Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ahşap palet / ambalaj

Konu, 'ARŞİV' kısmında Pınar Özgen tarafından paylaşıldı.

 1. Pınar Özgen

  Pınar Özgen CMNet Üyesi

  Arkadaşlar tesislerde nakliye amaçlı olarak kullanılan ahşap paletler nakliye ambalajı olarak sayılır mı? Buna da beyanlarda yer verilmesi gerekli midir?
   
 2. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  ben de nakliye amaçlıdır şeklindeki irsaliyeyi beyan etmiştim. ama sanırım yapılmaması gerekiyor...
   
 3. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  Ahşap, plastik vb. malzemelerden şekillendirilmiş paletler ambalajdır (Yumurta viyolleri gibi).Firma içi sevk yada yol aşırı malzeme sevkinde kullanılmış olması işlevini değiştirmez.Bu ambalaj türü artık kullanılmıyor ve atığa çıkarılıyorsa ambalaj atığı vasfını kazanmıştır.Her ambalaj atığı gibi beyanı yapılmalıdır.
   
  Batuhan Aşcı ve Pınar Özgen bunu beğendi.
 4. Pınar Özgen

  Pınar Özgen CMNet Üyesi

  Teşekkürler Gülay Hanım. Peki bu konuda yönetmelikte herhangi bir açıklama yer alıyor mu? Benim gözümden kaçmış olabilir mi acaba?
   
 5. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  Ambalaj tanımına ve ambalaj atığı tanımına bakın, örnekler kendi şahsıma münasırdır :) yönetmelikte sadece tanımı yapıyorlar maalesef takdirini siz yapıyorsunuz.ben paletler için hep bu yolu izledim, il müdürlüğünden de doğruluğu zamanında onaylatmıştım içiniz rahat olsun :) eğer tat değilseniz firmanızda paleti nakliyede kullanmaya devam ediyorsanız atık olarak düşünmeyin, işlevini kaybettiğinde yada artık kullanmanıza gerek yoksa atığa çıkarın.
   
  Pınar Özgen bunu beğendi.
 6. Uğur Can

  Uğur Can CMNet Üyesi

  Pınar hanım bu plastik ambalaj şeritler ambalaja giriyor mu ikincil ambalaj olarak bu konuda tereddüt yaşıyoruz
   
 7. Mert Erdoğan

  Mert Erdoğan CMNet Üyesi

  Shrinklerden bahsediyorsanız nakliye ambalajı olarak ve ikincil ambalajı korumak amacıyla kullanılıyor genelde. Kullanım amacına göre değişebilir.