Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akaryakıt deposu hakkında yardım

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında İbrahim Eker tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Eker

İbrahim Eker CMNet Üyesi

arkadaşlar işletmemiz ruhsat sahası içerisinde bulunan taşeron firmanın kendi araçları için yaptırdığı ufak çaplı bir akaryakıt deposu ve pompa istasyonu var. bu durumun bazı güvenlik ve çevresel risk oluşturduğunu düşünüyorum. fakat bunun sorumluluğu bize mi yoksa taşerona mı aittir? bizim ruhsat sahamızda ve bizim taşeronumuz olan bir firma olması münasebetiyle sorumluluk bizide içine alıyor ise çevre mühendisi olarak bu tür bir uygunsuzluğa nasıl müdahale etmeliyim hangi yönetmelikleri dayanak göstermeliyim yardımcı olursanız sevinirim...herkese iyi çalışmalar...

2. Servet Yortumluk

Servet Yortumluk CMNet Üyesi

Oluşabilecek bütün sorumluluklar işletmenin ruhsat sahibine aittir.
    Bu konuda akaryakıt istasyonlarındaki bütün emniyet ve çevre önlemlerini almak zorundasınız.
    Aksi halde iş güvenlik uzmanı ile çevre mühendisi almadığı her önlem için hem maddi hem de cezai işleme maruz kalır.
    Kazasız ve cezasız günler dilerim.

3. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Akaryakıt istasyonları ile ilgili bu tür risk oluşturan dikkat çekici hususları paylaşmamızda yarar var. Bu sektörde faaliyet gösteren arkadaşlarımız bu depoların kurulması ile ilgili hangi yönetmelikleri inceliyor ve ne tedbirler alıyor paylaşabilirsek güzel olur.

4. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

çevre mühendisinin dikkat etmesi gereken nedir kimyasalların bildirimi haricinde sorumluluğu var mı akaryakıt deposu dediğimiz tesis içindeki mazot tankları değil mi?

5. Servet Yortumluk

Arkadaşlar,
    Akaryakıt tanklarının bulunduğu yerler, akaryakıt istasyonları gibi düşünülür ise çözüme kolay ulaşılır,
    Kolay gelsin,

6. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Akaryakıt tanklarının bulunduğu yerleri zaten Akaryakıt İstasyonu olarak düşünüyordur büyük çoğunluk sanırım ancak yine de bir araştırma yapmak yararlı olacaktır. Sitede Akaryakıt İstasyonları - Emniyet Gereklilikleri ile ilgili stardart mevcut. Bununla birlikte döküman haricinde saha bilgisi ve tecrübelerden yararlanmak iyi olur.

Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
  7. Servet Yortumluk

Tabi ki bu konuda bilgi paylaşımı faydalı olacaktır,
    Mesela otomatik dolum yapılmayan yerlerde bütün tank vanaları önlerine Damlalık koymak gerekir,
    Kolay gelsin,

Akaryakıt deposu hakkında yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kimyasal aritim hakkinda yardim

Prosesten cikan atiksuyun karakteristigi asagidaki gibidir. pH: 11.9 koi:2000 akm: 400 Q=100ton/gun yukaridaki parametrelere gore koagulasyon-flokulasyon unitesi dusunulmektedir. unitelerin projelendirmesi ve kimyasal giderleri olan ornek bir proje elinde olan varmi ?
  2. staj hakkında yardım

harran üni. 2 sınıf öğrencisiyim samsunluyum samsunda yaşıyorum . bu yaz staj yapcam. tavsiyee ettiğiniz bi yer varmı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? özellikle samsunda yasayanlar varsa daha cok makbule gecer yardımlarınız için şimdiden teşekkr ederim
  3. Atıkların Bildirimi Hakkında Yardım

Merhabalar, Ben Çevre Mühendisi değilim. Firmamıza il çevreden gelen yetkililer çevre izni kapsamı dışında olduğumuzu ilettiler. ancak atık beyan sistemine kayıt olup bildirim yapmamızı bunların da belli sürelerde olduğunu söylediler. tesisimizde bor yağı, hidrolik yağı, yağlı bezler, bitkisel atık yağlar birde plastik ve kağıt ambalaj oluşmaktadır. bunların tamamını lisanslı firmalara...
  4. Atık kodu hakkında yardım

Sevgili meslektaşlarım bir atık kodu hakkında fikrinizi almak istiyorum, Çalıştığım bir firmamın tehlikeli atıklarının alımını yapacağız fakat ellerinde bakterilerin ekiminin yapıldığı besiyerleri varmış. Bunun alımını hangi kod olarak alabilirim ?
  5. Icp-ms/oes, gc-ms, gc cihazları hakkında yardım

iyi günler bana acil olarak ICP-MS/OES vb. cihazların ölçüm aralıkları lazım. Tam olarak konu: 'EC Water Frame Directory/AB Su Çerçeve Direktifinde yeralan "priority pollutants/öncelikli kirleticiler" için belirtilen detection limit değerlerinde bu kirleticileri suda ölçmek için uygun cihaz ve metot belirlenmesi' metodları belirledim ama cihazları ve bu cihazların ölçüm aralıkları...