2 kullanmak istiyorum. Akışım ızgara+dengeleme+koa+floc+DAF+havalandırma+çöktürme+ozon mu olmalı ya da ızgara+dengeleme+DAF+H2O2+havalandırma+çöktürme+ozon mu? çözemedim bir türlü bu fenton prosesi nasıl kullanılıyor acaba?...
  4. Ozon ile renk giderimi

Arkadaşlar Merhaba; ozon ile renk giderimi konusunda elinde herhangi bir çalışma olan arkadaşlar varsa paylaşmalarını rica ederim