Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akaryakıt istasyonları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında radres tarafından paylaşıldı.

1. radres

radres CMNet Üyesi

ilinizde bulunan akaryakıt istasyonları çevre danışmanlık hizmeti alıyormu bu konuda il müdürlüklerinin bakışı nasıl?

Akaryakıt istasyonları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Benzin istasyonları

Çevre denetim yönetmeliği 10.29. Endüstriyel nitelikli diğer atıksular başlıklı maddede parantez içinde benzin istasyonları yazıyor. Aynı şekilde izin lisans yönetmeliğinde de 10.12. de yer alıyor. Anlaşılan benzin istasyonları danışmanlık kapsamına giriyor. Bu iş umarım sorumlu müdürlük işine dönmez. Çoğu kişi benzin istasyonlarından habersiz benzin istasyonları da böyle bir şeyden habersiz....
  2. Akaryakıt tank temizliği

arkadaşlar, akaryakıt tanklarının en az 2 yılda bir dip tortusunun temizlenmesi ile ilgili yönetmeliklerde geçen bir madde bulamadım. bilen var mı?
  3. LPG istasyonları

Son aldığım duyuma göre çevre mühendislerinin bakabileceği lpg istasyon sayısını 5 den 1 e düşürmüşler. Bu konu hakkında bilgiye sahip olan varmı?
  4. Akaryakıt istasyonları için çevre izini

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği gibi akaryakıt istasyonları çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar yönetmeliğinin ek2 de yer alan madde 9.1 e tabiler. Fakat akaryakıt istasyonlarının bu konuda hiçbir bilgilerinin olmadığını görmüş durumdayım. Maddeyi benmi yanlış değerlendiriyorum anlamadım. Aranızda akaryakıt istasyonu danışmanlığı yapan varmı? Süreci nasıl işliyor acaba biraz...