Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akaryakıt istasyonlarında tank dibi çamurların bertarafı nasıl yapılıyor?

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Nermin Tuğralı tarafından paylaşıldı.

1. Nermin Tuğralı

Nermin Tuğralı CMNet Üyesi

merhabalar,
    akaryakıt istasyonlarnda tank, varil, vb kapların dip çamurlarının bertarafı nasıl ve hangi tesislerde yapılıyor? birde atık kodunu bulamadım ben atık listesinde yardımcı olursanız çok sevinirim

Akaryakıt istasyonlarında tank dibi çamurların bertarafı nasıl yapılıyor? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sadece Tek Tarafını Gösteren Camlar Nasıl Yapılıyor?

Bu camların çalışma prensibi, bildiğimiz tül perdelerin çalışma prensibiyle aynı. Yani bu camların iki yüzü arasında bir fark yok. Bu noktanın daha iyi anlaşılması için "üzerine düşen ışığı, düştüğü yüze göre farklı oranlarda geçiren bir cam yapmak mümkün mü?" sorusunu d...etaylı olarak yanıtlayalım. Fiziğin temel yasalarından birisi olan termodinamiğin ikinci yasası bu soruya...
  2. Akaryakıt tank temizliği

arkadaşlar, akaryakıt tanklarının en az 2 yılda bir dip tortusunun temizlenmesi ile ilgili yönetmeliklerde geçen bir madde bulamadım. bilen var mı?
  3. Akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük

Arkadaşlar iyi günler akaryakıt istasyonlarında sorumlu müdürlük yapan var mı acaba.
  4. Akaryakıt istasyonlarında deşarj izni

Arkadaşlar biz yeni açılmakta olan bir benzin istasyonu için deşarj izni başvurusunda bulunacağız,bu işletme yıkama sularını ön arıtmadan geçirerek kendi fosseptiklerine (alıcı ortam) vermeyi planlıyorlar.Benim sorum şu: Bu işletme için sadece deşarj izni alana kadar mı danışmanlık hizmeti veriliyor ya da devamlı hizmet almak zorundalar mı? bir bilgisi olan var mıdır?Çevre müd. net bir cevap...