• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Akaryakıt istasyonları atık yönetim planı

yeşilerdem

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Danışmanlığını yaptığım bir akaryakıt satışı ve market hizmeti veren bir tesisin Endüstriyel Atık Yönetim planını hazırlamaya çalışıyorum. Daha önce hazırlayan var mı? ve akaryakıt istasyonlarında (Lpg, benzin ve mazot satışı) yer alan tankların temizliği sonucu ortaya çıkabilecek atığın atık kodu hakkında bilgisi olan var mı?

Erdem Bey istediğiniz gibi nokta atışı endüstriyel atık yönetim planı bulmak zor olabilir ama atık yönetim planı hazırlamak o kadarda zor bir iş değil siz biraz uğraşın takıldığınız yerde burada herkes yardımcı olur ;) Atık koduna gelince AYGEİY kapsamında size uygun kod aşağıdadır. İyi çalışmalar.

16 07

Nakliye Tankı, Depolama Tankı ve Varil Temizleme İşlemlerinden Kaynaklanan Atıklar (05 ve 13 hariç)

16 07 08*

Yağ içeren atıklar

M

16 07 09*

Diğer tehlikeli maddeler içeren atıklar

M

16 07 99

Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar
[TBODY] [/TBODY]

Şanslıymışsınız Erdem Bey Yasemin Hanım size uygun yönetim planını göndermiş. Teşekkürler Yasemin Hanım. İyi çalışmalar.

Merhaba Giray Bey,

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Tank temizliği yapan bir kaç firma ile konuştum 13 07 01 ve 13 07 02 atık kodlarını kullandıklarını söylediler. Ancak, Geri kazanım veya bertaraf yöntemi hakkında net cevap veremediler. Siz, 16 kodu ile bahsettiğim atıkları verdiniz mi?

Merhaba Yasemin Hanım Nasılsınız?

Desteğiniz için çok teşekkür ederim :)) 13 07 01, 13 07 02 ayrı ayrı yazılmalı yoksa tek bir atık kodu olarak 13 07 03 olarak mı yazmak gerekir?

Sn Erdem Bey eğer sadece yakıt olarak çıkıyorsa 13 07 ile başlayan kodlar doğru olur. Ben sadece tank dibi çamuru olarak düşündüğüm için 16 07 ile başlayan kod önerisinde bulundum. Depolama tank temizliği yaptıran bir firmanın atık kodu olarak verilmişti.