Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük

Konu, 'LPG Sorumlu Müdürlük' kısmında Nurullah Özdemir tarafından paylaşıldı.

  1. Nurullah Özdemir

    Nurullah Özdemir CMNet Üyesi

    Arkadaşlar iyi günler akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük yapan var mı acaba.
     
  2. Nurullah Özdemir

    Nurullah Özdemir CMNet Üyesi

    arkadaşlar benim sorum çevre görevlisi olarak görev yapan bir çevre görevlisi bir firmada sorumlu müdürlük yapabilir mi??
     
  3. Neslihan Öztürk

    Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

    Nurullah Bey ,
    Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Sorumlu Müdür Yönetmeliğine göre,
    Madde 6- Sorumlu müdür olacak kişilerde;
    a) Makine, kimya, çevre ve petrol mühendisliği dallarından birinin eğitimini almış olmak, gerekmektedir.
    yani ,çevre görevlisi diye bir ibare yönetmelikte yer almıyor.
     
  4. Nurullah Özdemir

    Nurullah Özdemir CMNet Üyesi

    yani Neslihan hanım çevre danışmanlığını yaptığın bir firmanın dolum tesisinin sorumlu müdürlüğünüde yapabilirsin bende iki yönetmeliği okudum bu konu ile ilgili bir ibare bulamadım..
     
  5. Eylül Terzi

    Eylül Terzi CMNet Üyesi

    Lpg sorumlu müdürlüğü yapmanız için Makine, kimya, çevre ve petrol mühendisliği dallarından birinin eğitimini almış olmanız gerekmekte.Ayrıca eğer bir firmada çevre görevlisi olarak görev yapıyorsanız sadece 1 Lpg akaryakıt istasyonuna bakabiliyorsunuz.ama çalışmıyorsanız 5 tane akaryakıt istasyona bakabilirsiniz.
     
  6. Neslihan Öztürk

    Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

    Evet yapabilirsiniz Nurullah Bey, Eylül Hanımda zaten bir yerde çalışıyorken 1 lpg istasyonuna bakabilirisiniz diyerek gerekli şekilde açıklamış. o yerin danışmalığını yapıp yapmamanız bir faktör değil yani bu konuda
    İyi çalışmalar.
     
  7. A. Halil Ünal

    A. Halil Ünal CMNet Üyesi

    Sorumlu müdürlük yapan var mı ?
     
  8. LPG SORUMLU MÜD.
     

    Ekli Dosyalar:

  9. Can Avşar

    Can Avşar Genel Yönetici

    Zamanında eğitimlerine katıldım.. Birkaç istasyondan teklif de geldi ama malum sigortadan dolayı herhangibir çalışma içerisinde bulunamadık. Arkadaşımızın da belirttiği gibi sigortalı bir işte çalışıyor iken yalnızca 1 istasyona bakabiliyoruz. O bir istasyon içinde sigorta bozmaya veya riske edeğecek bir mali getirisi mevcut mu? bunu sorgulamak gerekiyor diye düşünüyorum.
     
  10. Eylül Terzi

    Eylül Terzi CMNet Üyesi

    can bey, bi risk taşımıyor çünkü sizin çalışıyorsanız 1, çalışmıyorsanız 5 istasyona bakma hakkınız var.Tabi çaılştığınız yerden izin almanız gerekiyor.Mali boyutunda ise sorumlu müdürlük yapacağınız yerlerde fiyatı siz belirliyosunuz yani açık piyasa sizden daha düşük teklif veren birisi olursa işi o alabilir.Bölgelere göre fiyatın değiştiğini söyleyebilirim.Yani alacağınız fiyat sizin pazarlık ve konuşma yeteneğinize kalmış.
     
  11. Cengiz İşleyen

    Cengiz İşleyen CMNet Üyesi

    Çalıştığınız yerden ne tür bir izin almanız lazım ki? Ayrıca Can Bey demiş "O bir istasyon içinde sigorta bozmaya", herhangi bir yerde sigortalı çalışırken bir istasyona bakmak isteseniz sigorta neden bozuluyor ?
     
    mmdindar bunu beğendi.
  12. A. Halil Ünal

    A. Halil Ünal CMNet Üyesi

    Yönetmelikte bir engel yok gördüğüm kadarı ile..
    Cengiz bey çalışan iseniz sigortalısınızdır, ayrıca da sorumlu müdürlük için sigorta girişi mecburi olarak isteniyor dolayısı ile sigortada çakışma oluyor. Ancak yönetmeliklerde bir engel göremiyorum neden çalışan iken 1 tane ile kısıtlı olduğunu ben de anlayamadım
     
  13. Cengiz İşleyen

    Cengiz İşleyen CMNet Üyesi

    Hangisine yok sigortanı bozdurmaya mı? İş yerinden izin almaya mı?
     
  14. A. Halil Ünal

    A. Halil Ünal CMNet Üyesi

    Evet sigortayı bozmaya gerek yok sanki, çünki çalışırken 1 tane istasyona sorumlu müdür olunabiliyor ve bu da sigortalı olması gerekmez midir..
     
  15. Neslihan Öztürk

    Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

    arkadaşlar 'sigorta çakışması' yada 'sigorta bozulmasından 'kastınız nedir?tam zamanlı bir iş yerinde çalışıyorken 1lpg istasyonunda sorumlu müdür iseniz her iki yerde 30gün üzerinden sigortanızı yatırıyor.durum bunula ilgilimi acaba?
     
    bll_2081 bunu beğendi.
  16. A. Halil Ünal

    A. Halil Ünal CMNet Üyesi

    peki 5 tane istasyonda sorumlu müdür olduğumda toplam 6 yerde sigortamın yatmasını engelleyen birşey var mı?
     
  17. Neslihan Öztürk

    Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

    yönetmelik bunu sınırlandırıyor tek yere bakma hakkı veriyor. odada bunu gerçekten söylendiği gibi kontrol ediyorsa böle birşey tespit edildiğinde belgeniz iptal ediliyor diye biliyorum başka bir yaptırımı varmı bilemiyorum.
     
  18. Eylül Terzi

    Eylül Terzi CMNet Üyesi

    Arkadaşlar kafanızı karıştıran konu ile ilgili bilgi verir sanırım ,

    SOSYAL SİGORTA İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ..
    Prim ödeme gün sayısı ve günlük kazanç
    Madde 100 - (1) Sigortalının aynı ay içinde birden fazla işyerinde çalışması hâlinde, o aydaki toplam prim ödeme gün sayısı 30 günü geçemez.
    (2) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında olup bir ay içinde tam çalışan ve buna göre ücret alan sigortalının prim ödeme gün sayısı, ayın kaç gün olduğuna bakılmaksızın 30 gün üzerinden bildirilir. Ay içinde işe alınan sigortalının prim ödeme gün sayısı, işe başladığı tarih ile ayın kalan günleri kadar, işten ayrılan sigortalının prim ödeme gün sayısı ise o ayda çalıştığı gün sayısı kadar Kuruma bildirilir.
    (3) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında olan sigortalıların aylık prim ödeme gün sayısı, ay içinde işe başlama veya işten ayrılmaları hâli hariç olmak üzere her ay için otuz gün olarak hesaplanır.
    (4) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında bir göreve başlayanların o aya ait kıst aylıklarından sigorta primi alınır. Ölüm, aylık bağlanması ve 5434 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş hadleri ile sıhhi izin sürelerinin doldurulması nedenleri dışındaki diğer nedenlerle aybaşlarından sonra görevlerinden ayrılanların sigorta primleri aylık veya ücret ödenen gün sayısı üzerinden alınır.
    (5) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında olan sigortalılardan görevden uzaklaştırılan, görevi ile ilgili olsun veya olmasın herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınanlardan, kanunları gereğince eksik aylığa müstahak bulunanların onbeş gün; görevlerine iade edilerek kanunlarına göre bu müddetler için sonradan tam aylığa hak kazananların ise 30 güne tamamlamak suretiyle bildirimleri yapılır.
     
    bll_2081 bunu beğendi.
  19. Eylül Terzi

    Eylül Terzi CMNet Üyesi

    yani iki yerde sigortalı olmanız gün açısından katkısı olmaz ama prim ve dolayısıyla emekli maaşı açısından işinize yarar. İki ücretinizin toplamı SSK tavanını aşarsa aşan kısım için maaşınızdan kesilen primleri de iade alabilirsiniz.
     
  20. A. Halil Ünal

    A. Halil Ünal CMNet Üyesi

Akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Oto gaz İstasyonlarinda sorumlu mÜdÜrlÜk eĞİtİmİ

    ÇMO İstanbul Şube eğitim duyurularından alınmıştır.
  2. LPG ve OTOGAZ dolum istasyonlarında SORUMLU MÜDÜRLÜK

    MERSİN ÇMO Temsilciliği tarafından 11–13 Şubat 2011 tarihleri arası "LPG Oto gaz / Dolum Tesislerinde Sorumlu Müdürlük Eğitimi" yapılacaktır. İLGİLENEN ARKADAŞLARIM İÇİN, İRTİBAT: Tel: 0324 328 93 03 Faks: 0324 328 83 02 E-posta: cmomersin@cmo.org.tr
  3. Otogaz istasyonlarında sorumlu müdürlük

    Sorumlu müdürlük sözleşmesi yaparken Kaç iş günü üzerinden sigortalı olmamız gerekmektedir?
  4. Lpg istasyonlarında sorumlu müdürlük hakkında bilgisi olanlar?

    sorumlu mudürlük için çmo'dan nasıl bir eğitim, kaç gün sürüyor, nası çalışma şekli var konuyla ilgili çalışan varsa yardımcı olabilir mi??
  5. Akaryakıt istasyonlarında deşarj izni

    Arkadaşlar biz yeni açılmakta olan bir benzin istasyonu için deşarj izni başvurusunda bulunacağız,bu işletme yıkama sularını ön arıtmadan geçirerek kendi fosseptiklerine (alıcı ortam) vermeyi planlıyorlar.Benim sorum şu: Bu işletme için sadece deşarj izni alana kadar mı danışmanlık hizmeti veriliyor ya da devamlı hizmet almak zorundalar mı? bir bilgisi olan var mıdır?Çevre müd. net bir cevap...