Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akaryakıt tank temizliği

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

 1. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  arkadaşlar,
  akaryakıt tanklarının en az 2 yılda bir dip tortusunun temizlenmesi ile ilgili yönetmeliklerde geçen bir madde bulamadım. bilen var mı?
   
 2. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  Cevap: akaryakıt tank temizliği

  isg tüzüğüne baktınız mı?
   
 3. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Cevap: akaryakıt tank temizliği

  Orada bulamadım.
   
 4. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Cevap: akaryakıt tank temizliği

  akaryakıt tanklarının dip tortusunun temizlenmesi bir periyoda mı bağlı?? Ben nato tesislerinin tank temizliği işinde saha mühendisliği yapmıştım.5 yılda 1 yaptırıyorlar.Sanırım yakıtın kirlilik durumuna ve muhafaza ediliş şekline göre de değişiyor.
   
 5. Okan Öztürk

  Okan Öztürk CMNet Üyesi

  Hmm bir tebliğ vardı tanker temizleme ile ilgili bakınız umarım yardımcı olur... tanker temizleme tebliği yazsanız çıkıyor hemen
   
Akaryakıt tank temizliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. HDPE tank temizliği

  arıtma tesisinde kullanılan HDPE tanklarının -tankların içinde polielektrolit var- dibinde tortulaşma olmuş ve emiş boruları sık sık tıkanıyor. bu tankların temizliği nasıl yapılmalıdır, herhangi bir kimyasal kullanılabilir mi?
 2. Akaryakıt istasyonlarında tank dibi çamurların bertarafı nasıl yapılıyor?

  merhabalar, akaryakıt istasyonlarnda tank, varil, vb kapların dip çamurlarının bertarafı nasıl ve hangi tesislerde yapılıyor? birde atık kodunu bulamadım ben atık listesinde yardımcı olursanız çok sevinirim
 3. Baca temizliği

  Sanayilerde baca temizliği ile ilgili herhangi bir yönetmelik var mı? Kaç senede bir ya da senede kaç defa baca temizliği yapılmalı?
 4. Atık konteyner temizliği

  Kolay gelsin, İşletmenizde atıkları ayrıştırdığınız konteynerlerin temizliğini nasıl sağlıyorsunuz?(evsel atık,tehlikeli atık..)
 5. Akaryakıt tankları temizliği ve testleri yapan şirketler

  Akaryakıt tanklarının tüm kontrolleri (katodik koruma, korozyon tespiti vs.) ve temizliği ile ilgilenen firma ilgililerinin tarafıma ulaşmasını rica ederim. İyi çalışmalar