• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük

Nurullah Özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAZÇEV ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZM.ENERJİ İNŞ. SAN VE TİC LTD ŞTİ.
Arkadaşlar iyi günler akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük yapan var mı acaba.

@Yasemin Aslantürk

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

02.08.2013 tarihli “Sorumlu Müdür Kontrol Defterine İlişkin Uygulama Esasları”nın 5 ve 6' ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir

02.08.2013 tarihli “Sorumlu Müdür Kontrol Defterine İlişkin Uygulama Esasları”nın 5 ve 6' ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

5. LPG otogaz istasyonlarında 01.01.2014 tarihinden itibaren, TMMOB tarafından hazırlanmış ve TMMOB tarafından onaylanmış defter bulundurulması zorunludur.

6. 24.12.2013 tarihinden sonra lisans almış LPG otogaz istasyonlarında, lisans alma tarihinden itibaren yedi gün içerisinde defter bulundurulması zorunludur.

Ekli dosyalar

• LPGSorumluMudurKontrolKayitDefteriUygulamaEsaslari (1).docx
    20.3 KB · Görüntüleme: 223
çevre görevlisi olarak çalışan biri lpg sorumlu müdürlük yapamayacak deniliyor hangi yönetmelikte bu acaba bilginiz var mı

@semanur
ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Yükümlülükler

MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;

(8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.

(9) İşletmelerde ve çevre yönetim birimlerinde istihdam edilen çevre görevlileri bu Yönetmelikte tanımlanan yükümlülükler dışında işletme bünyesinde başka iş ve işlemlerde çalıştırılamazlar.

@semanur
semanur hanım şuan bile bir çok kişi devam ettiriyor muhtemelen yönetmelikle ilgili verilen 6 ay süre dolduktan sonra işlem yapılacak:)

Çevre mühendisleri odasının ankarada düzenlediği toplantıya katılmıştım. Şube müdürü sinan bey ocak 1 itibari ile çevre görevlisinin sorumlu müdürlük veya herhangi başka ikinci bir işte çalıştığı tespit edilmesi halinde Çevre görevlisi belgesinin iptal edileceği söylenilmişti. Ve maalesef 1,5 ay önce başladığım LPG sorumlu müdürlüğü bıraktım bu nedenle :(

Arkadaşlar herhagi bir yerde çalışıyosak (Çevre görevlisi olarak değil) ve sigorta tam gün yatıyorsa lpg sorumlu müdürlükten 2 - 3 sigorta yaptırılabiliyormu yoksa oda 30 gün mü olmalı yine

@Tuğçe Özcan

Lpg sorumlu müdürlük yaptığınız yerde 30 gün sigortanız yatmalı. Sigorta priminde tavan asgari ücretin 6.5 katıdır. Yani asgari ücretin 6.5 katına kadar farklı farklı yerlerden sigorta priminiz yatabilir.

Arkadaşlar merhaba;
ÇMO mart ayında lpg sorumlu müdür eğitimi verecekmiş.Gitmelimiyim karar veremedim iş güvenliği uzmanlığı sertifikasıda aldım.bir arkadaş bu işleride artık iş güvenliği uzmanlarının yapacağını yazmış oyüzden kararsız kaldım :/

Merhabalar , lpg sorumlu müdürlük sözleşmesi yapacağım birkaç gün içerisinde. Fakat ileride çevre görevlisi olarak çalışmaya başlarsam bu sözeşmeyi iptal mi etmem gerekecek ve bu durumda sözleşmeyi iptal ettiğim için herhangi bir yükümlülüğüm olacak mı?

@Ceyda Arif
İptal etmenize gerek yok Ceyda hanım hem çevre görevlisi hem de LPG sorumlu müdürlük yapabilirsiniz. Sözleşmeyi iptal etmek için hukuki bildirim sürenizden önce (1.5 ay yanlış hatırlamıyorsam) sözleşme feshini istasyon sahibine bildirmeniz gerekiyor. Eğer anlaşmalı bitirmek istemiyorsa noter onaylı fesih yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar,
LPG Sorumlu Müdürlük Belgesi iptali için elinde fesihname örneği olan var mı ?

ÇMO merkeze sordum sözleşmeyi karşılıklı fesih ettiğime dair dilekçe yazıp belgeyle birlikte odaya yollamamı söylediler. Noter demediler ama.

ben tek taraflı fesih yapacağını düşünerek öyle dedim. karşılıklı fesih yapacaksanız, .... tarih .... sayılı sözleşme tarafların karşılıklı mutabakatıyla fesh edilmiştir yazıp imzalayıp göndereceksiniz