Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ahşap palet / ambalaj

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Pınar Özgen tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Arkadaşlar tesislerde nakliye amaçlı olarak kullanılan ahşap paletler nakliye ambalajı olarak sayılır mı? Buna da beyanlarda yer verilmesi gerekli midir?

2. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

ben de nakliye amaçlıdır şeklindeki irsaliyeyi beyan etmiştim. ama sanırım yapılmaması gerekiyor...

3. gülay

gülay CMNet Üyesi

Ahşap, plastik vb. malzemelerden şekillendirilmiş paletler ambalajdır (Yumurta viyolleri gibi).Firma içi sevk yada yol aşırı malzeme sevkinde kullanılmış olması işlevini değiştirmez.Bu ambalaj türü artık kullanılmıyor ve atığa çıkarılıyorsa ambalaj atığı vasfını kazanmıştır.Her ambalaj atığı gibi beyanı yapılmalıdır.

Batuhan Aşcı ve Pınar Özgen bunu beğendi.
  4. Pınar Özgen

Pınar Özgen CMNet Üyesi

Teşekkürler Gülay Hanım. Peki bu konuda yönetmelikte herhangi bir açıklama yer alıyor mu? Benim gözümden kaçmış olabilir mi acaba?

5. gülay

gülay CMNet Üyesi

Ambalaj tanımına ve ambalaj atığı tanımına bakın, örnekler kendi şahsıma münasırdır :) yönetmelikte sadece tanımı yapıyorlar maalesef takdirini siz yapıyorsunuz.ben paletler için hep bu yolu izledim, il müdürlüğünden de doğruluğu zamanında onaylatmıştım içiniz rahat olsun :) eğer tat değilseniz firmanızda paleti nakliyede kullanmaya devam ediyorsanız atık olarak düşünmeyin, işlevini kaybettiğinde yada artık kullanmanıza gerek yoksa atığa çıkarın.

Pınar Özgen bunu beğendi.
  6. Uğur Can

Uğur Can CMNet Üyesi

Pınar hanım bu plastik ambalaj şeritler ambalaja giriyor mu ikincil ambalaj olarak bu konuda tereddüt yaşıyoruz

7. Mert Erdoğan

Mert Erdoğan CMNet Üyesi

Shrinklerden bahsediyorsanız nakliye ambalajı olarak ve ikincil ambalajı korumak amacıyla kullanılıyor genelde. Kullanım amacına göre değişebilir.

Ahşap palet / ambalaj konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ahşap ambalaj atıklar

Merhaba arkadaşlar; Ben ahşap palet üretimi yapan bir firmada işe başladım, aynı zamanda paletlerin geri dönüşümü de yapılıyor burada ve bu konuda lisansları var. Sorum şu olacak: diğer firmalara ahşap paletlerin de atık olduğunu ve onlarıda diğer atıklarda olduğu gibi geri dönüşüm için yetkili bir firmaya vermeleri gerektiğini bildiren bir yazı hazırlamak istiyorum yönetmeliklerden...
  2. Ahşap palet geri dönüşüm tesisi arıyorum.

merhabalar, ahşap palet geri kazanımı yapan tesis arıyorum acil bilgi verirseniz sevinirim. arkadaşlar konuyla ilgili dönüş bekliyorum nerden bulabilirim ahşap ambalaj geri dönüşümü yapan firmaları...
  3. Ambalaj Atığı Palet Piyasası ?

Merhaba arkadaşlar firmalarımızda oluşan palet atıkları için lisanslı firmalara başvuracaz bu firmalar palet lere ne kadar para ödüyor nelere dikkat ediyor acaba biraz bilgi sahibi olmadan görüşmeyeyim dedim şimdiden teşekkürler yardımlarınız için
  4. Ahşap palet geri kazanım firması

Ahşap palet geri kazanım firmasına gfb süreci için il uygunluk yazısı almamız gerekiyor.İzlenmesi gereken yolla ilgili bilgi alabilir miyim?
  5. Ahşap palet parçaları alan firmalar

Kocaeli İli, Dilovası İlçesinde 40 ton civarı ahşap palet parçalarını (sağlam değildir ve tamir edilemez) alabilecek, talaş imalatı vs. işlerde kullanabilecek firma varsa bana dönüş yapabilirler mi? Herkese iyi çalışmalar...